Poplatek za euro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucc23
Kecalka 106 příspěvků 06.04.18 11:22
Poplatek za euro

Potrebuji promenit eura.na.cesky..mam cca 40 eur kolik mi seberou v bance? Zda.se mi to vyplati? Mam ale 20'eur v drobnych, vadi? Sbirame je. dlouho a ted by se mi hodilo je promenit

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4399 příspěvků 06.04.18 11:27

@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

katkalaila
Extra třída :D 11899 příspěvků 1 inzerát 06.04.18 11:28

@Lucc23 ahoj nevim jak to chodi v bance ale ve smenarne je jiny kurz na bankovky a kovove.. vetsinou se vykupuji od 22 -25 kc za 1€..

Hanka1
Extra třída :D 13204 příspěvků 06.04.18 11:29

Takhle malou castku se vůbec nevyplati menit zpatky, hlavne mince neberou nebo za mince je vetsi poplatek.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 579 příspěvků 06.04.18 11:40

Nabidni je někomu známému, třeba se mu budou hodit na dovolenou. Tak malou částku nemá smysl měnit, hlavně když máš půlku v drobných.

Doe_Jane
Kelišová 6392 příspěvků 06.04.18 11:46
@arinecka píše:
@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

arinecka
Závislačka 4399 příspěvků 06.04.18 11:50
@Doe_Jane píše:
no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

Nevím no, nikdy jsem drobné neměnila ale ve velké většině směnáren platí tohle - Nepřijímáme ani nevyplácíme mince cizích měn. Cizí měny v hotovosti nakupujeme a prodáváme pouze v objemech, které lze složit z bankovek nominálů příslušných měn. Částky v českých korunách se zaokrouhlují vždy na celé koruny, a to směrem dolů při nákupu a směrem nahoru při prodeji cizí měny.

Třeba nějaké berou. Za zkoušku nic nedá.

berusa.m
Závislačka 2528 příspěvků 06.04.18 12:24

@Lucc23 Tak je neměň a rovnou tady utrať. Napříkla v Makru s nimi platím častěji než s korunami. Mají výborný kurz. Vím že v Intersparu je brali také. To mě zachránilo, když jsem měla na kartě přečerpaný limit a ani korunu v peněžence. Dokonce si myslím, že je bere i Lidl. Ale nejsem si jistá. Každopádně mince neberou!
Jinak těch pár EUR snad nikoho nevytrhne. Když je máte, tak asi občas cestujete, ne? Tak je utratíte příště.

mrav
Echt Kelišová 8023 příspěvků 06.04.18 13:50
Nebo si zajed na Slovensko

Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

Hanka1
Extra třída :D 13204 příspěvků 06.04.18 14:03
@mrav píše:
Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

mrav
Echt Kelišová 8023 příspěvků 06.04.18 14:16
@Hanka1 píše:
tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

No a já tam byl, víno, pivo za 80 centů pil, v termálech se koupal, ubytován v soukromí za 8 Euro. No a ten kurz si pamatuji. Je jednou provždy pevný. Je pravda, že SK mám schované v krabičce a koupím za ně velký Dreck. Slovenská 5 koruna je ale dobrá do vozíčku. :lol:

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 15.06.18 09:16

Ahoj holky,jsem asi úplně blbá,ale…Při nákupu eur mě zajímá nákup nebo prodej :D ? Jsem se do toho zamotala.Smenarna má nákup za 25.5 a prodej za 26.1.Banka má nákup za 25.03 a prodej za 26.9..Takze nakup je myšleno,za kolik to koupím já? :) a kde většinou bývá bez poplaku? DIKY ;)

arinecka
Závislačka 4399 příspěvků 15.06.18 10:02

@Danulinka16 Při nákupu tě zajímá nákup, při prodeji prodej, takže ta vyšší cena je za nákup ( ty si je koupíš ) ta nižší je za prodej ( ty je prodáš ) jinak já chodím do směnárny, je to bez poplatku, v bance bys platila popplatek.

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2222 příspěvků 15.06.18 10:11
@arinecka píše:
@Danulinka16 Při nákupu tě zajímá nákup, při prodeji prodej, takže ta vyšší cena je za nákup ( ty si je koupíš ) ta nižší je za prodej ( ty je prodáš ) jinak já chodím do směnárny, je to bez poplatku, v bance bys platila popplatek.

Děkuji

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na... číst dále >

Nákup na AliExpressu: Jak ho zvládnout krok po kroku?

Dámské, pánské i dětské oblečení, hračky, dekorace, nábytek, šperky… zkrátka... číst dále >

Články z Expres.cz

Brněnská hvězdička Nela Slováková: Údajně bohatého přítele Martina pustila k vodě

Vítězka reality show Hotel Paradise Nela Slováková (28) je zase volná! Vztah... číst dále >

Marie Drahokoupilová: Kam se uchýlila diva, jíž se přezdívalo Sophia Loren?

Její krása ji předcházela, a tak není divu, že se jí přezdívalo česká Sophia... číst dále >

Články z Ona Dnes

Volno si beru mezi jahodami a meruňkami, říká Jozefína Růžičková

Uvařila pomerančovou marmeládu a poslala ji do soutěže ve Velké Británii. V... číst dále >

Čtyři snadné změny, které vám pomohou přestat s neustálým mlsáním

Chutě, stres, nuda, ale hlavně špatně sestavený jídelníček. To jsou... číst dále >

Reklama