Reklama

Poplatek za euro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucc23
Kecalka 110 příspěvků 06.04.18 11:22
Poplatek za euro

Potrebuji promenit eura.na.cesky..mam cca 40 eur kolik mi seberou v bance? Zda.se mi to vyplati? Mam ale 20'eur v drobnych, vadi? Sbirame je. dlouho a ted by se mi hodilo je promenit

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 06.04.18 11:27

@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

katkalaila
Extra třída :D 11902 příspěvků 06.04.18 11:28

@Lucc23 ahoj nevim jak to chodi v bance ale ve smenarne je jiny kurz na bankovky a kovove.. vetsinou se vykupuji od 22 -25 kc za 1€..

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 06.04.18 11:29

Takhle malou castku se vůbec nevyplati menit zpatky, hlavne mince neberou nebo za mince je vetsi poplatek.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 611 příspěvků 06.04.18 11:40

Nabidni je někomu známému, třeba se mu budou hodit na dovolenou. Tak malou částku nemá smysl měnit, hlavně když máš půlku v drobných.

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.04.18 11:46
@arinecka píše:
@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 06.04.18 11:50
@Doe_Jane píše:
no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

Nevím no, nikdy jsem drobné neměnila ale ve velké většině směnáren platí tohle - Nepřijímáme ani nevyplácíme mince cizích měn. Cizí měny v hotovosti nakupujeme a prodáváme pouze v objemech, které lze složit z bankovek nominálů příslušných měn. Částky v českých korunách se zaokrouhlují vždy na celé koruny, a to směrem dolů při nákupu a směrem nahoru při prodeji cizí měny.

Třeba nějaké berou. Za zkoušku nic nedá.

berusa.m
Závislačka 2666 příspěvků 06.04.18 12:24

@Lucc23 Tak je neměň a rovnou tady utrať. Napříkla v Makru s nimi platím častěji než s korunami. Mají výborný kurz. Vím že v Intersparu je brali také. To mě zachránilo, když jsem měla na kartě přečerpaný limit a ani korunu v peněžence. Dokonce si myslím, že je bere i Lidl. Ale nejsem si jistá. Každopádně mince neberou!
Jinak těch pár EUR snad nikoho nevytrhne. Když je máte, tak asi občas cestujete, ne? Tak je utratíte příště.

mrav
Extra třída :D 14503 příspěvků 06.04.18 13:50
Nebo si zajed na Slovensko

Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

Hanka1
Extra třída :D 13464 příspěvků 06.04.18 14:03
@mrav píše:
Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

mrav
Extra třída :D 14503 příspěvků 06.04.18 14:16
@Hanka1 píše:
tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

No a já tam byl, víno, pivo za 80 centů pil, v termálech se koupal, ubytován v soukromí za 8 Euro. No a ten kurz si pamatuji. Je jednou provždy pevný. Je pravda, že SK mám schované v krabičce a koupím za ně velký Dreck. Slovenská 5 koruna je ale dobrá do vozíčku. :lol:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 15.06.18 09:16

Ahoj holky,jsem asi úplně blbá,ale…Při nákupu eur mě zajímá nákup nebo prodej :D ? Jsem se do toho zamotala.Smenarna má nákup za 25.5 a prodej za 26.1.Banka má nákup za 25.03 a prodej za 26.9..Takze nakup je myšleno,za kolik to koupím já? :) a kde většinou bývá bez poplaku? DIKY ;)

arinecka
Závislačka 4600 příspěvků 15.06.18 10:02

@Danulinka16 Při nákupu tě zajímá nákup, při prodeji prodej, takže ta vyšší cena je za nákup ( ty si je koupíš ) ta nižší je za prodej ( ty je prodáš ) jinak já chodím do směnárny, je to bez poplatku, v bance bys platila popplatek.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 15.06.18 10:11
@arinecka píše:
@Danulinka16 Při nákupu tě zajímá nákup, při prodeji prodej, takže ta vyšší cena je za nákup ( ty si je koupíš ) ta nižší je za prodej ( ty je prodáš ) jinak já chodím do směnárny, je to bez poplatku, v bance bys platila popplatek.

Děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Zpevnění intimních partií a léčba inkontinence bez bolesti

Laserová medicína vás bez bolesti, skalpelu a s nulovým omezením zbaví... číst dále >

Články z Expres.cz

Manekýni, frajírci a vzorní tátové. Instagramy těchto fotbalistů byste si neměli nechat ujít!

Luxusní bouráky, sexy přítelkyně, exotické dovolené. Profesionální fotbalista... číst dále >

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Články z Ona Dnes

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Reklama