POMOOOC PÁD NA HLAVIČKU

171
16.4.05 17:48

POMOOOC PÁD NA HLAVIČKU

AHOJ PROSIM VÁS CO MÁM DĚLAT A HLÍDAT PŘED HODINOU MI SPADL PŮLROČNÍ CHLAPEČEK NA HLAVIČKU Z MALÉ VÝŠKY ALE JE TO TAK.
HLAVNĚ NESMÍ USNOUT A ZVRACET A CO JEŠTĚ??? DO NEMOCNICE TO MÁME DALEKO A POHOTOVOST NEFUNGUJE alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
16.4.05 17:50

Jestli mas cislo na mobil sve pediatricky, tak bych ji asi zavolala. Taky se mi to stalo. Mala tehdy mela tri mesice a nejak mi vypochodovala ze sedacky. Poznas to i podle toho jestli porad jeste place nebo je uz v klidu. Vic ti asi bohuzel neporadim. Byla jsem z toho stejne mimo jako ty…Terik

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
16.4.05 18:02

Ahojky,

mě spadl chlapeček v osmi měsících, nepadal sice přímo na hlavu, ale trošku se o koberec binknul. Když se mi ho podařilo utišit (příšerně brečel, ze začátku nechtěl ani prso, což na obvyklé bolístky zabere spolehlivě), tak jsem zkoušela, jestli nereaguje nějak bolestivě, když mu sahám na ruce, na nohy, a tak. Pak jsem mu ukazovala věci, na které reaguje (oblíbený méďa,…), jestli reaguje jako normálně, jestli vidí, otáčí se za zvukem. Všechno vypadalo naštěstí v pořádku, ale stejně jsem pro jistotu volala ke svojí doktorce (možná zkus někam zavolat do nemocnice a zeptat se na radu) a ta řekla, ať se radši přijdeme ukázat. Naštěstí na něm taky nenašla nic špatného, takže to dobře dopadlo. Prý koberec ten náraz dost ztlumí.

Ulrika

• Nahlásit
  • Citovat
7463
16.4.05 18:22

ahoj

delfinek mi taky spadl presne v pulroce na hlavu,jeste ted si pamatuji,jak me to rozhodilo. Ale pokud je dite v pohode,reaguje a smeje se,tak to bude v poho.

dej pak vedet

magrat a delfinek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
246
16.4.05 19:06

Ahoj, moje malá měla škaredý pád na hlavičku na tvrdou zem + ještě jí spadla židle do obličeje, a protože se opravdu nedala utišit a tekla ji z nosu krev, jely jsme na chirurgii, máme to blízko.
Malého hlídej, jak napsaly holky, a pokud to potřebuješ pro svůj klid, do nemocnice si zajeď.
Jen bych tě chtěla uklidnit, dr mi říkal, že 99 pádů na hlavičku ze 100 neznamená NIC, a jen ten jeden poslední by mohl něco znamenat.
Jinak malá mi taky spadla z gauče a nic, za chvíli byl klid.
Jo, a můj dětský dr dal k dobru historku, že jemu osobně jedno dítě vypadlo z kočárku a druhé se svalilo z pračky.. :lol: Tím chtěl říct, že tohle se stane asi každému, i dětskému lékaři a jeho ženě dětské sestře :lol: :lol: A dodal, že dětské tělíčko je na pády uzpůsobené, a i když pád vypadá hrozivě, většinou se nic nestane.
Nechci situaci samozřejmě zlehčovat, jen tě trochu uklidnit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
16.4.05 19:34

Ahojky,
nam se to stalo minulou nedeli, ale ja jsem strasny nervak, nemohla bych v klidu spat, kdyby ho nekdo nevidel, tak jsme jeli do Motola na pohotovost. Tam nas prohledli a nechali si do druheho dne na pozorovani. Vubec nic s nama nedelali (tedy krome vysetreni - vysetroval nas chirurg, neurolog a pak i ocni pozadi) a po 12hodinach nas pustili domu.
Odnesla jsem si z toho rady, ze se maji hlavne kontrolovat zornicky, aby byly obe stejne velike. Protoze pokud by uplne nahodou bylo v te hlavicce nejake krvaceni, tak se to pry hlavne pozna na tech zornickach a pak taky, nemel by byt v bezvedomi, zvracet, nebo byt nejaky malatny. Krvaceni se pry muze projevit az do doby 5 dnu, takze celych 5 dnu peclive hlidat, v noci budit kazde 3 hodiny, kontrolovat ty zornicky a reakce, jako, jestli si obema rucickama saha po hrackach, atd. Aspon tak mi to tam rikali. Ale abych Te uklidnila, tak ta pravdepodobnost krvaceni je pry opravdu velmi mala (rikali 2%) a projevi se nejcasteji do 12hodin po padu.
Drzime palecky a nebojte, urcite budete v poradku.¨
Pa Lajla+Davidek

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.4.05 20:10

Ahojky,
nam sice mala na hlavicku nespadla, ale nasemu starsimu na ni upadla docela tezka sklenicka (teda nevime jestli ji zasahla nebo ne, on byl z toho tak vykolejeny, ze nedokazal odpovedet).
Hned jsme volali na pohotovost a oni nam rekli, ze by ztvrdla fontanela, byla by pry tvrda jako kost. Manzel tam s ni i jel a tam mu k tomu jeste rekli, ze ty miminka vydrzi vic nez si myslime a ze je velice malo pripadu, kdy se opravdu neco stane.
Male v te dobe bylo jen nekolik tydnu.
Mika

• Nahlásit
  • Citovat
171
16.4.05 20:20

Holky díííky za to.
Alánek už dávno spinká. Reagoval na všechno dobře, i se usmíval a vykládal a večeři snědl celou (250 mlíčka). Chodím ho kontrolovat a uvidíme. Kdyby něco tak nemocnice to jistí.
Teď mě napadlo, že moje o dost mladší sestra spadla v tomto věku z patrové postele a „taky se jí nic nestalo“. Takže ukáže čas.
Díky za uklidněnou.
Alča a Alánek(spokojeně spící)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
108
16.4.05 21:55

Ahoj Ali! Já bych rozhodně s mrnětem zajela do nemocnice a to klidně i v noci a třeba i taxíkem. Jinak bych snad měla výčitky do konce života, kdyby se mu něco náhodou tím spadnutím stalo a projevilo se to později…
Mě osobně dítko spadlo z postele na hlavu v devíti měsících a jeli jsme okamžitě do nemocnice na vyšetření. Udělali rentgen, nařídili klidový režim a poradili co hlídat. Vše dopadlo OK a já byla klidnější, výčitky zůstaly dlouho… Kamarádce vypadlo dítě z kočárku na zem a nikam s ním nešli. Po půl roce se zjistilo, že malá měla prasklou lebku. Naštěstí z toho žádné vážnější následky nezůstaly. Ona se kamarádka řídila heslem, když dítě po pádu pláče, tak je to dobrý. Kdyby neplakalo, byl by to důvod jet do nemocnice. Tak držím palec, ať jste v pořádku. Pa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
16.4.05 23:44

Ahoj, chcem ta len ukludnit, mne maly spadol 4m na parkety 40cm z postele. Hned sa rozplakal(dobry znak) a do minuty sa utisil, hned zacal rozpravat, v pohode sa prevracal. Zhodnotila som situaciu konzultovala to a rozhodla sa ze s nim nikam nepojdem. Pre niekoho mozno risk. Ale Dokori tvrdia, ze pad do 60cm by mal byt bezpecny. Dobre je ked dieta place ale necha sa utisit. Zvecsa jedine, co spravia je rontgen lebky a pozorovanie. Rontgen som nechcela, pozorovat ho viem aj doma (mam skoncenu zdravotku)Hrozila som sa, ze nas hospitalizuju a daju ho niekam sameho na JIP-ku ako sa to stalo kamoske.
S prasklinou lebky sa nic nerobi. Subduralny hematom sa moze prejavit aj o dost neskor, ale je velmi zriedkavy. Primarka nasej detsej chirurgie tvrdi, ze im za celu prax nezomrelo ani 1 dieta na nasledky padu a to boli pady z kuchynskej linky a pod.
Mozno som to riskla aj pre to, ze mam pohotovost od domu 5minut a keby sa mi cokolvek nezdalo, tak nevaham. Maly ani nevracal nic.
Uz je to mesiac a je uplne v poriadku.
Ono, ked sa tie deticky zacnu ucit chodit, tak bude tolko padov, ze by sme na tej pohotovosti mohli nocovat.
Prajem tvojmu malemu, aby bolo vsetko O.K. a ty sa nestresuj, dobre to dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70
17.4.05 07:49

Ahoj,
nam mala spadla v 6 mesicich z postele na parkety :cry: myslim, ze se hlavne lekla nez aby ji neco bolelo. Take jsme nikam nejeli, teta je detska dr. a kdyz jsem ji volala rikala, ze v 99% se nic nedeje a kazde dite jednou neli vicekrat spadne. Takze jsme jen pozorovali, aby Kristynka moc nespala.....a vse dopadlo dobre.

Nejhorsi je asi pro obe strany leknuti, nemohla jsem z soku ani vytocit cislo na manzela… :(

S.&K.(9mesicu)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1436
17.4.05 11:16

Simona tak som rada, ze nie som krkavcia matka, ktore sa take nieco stalo a nikam nesla.:-)
Este som zabudla dopisat, ze maly mal len bledulinko cerveny fliacik na hlavicke, menej cerveny, ako ked normalne lezia a otlaci sa a mal ho na boku hlavy, cize nie na fontanele. Nemal ani modrinku ani skrabanec, nic. Tak aj pre to, som to riskla.
Stalo sa to pocas spanku, tak som nevydela, ako padol, len som sa zobudila na hrozny plac, bol to poriadny sok, ale tak nejak som bola kludna a intuitivne som citila, ze je v poriadku, treba sa niekedy riadit intuicou. Pri inych veciach som panikarila viac.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
171
17.4.05 12:16

No, ještě jednou díky.
Vypadá to, že to odnesl hlavně nosánek a že spíše sklouzl ze sedačky a z gauče když se dral do sedu. V úterý jdeme na půlroční kontrolu k doktorce, tak se poradím ještě s ní. Takže je zatím v poho.
Alča

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
461
23.4.05 07:55

Ahoj,

mě Míša v 9ti měsících spadl z postele na koberec. Bylo to asi 30cm. Jeli jsme do nemocnice. To co následovalo nikomu nepřeju :cry: . Dali nám podepsat papír, že jsme¨nezodpovědný rodiče a já ještě horší matka. 3 dny jsme měli zůstat na pozorování…Ale… nemocniční strava se podepsala na mě i malém a ten 3.den začal zvracet…o propuštění domů se mi mohlo jen zdát..2 dny mu nedali vůbec najíst a první jídlo po skoro 3 dnech bylo Hami…takže jsem se aý do propuštění (po 5ti dnech)modlila, aby neublinknul. Protože Hami nikdy nejedl byli to nervy :wink: Hned za dveřmi nemocnice to vyzvracel a ještě měsíc jsme se z toho léčili…Zhubl o 1 kg. Hysterické záchvaty na zádech…kde ho vždycky ošetřovali, atd…Jinak naštěstí všecvhny vyšetření byli v pohodě.

Přístě bych si návštěvu nemocnice řádně rozmyslela.

Sendy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
687
23.4.05 08:39

Prosím tě, v které nemocnici jsi byla? My tedy naštěstí (ťukám na dřevo) zatím nikam jet nemuseli, ale spousta kamarádek ano a většinou právě s nejrůznějšími páady (děti v rozpětí půl roku až zhruba pět) a nikde nic takového podepisovat nemusely, spíš většinou říkaly, že k nim byly velice vstřícní a spíš se je snažili uklidnit, že bude všechno OK. Tak nás varuj, kam radši nejezdit. Díky,

Jindra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama