Porod císařem v jakém týdnu?

Anonymní
28.1.20 14:09

Porod císařem v jakém týdnu?

Ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla, že zřejmě budu rodit plánovaným císařem, dost mě to vyděsilo. 8o Prosím kdo jste to měli podobně, na jaký týden Vám císaře naplánovali 38-40 TT? A dali Vám vybrat způsob anestezie, děsím se epidurální, raději bych celkovou pokud by to bylo možné :roll:. Děkuji za Vaše zkušenosti.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

22039
28.1.20 14:11
@Anonymní píše:
Ahoj holky, dnes jsem se dozvěděla, že zřejmě budu rodit plánovaným císařem, dost mě to vyděsilo. 8o Prosím kdo jste to měli podobně, na jaký týden Vám císaře naplánovali 38-40 TT? A dali Vám vybrat způsob anestezie, děsím se epidurální, raději bych celkovou pokud by to bylo možné :roll:. Děkuji za Vaše zkušenosti.

Celková u plánovaného nebývá. Jen u akutního.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 14:15

Mám dvě děti, oba šli císařem. Oba dva císaře mi naplánovali na 40tt, druhý syn byl nedočkavý a vypustil si rybník ve 36tt. Anastáziii na výběr nedali u obou byl spínal a to se u druhého císaře sakra pospichalo aby se porod nerozjel.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
210
28.1.20 14:16

Sestra rodila plánovaným cs v celkové anestezii, mohla si vybrat. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
481
28.1.20 14:18

Ja měla císaře plánovaného kvůli KP, naplánovali mi ho na 39+0, dali mi vybrat mezi spinalni nebo celkovou anestezii. Automaticky jsem šla do spinalu. Byla jsem z toho císaře strašně smutná, ale nakonec doufám, že i druhé mimčo půjde císařem ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27595
28.1.20 14:19

Anestezii si muzes vybrat ale doporucují spise spinal. Je to lepsi, setrnejsi pro matku i dite, dite hned vidis, proste to narozeni nezaspis a neni ceho se bat. Mne delali planovany ve 39 tt.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 14:22

U me planovany cisar ve 39 tydnu (ze zdravotnich duvodu), ale ne v celkove anestezii. Bylo to v pohode. niceho se neboj.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1150
28.1.20 14:29

@Russet může být celková, já ji měla u plánovaného na moje přání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 14:30

Do celkové anestezie bych nešla hned z několika důvodů, 1. musí tě uspat a s tebou uspí i miminko, takže musí řezat rychle 2. Naneštěstí není tak šetrná jako spinal, může ti po ní být zle 3. Neuvidíš miminko a porod prospíš 4. Delší rekonvalescence
Ničeho se neboj, spinal je v pohodě, dají ti hned po porodu miminko a ty budeš rychleji fit.
U nás se dělají plánované sekce ve 40tt, dřív ne

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
28.1.20 14:34

Plánovaný kvůli konci pánevním, 39+2tt. Anestezii jsem si mohla vybrat. Přiznávám, že jsem měla obrovskou obavu z jakékoli aplikace injekce do zad, i proto jsem zvolila celkovou anestezii. K tomu jsem slyšela několik na sobě nezávislých informací o tom, že žena je po celkové anestezii dříve „v pohodě“. Samozřejmě je to velmi individuální. Miminko jsem viděla necelé dvě hodiny po porodu, na světě ho přivítal tatínek (což mě velmi uklidnilo a a tato možnost potvrdila můj výběr).

• Nahlásit
  • Citovat
3072
28.1.20 14:38

Planovany, dva dny pred terminem, celkova. Prvni porid byl spinal, druhy celkova a sla bych znovu do celkove. Blbe mi nebylo, argar miminka byl jak u spinalu, mohla jsem sedet a tim jsem si procvicila bricho pred stavanim. Po spinalu jsem u vstavani myslela, ze je to moje posledni, u celkove pohoda. Rekonvalescence rychlejsi nez u spinalu. Miminko mi donesli pul hodiny po probuzeni. Ja byla spokojena.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.1.20 14:41

A důvod císaře ti také řekli? Lékař doporučuje postup, ale rozhodnutí je na tobě. A to i kdy k případnému CS přistoupit (pokud tedy ty nebo dítě nebudete v aktuálním ohrožení života). Mnohdy je také lepší nechat porod alespoň spontálně rozběhnout (aby se v těle nastartovaly ty všechny důležité procesy) a až potom případně k CS přistoupit, pokud je to možné. Co to třeba ještě konzultovat s jiným lékařem?
Píšu to proto, že já před x lety taky na jedno takové doporučení lékařky dala a císař to byl úplně zbytečný, dodnes mě to mrzí, že jsem si nestála za svým a neporodila přirozeně :-(

• Nahlásit
  • Citovat
28.1.20 14:43

Mám za sebou neplánovaný i plánovaný císařský řez - oba se spinální anestézií, je to šetrnější pro dítě. Plánovaná sekce byla v 39. týdnu, mohla jsem si vybrat kterýkoliv den, ještě neměli plný sál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3072
28.1.20 14:43
@Anonymní píše:
Do celkové anestezie bych nešla hned z několika důvodů, 1. musí tě uspat a s tebou uspí i miminko, takže musí řezat rychle 2. Naneštěstí není tak šetrná jako spinal, může ti po ní být zle 3. Neuvidíš miminko a porod prospíš 4. Delší rekonvalescence
Ničeho se neboj, spinal je v pohodě, dají ti hned po porodu miminko a ty budeš rychleji fit.
U nás se dělají plánované sekce ve 40tt, dřív ne
:mrgreen: zato spinal, ten komplikace vubec zpusobit nemuze.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28.1.20 14:52

@lolink komplikace můžou být samozřejmě u obou typů, ale šetrnější k dítěti je spinál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama