Pořád chce jít k sousedům

493
10.4.17 13:33

Pořád chce jít k sousedum

Ahoj holky,

Zajímá mě Vas názor na věc, a případně řešení.. Mam dvě holky 5 a skoro 2

Bydlíme na vesnici, a cca před rokem se tady přestěhovala rodina. Mají 2 holky 8 a 6.. Že začátku si jich starší dcera moc nevšímala,. Ale teď chce každý den chodit jen tam?? :( a samozřejmě i mladší.. (Jen když jdeme kolem jejich domu spustí plac, ikdyz opravdu nejsou doma..)
Starší tam letí hned po školce a malá taky, a já s nima.. (nechci je ještě pouštět samotné ven..)

Sousedka, má volnější výchovu.. Neřeší co holky dělají a kde jsou..

Snažím se teď holky zvát k nám.. Ale je to normální se každý den setkávat.. Jaké máte zkušenosti? Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

10.4.17 13:35

My to tak kdysi před barákem měly… nevidím na tom nic špatného, pokud to druhé rodině nevadí.
Také jsme se stýkali denně s dětmi od sousedů a bylo jich několik.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27597
10.4.17 13:45

@veruka85 Dcera skoro 6 let jak doma, tak na chalupě by také pořád chtěla chodit ke kamarádům na návštěvu - v jakoukoliv hodinu a jakýkoliv den. Takže dovoluju tak, jak si myslím, že je to „slušné“ - což třeba pro mě v týdnu jsou dvě odpoledne. Sousedům to „nikdy nevadí“, ale když to beru podle sebe, tak bych nechtěla mít pořád doma sousedku+její dítě.
Když jí tam „nepustím“, tak vysvětluji důvod - mají zrovna večeři, o víkendu vstávají pozdě, není tam auto = nejsou doma. A je potřeba doma vymyslet zábavný program, případně jít někam na výlet nebo na procházku. To u nás pomáhá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22589
10.4.17 13:55

Tak je to na domluvě. Naše děcka se taky pořád střídají se sousedovýma. V týdnu méně, o víkendu normálně. Sem tam s nima jedeme i na výlet. Děláme to pro děti. Normálně si se sousedkou řekneme, jestli můžou, do kdy a tak.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22589
10.4.17 13:56

Nebo jezdí 5,5 a 3,5 letá na kole po vsi - mají vyhraničené mantinely, kam až můžou a jezdí okolo domu, kde mají taky 2 kamarády, takže tam jsou taky každou chívli a pak zase kluci u nás. Nedávno jsme měli na zahradě asi 9 dětí :mrgreen: Když mi to vadí, slušně je pošlu pryč a když zlobí srovnám je. Stejně tak jiná maminka ty naše ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.4.17 14:00

No já bych to nehrotila, proč vám to vadí?… taky jsem neustále denně byla s dětma od sousedů.. buď u nich, nebo u nás… někdo na nás vždy dohlížel a nikdo to neřešil

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28891
10.4.17 14:25

Rozhodně bych denně u nikoho neoxidovala a ani doma pravidelně nikoho nechtěla. Když je pěkné počasí, děti bych hnala ven, na vymezený prostor, kromě té dvouleté jsou všechny dost velké a pokud by šlo o oplocenou zahrádku, kde není žádné jezero nebo jedovaté rostliny, na kterou bych viděla z okna, mohla by tam s nimi být i ta dvouletá. Nenechám si rozbořit dům a uklízet bordel po cizích dětech nebaví ani mě, ani mé děti.
Taky potřebuji určitý čas na jiné věci, neměla bych čas u někoho celé odpoledne denně vysedávat.
Tu starší bych pustila normálně s nimi, stejně přijde doba, kdy nebudou chtít mrně hlídat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22589
10.4.17 20:48

@Jana206 Já to pochopila tak, že se ženou na zahradu. Doma bych taky každý den někoho nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama