Existují dnes potřební?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 10:51
Existují dnes potřební?

Jdu si pro radu. Nedávno jsem se ptala v dětském domově, jestli nepotřebují nějaké oblečení na děti. Bylo mi řečeno, že by to musely být opravdu super kousky, jinak že nemají zájem, že vše mají. Dnes jsem zkusila kontaktovat azylový dům, kde mi bylo řečeno, že nemají zájem…
Připadá mi, že v těchto institucích jsou asi dobře zásobení, ale existují tedy někde maminky, které by si rády pro své děti vzaly pěkné věci po jednom dítěti? Mám tu zimní bundičky, vestičky, oteplovačky, všelijaká trička, mikiny atd.

Protože pak se zase někde dočtu, že některé rodiče nemají dětem na zimní boty atd.

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
jahuhudka
Extra třída :D 12114 příspěvků 02.01.19 10:56

@eva valoi V děcákách mají materiální přebytek , dle mého názoru :roll: Děti mají vše na co ukážou.
Tak bych možná spíš dala inzerát na FB že věnuješ mamince v nouzi

VitaminC
Zasloužilá kecalka 707 příspěvků 02.01.19 10:57

Detsky domov ma svoje sponzory. Ja se nedivim, ze nechteji pro deti obnosene vecii, uz tak to maji ty deti ve spolecnosti tezke. Do azylaku vozi kazdy, u nas museli udelat dalsi mistnost coby sklad. Navic obleceni nosi kazdy. Co vim, tak jim spis chybi postylky, kocarky, vanicky atp. Ja novorozenecke odnesla do spitalu, tam byli moc radi. Hezke veci rozdavam kamoskam a ze zbytku delam balicky a nabizim v FB skupine z naseho mesta za sladkost pro syna. Myslim, ze padesat korun ma kazdy a vyhnu se tomu, ze to pak nekdo bude rozprodavat.

Aduš8
Závislačka 3042 příspěvků 02.01.19 10:57

@eva valoi dětské domovy jsou dobře dotované. Měla jsem odtud pár spolužáků a měli ty nejlepší mobily a nejdražší značkové boty :lol: :lol:. Zkus to nabídnout někde na FB skupinkách, tam by se možná někdo chytil. Já takhle na malého dostávám pytle oblečení od naší šéfky, další dítě nechce, prodávat to nemá zapotřebí, tak to postupně vozí manželovi :) od jeho tří let(je mu rok), nebudu muset kupovat nic kromě bot a spodního prádla. A to nejsme v situaci, kdy bychom si to nemohli dovolit koupit :kytka:

Aries6
Generální žvanilka 22061 příspěvků 5 inzerátů 02.01.19 10:59

@eva valoi jo jo, trh je presyceny. Stačí videt ty sekace. Mám tady kočárek, má něco za sebou, ale posloužil by, taky ho nikdo nechce … je hrozný nadbytek, brzy nás to dozene …

eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:00

@Aduš8 No já to mám právě podobně. Nemusím kupovat nic. Jenže já toho dostanu tolik, že to ani všechno nevyužiju, ráda bych to poslala dál někomu, kdo by to využil.

Russet
Extra třída :D 13340 příspěvků 02.01.19 11:01
@eva valoi píše:
Jdu si pro radu. Nedávno jsem se ptala v dětském domově, jestli nepotřebují nějaké oblečení na děti. Bylo mi řečeno, že by to musely být opravdu super kousky, jinak že nemají zájem, že vše mají. Dnes jsem zkusila kontaktovat azylový dům, kde mi bylo řečeno, že nemají zájem…
Připadá mi, že v těchto institucích jsou asi dobře zásobení, ale existují tedy někde maminky, které by si rády pro své děti vzaly pěkné věci po jednom dítěti? Mám tu zimní bundičky, vestičky, oteplovačky, všelijaká trička, mikiny atd.Protože pak se zase někde dočtu, že některé rodiče nemají dětem na zimní boty atd.

Zkus pěstouny. Ti si občas určité kousky berou. Jsem ve skupině Darujeme věci pěstounům na Fcb a poptávka tam je. Něco jsem už po okolí mého města udala. Ani jsem netušila, kolik mám kolem pěstounů.

bjetuschka
Závislačka 4716 příspěvků 02.01.19 11:01

Jsi moc hodná a přeji ti, ať najdeš někoho, kdo tvou pomoc ocení.
Buď ale obezřetná, protože se na netu najde spousta lidí, resp. maminek, které si budou hrát na chudinky, ale pak věnované oblečení rozprodají na bazaru. Už se to řešilo i tady na emiminu, narazila jsem na to i všude možně na FB.

eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:01
@Aries6 píše:
@eva valoi jo jo, trh je presyceny. Stačí videt ty sekace. Mám tady kočárek, má něco za sebou, ale posloužil by, taky ho nikdo nechce … je hrozný nadbytek, brzy nás to dozene …

Taky si myslím, že tenhle stav je trvale neudržitelný.(

eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:03

@bjetuschka Já taky některé věci dávala na bazar, nevím, jak to ty maminky dělají, že to prodají. Mám tady pár kousků na bazárku na emiminu a neozvala se jediná maminka.

stinga
Závislačka 4901 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 11:05

@eva valoi asi fakt potřební neexistují - vlastní zkušenost, já oblečku část darovala kamarádce, která tehdy nebyla ani těhotná, nyní když dítě má, už nic nechce, část jsem zavezla jedné paní vel 74-80- kontakt přes fb - maminky v nouzi - jela jsem ovšem 30 km, abych to mohla darovat,
pak jsem ještě inzerovala na fb oblečení pro miminko, to mi jedna maminka občas píše, že má zájem, ale údajně je furt nemocná, a nemůže se setkat, nabídla jsem jí 2× že jí to dovezu domů, na to nereaguje, a teď se mně znovu ptala, jestli je to volné :zed: dělá si ze mne dobrý den už od 1,11. pokud se neozve do týdne, hodím to do kontiše
i tady mám, že daruju na diskusi Věnujeme maminkám v nouzi - nikdo nemá zájem, tak už na to dlabu, nemám na to nervy a vše vyhodím
a je tu takových diskusí už povícero a vždy tak některé naivní píšou, že to máš dát do dětského domova, azyláku a tak, ale opravdu to nikdo nechce
oni mají tolik pomoci ti potřební, že berou fakt jen nové
takže mně krvácí srdce a ekologické myšlení, ale kontejner to jistí

Ijen
Ukecaná baba ;) 1218 příspěvků 02.01.19 11:07

Mam kvanta hadru po mladsim, prodavat to vubec nema cenu, nikdo to nechce, neco rozdam, ale v rodine ani okoli uz dalsi deti nebudou, nebo jsou to holky o hlavu vetsi a deset kilo tezsi. V ulici mame jednu hodne potrebnou rodinu, davam jim hlavne plysaky, ale s oblecenim tam opet kvuli velikosti spis neuspeju, kdyz ty jejich deti maji uz v 6ti letech o 10 kilo vic nez ta nase zizala ve 13ti. Davam jim boty, ty je mi hloupe prodavat a nejake drobnosti. A zbytek asi odnesu do kontejneru na obleceni, je mi to lito ale nemam to komu dat.

stinga
Závislačka 4901 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 11:07

@Aduš8 ani na tom fb už to téměř nefunguje, viz můj příspěvek výše

stinga
Závislačka 4901 příspěvků 3 inzeráty 02.01.19 11:07
@bjetuschka píše:
Jsi moc hodná a přeji ti, ať najdeš někoho, kdo tvou pomoc ocení.
Buď ale obezřetná, protože se na netu najde spousta lidí, resp. maminek, které si budou hrát na chudinky, ale pak věnované oblečení rozprodají na bazaru. Už se to řešilo i tady na emiminu, narazila jsem na to i všude možně na FB.

ty jo, ať si to klidně i rozprodá, to už by mi nevadilo, mně je líto to vyhodit, ale fakt to nikdo nechce

eva valoi
Extra třída :D 11666 příspěvků 1 inzerát 02.01.19 11:09
@stinga píše:
ty jo, ať si to klidně i rozprodá, to už by mi nevadilo, mně je líto to vyhodit, ale fakt to nikdo nechce

Přesně tak.))

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Kam zmizela nechvalně proslulá iniciátorka kauzy Me Too Asia Argento?

Bývalá herecká hvězda, Jimmy Bennett reagoval na loňskou vlnu Me Too, ve... číst dále >

Reportáž: Izera v televizi nechtěli, divadla ale kvůli němu praskají ve švech

Málokterý český komik se těší takové popularitě jako Zdeněk Izer (52). I... číst dále >

Články z Ona Dnes

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >

Silvestrovské jednohubky a novoroční jídelní tradice

Za dveřmi je oslava nového roku. A co by to bylo za slávu, kdyby nebylo co... číst dále >