Poraďte! Fleky!

4472
30.5.16 14:14

Poraďte!!! Fleky!

Ahoj všem! Jsem zoufalá…měla jsem po první dceři schované všechno oblečení (nutno podotknout že holky jsou od sebe pouze dva roky)a teď při vytahování zjišťuju, že oblečení zflekatělo!!! Nejvíc to bílé, ale dokonce jsem našla světlé skvrny i na barevném…je to žluté, místy až do oranžova. Co s tím? Bojím se to hodit jen tak prát, abych to ještě nějak nezaprala…dá se to nějak zachránit nebo to ůžu rovnou vyhazovat? :zed: :zed: :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22707
30.5.16 14:17

Žluté fleky na světlém oblečení jsem vyprala klasicky. Zbytek neznám, neporadím. Ale nic jiného, než to zkusit vyprat ti stejně asi nezbyde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3316
30.5.16 14:19

@reinkarnace Tak pře půl rokem jsem přišla na to samé, něco se vypralo, něco ne-ty tmavší, ale většínu jsem zachránila.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1504
30.5.16 14:21

Ahoj, ja kdyz jsem mela flekate detske obleceni, kde bylo jasne, ze „obycejne“ (na 60 stupnu) prani nebude stacit, soupla jsem to rovnou vyprat na devadesat. Samozrejme, ze to musi byt material, ktery se nesrazi, coz bavlnene detske obleceni bylo.Zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3797
30.5.16 14:24

Proto oblečení po dceři neodkládám a rovnou daruji, lepší kusy prodám dál. Nemá smysl, aby leželo ve skříni a pak bylo k nepoužití. Jinak já zatím všechny fleky vyprala wanishem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
47
30.5.16 14:25

Také jsem tohle řešila a pomohl mi prášek z lidlu, jmenuje se to Cleffekt Universal stain remover powder (taková fialová pixla) a vezme to kazdej flek, i potom bobky i mastnotu :)

Příspěvek upraven 30.05.16 v 15:43

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59232
30.5.16 14:28
@reinkarnace píše:
Ahoj všem! Jsem zoufalá…měla jsem po první dceři schované všechno oblečení (nutno podotknout že holky jsou od sebe pouze dva roky)a teď při vytahování zjišťuju, že oblečení zflekatělo!!! Nejvíc to bílé, ale dokonce jsem našla světlé skvrny i na barevném…je to žluté, místy až do oranžova. Co s tím? Bojím se to hodit jen tak prát, abych to ještě nějak nezaprala…dá se to nějak zachránit nebo to ůžu rovnou vyhazovat? :zed: :zed: :zed:

cokoliv namočím do žlučového mýdla, nebo mýdla s jelenem, fakt důkladně namydlím, nechám přes noc a normálně vyperu.. ještě jsem neobjevila nic, co by nepustilo. Takže to zkus.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
262
30.5.16 14:32

Ahoj, já jsem dostala po kamarádech výbavičku a žluté fleky jsem vyprala v „Univerzální multifunkční agent s obsahem kyslíku“ od Eurony, je to naprosto skvělá věc, vypere snad všechno a je ekologický, takže jsem se nebála ho dát na věci pro miminko.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5708
30.5.16 15:05

@reinkarnace Normálně to vyper a dej usušit na slunce. Sluníčko tě těch fleků zbaví. Pokud by to nezmizelo hned, znovu to namoč a dej znovu na slunce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2297
30.5.16 15:21

Já namočila vše do Cleffektu (odstraňovač skvrn z Lidlu, 750g za 39,90, fialová válcová pixla) a vypralo se úplně všechno. Barvy to nežere, pokud to namočíš jen na pár hodin, jen se to namáčí do horké vody

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4472
30.5.16 20:45
@králíkovna píše:
Já namočila vše do Cleffektu (odstraňovač skvrn z Lidlu, 750g za 39,90, fialová válcová pixla) a vypralo se úplně všechno. Barvy to nežere, pokud to namočíš jen na pár hodin, jen se to namáčí do horké vody

toto už bylo doporučeno po druhé tak asi zkusím… (žlučové mýdlo dle mého nezabere - používám na pokaděné plíny, to jo, krásně to bělí..ale z těch tmavých věcí to nepotřebuju vybělit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama