Papá pořád to samé. Jak změnit jídelníček?

125
20.7.21 21:55

Pořád to samé

Ahoj, chtěla je se zeptat, jestli to taky někdo měl. Syn, 14. měsíců, by jedl pořád to samé😀Ráno dávám pečivo (rohlík, chléb) s lučinou, žervé, mozarellou, na svačinu jogurt s přesnídavkou (ten mu moc teda nejede). Na oběd by právě pořád jedl batát, dýni, na odpolední svačinu zase jen banán. Zkoušela jsem jablko, hrušku, meruňku, avokádo, mango. Syn to jako ochutná, ale nenají se toho. Chce jen banán. Sice mu tam něco propašuju, ale musí být více banánu. K večeři má zase nejraději kaše. Nevím, ale zdá se mi ve 14 m, že už to nestačí tenhle jídelníček.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1225
20.7.21 22:02

Maso, polévky vůbec? Kaše jsou taky rozdíl z kvalitnich surovin nebo nějaká instantní slazená rýže. Tak nabízej no, co jiného. :nevim: Domácí buchtu/sušenky a jiným ovocem si nedá? Třeba pomazánky, placky, tam se dá dát prakticky cokoliv. Některé děti se rozjí, některé ne, tomu se nedá moc poručit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24352
20.7.21 22:03

No chybí masové příkrmy

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6384
20.7.21 22:03

Proč by nestačilo, moje dítě bylo v tomto veku víceméně živé z kojení a stačilo jí to víc než dost.. (ne, že bych jí nechtěla dát nejíst, ale neměla moc zájem)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
20.7.21 22:09

No, máš pro něj jídelníček plný sacharidů a málo bílkovin. Chybí ti tam maso a především zelenina. Vynechala bych převážně pečivo, kaši dávala k snídani a k večeři volila husté zeleninové polévky. Zvykl si na sladkou chuť a to ho těžko budeš odnaučovat

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10886
20.7.21 22:10

@Alušáček to ale nemůžeš srovnávat, mateřské mléko je vyvážené. Kdežto jednostranný jídelníček dítěti prostě nestačí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
20.7.21 22:10

Jojo, zapomněla jsem napsat, že maso jí. Ale uvědomila jsem si, že vlastně nevím, kolik g masa by měl sníst? Mám v mrazáku pořád kostky, větší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
20.7.21 22:11
@Lucek35 píše:
Ahoj, chtěla je se zeptat, jestli to taky někdo měl. Syn, 14. měsíců, by jedl pořád to samé😀Ráno dávám pečivo (rohlík, chléb) s lučinou, žervé, mozarellou, na svačinu jogurt s přesnídavkou (ten mu moc teda nejede). Na oběd by právě pořád jedl batát, dýni, na odpolední svačinu zase jen banán. Zkoušela jsem jablko, hrušku, meruňku, avokádo, mango. Syn to jako ochutná, ale nenají se toho. Chce jen banán. Sice mu tam něco propašuju, ale musí být více banánu. K večeři má zase nejraději kaše. Nevím, ale zdá se mi ve 14 m, že už to nestačí tenhle jídelníček.

K obědu jen batat nebo dyně? Jako jen tak samotne, rozmixovane?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1598
20.7.21 22:12

V tomto věku mi syn jedl naprosto vše a odstavila jsem ho od kojení. Nevím snažila bych se mu ten jídelníček trochu zpestřit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
20.7.21 22:13

Zeleninu dávám, mačkám. Ale prostě dýně nebo batátu s masem + přílohu sní daleko víc než jiné zeleniny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
441
20.7.21 22:15
@Lucek35 píše:
Zeleninu dávám, mačkám. Ale prostě dýně nebo batátu s masem + přílohu sní daleko víc než jiné zeleniny.

No tak tím pádem jí všechno (sice něčeho méně, něčeho více). Ty jsi psala jen batat a dýni- nic o mase a zelenině. Tak v čem je problém :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
125
20.7.21 22:26

Jde mi o to, že už po jídlech nekojím. Takže když mu nabídnu na svačinu nějaké ovoce, tak ho ochutná a nechce. e jak vyndám banán, tak ho sní hned celej. Takže hlad má, jen chce jen ten banán. Tak nevím, jestli mu ho pořád dávat nebo prostě dát něco jiného a pak ho nechat „hlady“ až třeba do večeře. To podobné s obědem. Ochutná, ale jak je tam batát, tak vím, že se nají :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
119
20.7.21 22:29

V tomhle věku děti neradi jedí „nová“ jídla. Někdy trvá dlouho, než novou potravinu přijmou. Zkoušej každý den nabízet, ať vždycky trochu ochutná, časem tu novou chuť přijme. Z vlastní zkušenosti. Chce to trpělivost a je to v tomto věku normální.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13838
20.7.21 22:49

Míchala bych nový druh ovoce nebo zeleniny s tím, co je zvyklý jíst a postupně dávat toho znamého míň a míň až bude jen ten nový druh.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
488
21.7.21 07:33

Dávala bych co mu chutná a postupně pridavala nové chutě ;) neboj se toho. U nás po roce děti jedly v podstatě stejně s námi, zvlášť vaření a případně mrazeni prikrmu jsem měla dost :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat