Popraskané koutky rtů u dětí

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
461
26.10.17 20:07

popraskané koutky u dětí

Ahoj, prolezla jsem tady témata, ale k popraskaným koutkům u dětí nic moc, proto - dcera 6 let už dva týdny řešíme koutky, rozlezlo se jí to kolem pusy, teď se jí udělal i na druhé straně, ze začátku jsem mazala zinkovou mastí (jsem se dočetla, že pomáhá), nic extra zlepšení, v lékárně nám dali Fungicidin, mažem skoro týden a zlepšení trochu, ale furt jí to mokvá, je mi jasné, že přes den je to horší, protože jí, pije, otvírá pusu. Po ránu to vypadá už lépe, zaschlé… Je to fakt otravné, dcera je z toho nešťastná, bolí to, léčení trvá. Koupila jsem i B komplex. Co vašim dětem pomáhá? Pokud to nebude po neděli lepší, jdu k dr., ale nechce se mi tam vysedávat :-( Dík za rady.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3154
26.10.17 20:14

Já bych ji to nejdřív otupkala gencianou, až by zaschla, tak bych dala fungicidin. Ono moc volne prodejných přípravků, které jdou aplikovat prakticky na sliznice, asi nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4203
26.10.17 20:16

Nevim jak je to u deticek, ale pomaha jak pises zinkova nebo kalciova mast, B komplex ve vyssi davce - ale to si davam sama, u deti nevim jak to je. V lekarne mi poradili takovou masticku, jmenuje se to Lips, je to v tube a ma to zelenej uzaver. A ta je super, namazes, ono to zaschne a do tri dnu je pokoj. To by snad mohlo pomoct. Pokud na to trpi opakovane, zamyslet se, jestli ji neschazi neco v jidle, delaji se prej i z toho ze nekdo ji hodne brambory, ale to neni overeny info.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20292
26.10.17 20:17

Pry pomaha ten B komplex a zelezo. Udajne na to trpi dost mlade holky, prave pro sklony k anemii…to si ted tak nejak matne vybavuju, protoze to sedelo na me.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7531
26.10.17 20:34

Moje čtyřletá to měla nedávno a masticka Lips je top. Stojí 50kc a fakt pomohla v kombinaci s B-komplexem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2000
26.10.17 20:40

Kup děckam vitamin D, stojí to asi 100Kč na 3 měsíce, k tomu béčko a železo. To déčko má efekt až tak po třech měsících užívání. Já trpěla na opary a v jednom kuse na hormadě s nějakou virózou nebo nachlazením. Od té doby co užívám vitamin D jsem nebyla nemocná, už to bude 5!!! (slovy pět) let, žádné nachlazení, ani rýma, prostě nic.
Déčka mají nedostatek dnes skoro všichny, dle lékaře většina populace. Jeho vliv není dodnes uplně prozkoumaný, ale na mě to prostě funguje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2746
26.10.17 20:59

Tak nám dr. rekla, že je to plíseň, takže naopak žádné Béčko, mazat Neocid gelem.maji ho v lékárně. syn na to trpěl opakovaně a od té doby nic.jo a omezit sladké, to mají plísně rádi. neter to měla taky a taky se jí to hodně rozlejzalo, měla to hodně popraskané a jediné co jí pomohlo byl ten Neocid.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
samurajka
26.10.17 21:09

My používáme na koutky tuto mast: https://www.emimino.cz/…na-bradavky/#…
Jediná mast, která nám na to pomáhá.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
19178
26.10.17 21:40

Pokud nezabírá fungicidin, tak to nemusí být kvasinky, ale něco jiného - zajděte na pediatrii pro framykoin a nebo něco antibakteriálního.

Chce to také klokat něčím dezinfekčním, protože hlavní zdroj bude v ústní dutině.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1368
26.10.17 21:44

Pokud to jsou opravdu popraskané koutky, tak je to znamení, že tělu chybí béčko. Já na ně začala trpět v těhotenství a od té doby beru pangamin (pivovarské kvasnice) - koupí se to v lékárně, a jsou pryč. Jakmile bych ale delší dobu vynechala, tak jsou opět zpět.
Jinak před tím, než jsem objevila pangamin, tak na noc jsem malinko namazala Imazolem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
26.10.17 21:50

@reny14 Uvidíme po neděli, dcera sladkého moc nejí, držíme ji zkrátka :-) pro její dobro :-) Takže tím to asi nebude. No, je mi jasné, že na každého asi zabere něco jiného, ke kožní nemáme šanci, protože čekací lhůta je i 2 měsíce a když jsem tam šla s podezřením na impetigo, tak mě sestra vůbec nechtěla vzít, já jsem se ale nedala a čekala jsem v čekárně, že se nehnu, dokud nás dr. nevezme, fakt trapné, když dítě má akutní problém a oni vám řeknou, ať se objednáte… logické :cert:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
461
26.10.17 21:52

Jinak dcera trpní hodně na opary, to nám ale rychle zabere Herpesin, ale koutky moc nemívá, možná se tak projevuje její imunita, prostě jak začala chodit do školy, tak furt něco na „hubě“ má :-( Už jsme to řešily na alergologii, brala Isoprinosine na podporu a prý i na opary, ale prd to pomohlo, jak vleze do kolektivu, tak furt něco…Přes prázdniny pohoda klídek…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
26.10.17 21:56

Koutky znamenaji velky nedostatek vitaminu B. pozor na to

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16882
26.10.17 22:08

Neřešit důsledky, ale příčinu. Nadopovat vitamíny, hlavně B a D, a dávat delší dobu (není to hned).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat