Poplatek za euro

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Lucc23
Kecalka 106 příspěvků 06.04.18 11:22
Poplatek za euro

Potrebuji promenit eura.na.cesky..mam cca 40 eur kolik mi seberou v bance? Zda.se mi to vyplati? Mam ale 20'eur v drobnych, vadi? Sbirame je. dlouho a ted by se mi hodilo je promenit

Reklama

Reakce:

arinecka
Závislačka 4223 příspěvků 06.04.18 11:27

@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

katkalaila
Extra třída :D 11899 příspěvků 1 inzerát 06.04.18 11:28

@Lucc23 ahoj nevim jak to chodi v bance ale ve smenarne je jiny kurz na bankovky a kovove.. vetsinou se vykupuji od 22 -25 kc za 1€..

Hanka1
Extra třída :D 12976 příspěvků 06.04.18 11:29

Takhle malou castku se vůbec nevyplati menit zpatky, hlavne mince neberou nebo za mince je vetsi poplatek.

rozmaryna1234
Zasloužilá kecalka 547 příspěvků 06.04.18 11:40

Nabidni je někomu známému, třeba se mu budou hodit na dovolenou. Tak malou částku nemá smysl měnit, hlavně když máš půlku v drobných.

Doe_Jane
Kelišová 5468 příspěvků 06.04.18 11:46
@arinecka píše:
@Lucc23 Jdi do směnárny, ve velké většině je to bez poplatku, drobné ti ale nevezmou nikde, jen papírové.

no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

arinecka
Závislačka 4223 příspěvků 06.04.18 11:50
@Doe_Jane píše:
no nevím já vždy měnila i drobné a v pohodě

Nevím no, nikdy jsem drobné neměnila ale ve velké většině směnáren platí tohle - Nepřijímáme ani nevyplácíme mince cizích měn. Cizí měny v hotovosti nakupujeme a prodáváme pouze v objemech, které lze složit z bankovek nominálů příslušných měn. Částky v českých korunách se zaokrouhlují vždy na celé koruny, a to směrem dolů při nákupu a směrem nahoru při prodeji cizí měny.

Třeba nějaké berou. Za zkoušku nic nedá.

berusa.m
Ukecaná baba ;) 2421 příspěvků 06.04.18 12:24

@Lucc23 Tak je neměň a rovnou tady utrať. Napříkla v Makru s nimi platím častěji než s korunami. Mají výborný kurz. Vím že v Intersparu je brali také. To mě zachránilo, když jsem měla na kartě přečerpaný limit a ani korunu v peněžence. Dokonce si myslím, že je bere i Lidl. Ale nejsem si jistá. Každopádně mince neberou!
Jinak těch pár EUR snad nikoho nevytrhne. Když je máte, tak asi občas cestujete, ne? Tak je utratíte příště.

mrav
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 06.04.18 13:50
Nebo si zajed na Slovensko

Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

Hanka1
Extra třída :D 12976 příspěvků 06.04.18 14:03
@mrav píše:
Mají tam termály, kurz Euro - SK byl při změně 30,126, takže máš u sebe asi 1200 SK. :potlesk:

tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

mrav
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 06.04.18 14:16
@Hanka1 píše:
tak ja mela za to, ze slovenske koruny uz davno neexistuji a místo nich mají eura… :P

No a já tam byl, víno, pivo za 80 centů pil, v termálech se koupal, ubytován v soukromí za 8 Euro. No a ten kurz si pamatuji. Je jednou provždy pevný. Je pravda, že SK mám schované v krabičce a koupím za ně velký Dreck. Slovenská 5 koruna je ale dobrá do vozíčku. :lol:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Manuál na cesty: Co zabalit do lékárničky a kam s dětmi nejezdit

Blíží se léto a s ním čas dovolených. Většina z nás přemýšlí nad cestou k... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejstylovější ženou svatby je manželka Clooneyho! What else?

Už jen minuty nás dělí od velkolepé události, kterou dozajista je svatba... číst dále >

Jak dostat Frolíka do polepšovny? Kobzanová si stěžuje, že je na všechno sama

První mráčky v ráji? Diana Kobzanová sice žije díky Michaelu Frolíkovi život... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Marty: Manžel kolegyně není tak skvělý, jak si ona myslí

Mám v práci kolegyni, která neustále mluví o svém naprosto úžasném manželovi.... číst dále >

Trendy půjdou stranou, svatební róba Meghan musí respektovat tradice

Jak budou vypadat? To je otázka, kterou si kladou miliony lidí na světě v... číst dále >

Reklama