Posedlá plísní

Anonymní
3.2.21 12:57

Posedlá plísní

Už jsem úplně zoufalá. Ani nevím jestli to patří do kategorie domácnost nebo psychické zdraví dospělých. Na pár místech doma jsme měli plíseň. Vždycky to zlikviduju. Ale pořád chodím a zkoumám všude každej flek, jestli to náhodou není plíseň. Už jsem z toho úplnej magor. Jako na potvoru jsem ráno snědla papriku, která byla čerstvá a krásná, ale pak jsem si všimla, že v pytlíku byl zbytek papriky, kde byla trochu taková ta bílá chlupatá plíseň. Přijde mi, že mě ta plíseň snad už pronásleduje. Dřív jsem žádný takový běci neřešila, ale teď člověk otevře internet a každej článek, jak je plíseň škodlivá. Se z toho fakt už po…Přemýšlím, jestli se mám objednat k psychiatrovi nebo se přestěhovat do nějaký sterilní vzduchotěsný bubliny.Ach joooo. Řěšíte taky někdo takový věci?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
21979
3.2.21 13:04

Tak plíseň řeším v jídle i na zdi, ale nějak úplně hysterická z toho nejsem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16439
3.2.21 13:06

Hele na psychiatra by to bylo, pokud zároveň je té úzkosti či zátěže na tebe moc i z jiných stran, pokud blbě spíš a pokud máš vyloženě propady nálady. Jestli máš reálné podezření že možná zrovna máš nějaký propad nálady - udělej si orientační test http://www.cmhcd.cz/…va-stupnice/

Ale jinak podle toho co píšeš imho bude stačit trošku se naučit pracovat s úzkostí - to je to co ti nutí plíseň do pozornost a obecně kompenzovat větší zátěž, která zvyšuje citlivost k úzkosti jako takové.

Nejspíš toho na tebe obecně je teď docela dost, protože prostě aktuálně jsou věci těžké i pro ty co mají fakt dobrej život, natož pro nás co ho máme normální :-D

Proto se hodí věnovat víc pozornosti zvládacím mechanismům, které ulehčí fungování a mírní množství neurochemie produkované při stresu a úzksoti, takže pak člověk na plíseń reaguje normálně, ne přehnaně.

Mrkni do těchhle knížek - jsou dost užitečné

https://www.kosmas.cz/…-a-v-zivote/

případně rovnou

https://www.kosmas.cz/…e-z-uzkosti/

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.2.21 13:22

Díky, určitě se na to podívám. Je toho asi už moc s tím jak jsme pořád zavřený doma. Hlavně na mě furt lezou takový myšlenky, že nikdo jínej takový věci neřeší a všichni mají bytečky jako klícky. Přitom nejsem žádná špindíra. Jako minulý týden. Měli jsme u vany lištu a začalo být vidět, že se tam dělá vodní kámen. Lištu jsme sundali a z toho co bylo za tím se mi zvednul kufr. Hlavně teda vodní kámen, ale i trocha plísně. Tak říkám, super a v tomhle se tady koupeme i s dětma. Teď se chystám vymejvat lednici kvůli tý paprice. Tak já nevím jestli je to ještě normální nebo už je to úzkost.

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
16439
3.2.21 13:32
@Anonymní píše:
Díky, určitě se na to podívám. Je toho asi už moc s tím jak jsme pořád zavřený doma. Hlavně na mě furt lezou takový myšlenky, že nikdo jínej takový věci neřeší a všichni mají bytečky jako klícky. Přitom nejsem žádná špindíra. Jako minulý týden. Měli jsme u vany lištu a začalo být vidět, že se tam dělá vodní kámen. Lištu jsme sundali a z toho co bylo za tím se mi zvednul kufr. Hlavně teda vodní kámen, ale i trocha plísně. Tak říkám, super a v tomhle se tady koupeme i s dětma. Teď se chystám vymejvat lednici kvůli tý paprice. Tak já nevím jestli je to ještě normální nebo už je to úzkost.

no trochu ti to leze na mozek a máš na to náhled. Nic co by bylo potřeba řešit s odborníky.

Ale jaksi není moc divu, jen je potřeba myslet na to že to je strach a toho že je člověk vyčerpaný a frustrovaný, že to není tak strašné jak mu jeho mozek v tomhle stavu vykresluje.

Jinak ne - ta plíseň tě nezabije, takže pro klid duše vymyj ledničku, pokud si to posledních pár měsíců nedělala.

Ale pozor - obecně když člověk dělá to co chce úzkost/strach, tak ho tím posiluje.

Protože strach varuje před něčím nevždy opravdu reálným a když uděláš to co chce, tak nenastane ta katastrofa před kterou varoval. A v mozku se tak upevní chování - poslechnu strach, nenastane katastrofa. Jenže pak strach varuje před větší prkotinou a celé se to opakuje a pak najedou člověk každý den dvakrát denně dezifnikuje celý byt a děti mají ekzémy z přílišné sterility…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
3.2.21 15:11
@Anonymní píše:
Už jsem úplně zoufalá. Ani nevím jestli to patří do kategorie domácnost nebo psychické zdraví dospělých. Na pár místech doma jsme měli plíseň. Vždycky to zlikviduju. Ale pořád chodím a zkoumám všude každej flek, jestli to náhodou není plíseň. Už jsem z toho úplnej magor. Jako na potvoru jsem ráno snědla papriku, která byla čerstvá a krásná, ale pak jsem si všimla, že v pytlíku byl zbytek papriky, kde byla trochu taková ta bílá chlupatá plíseň. Přijde mi, že mě ta plíseň snad už pronásleduje. Dřív jsem žádný takový běci neřešila, ale teď člověk otevře internet a každej článek, jak je plíseň škodlivá. Se z toho fakt už po…Přemýšlím, jestli se mám objednat k psychiatrovi nebo se přestěhovat do nějaký sterilní vzduchotěsný bubliny.Ach joooo. Řěšíte taky někdo takový věci?

Taky jsem si teď všimla, že daleko víc řeším takovéto věci… Asi to bude tím, jak je člověk pořád zavřený doma 8o Včera ráno jsem si všimla malého flicku plísně cca 0.5×0.5cm v koupelně u okna… No hned jsem letěla do obchodu pro sprej na plísně a manžel dostal za úkol zlikvidovat ten pidi flíček hned jak přišel z práce :lol: Taky mám občas pocit, že už blázním :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5042
4.2.21 03:06
@Anonymní píše:

Odtahni linku bude tam prace na tyden. Vana je nuda. Za linkou je mikrosvet

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5042
4.2.21 03:08
@Elea9 píše:
Taky jsem si teď všimla, že daleko víc řeším takovéto věci… Asi to bude tím, jak je člověk pořád zavřený doma 8o Včera ráno jsem si všimla malého flicku plísně cca 0.5×0.5cm v koupelně u okna… No hned jsem letěla do obchodu pro sprej na plísně a manžel dostal za úkol zlikvidovat ten pidi flíček hned jak přišel z práce :lol: Taky mám občas pocit, že už blázním :mrgreen:

Proc manzel?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2112
4.2.21 03:26

Imunitní systém zvládne i plíseň. Jinak: plíseň je určitě všudypřítomná, stejně jako jsou všudypřítomné bakterie a viry, jsou neviditelně všudypřítomné. Je lepší posilovat imunitu, než přehnaně uklízet. Znala jsem paní, byla přehnaně úzkostlivá. Vymývala i popelnici před domem. Celou rodinu svou úzkostlivostí zničila. Děti v 18 utekly z domova a její manžel se z ní oběsil. K čemu jí ta čistotnost byla!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
217
4.2.21 11:29

@Pavlik Morozov
Nelíbí se mu, když používám takové věci v těhotenství. :D Tak musí holt on: :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5042
4.2.21 11:31
@Elea9 píše:
@Pavlik Morozov
Nelíbí se mu, když používám takové věci v těhotenství. :D Tak musí holt on: :D

Na koronac mas respirator, tak si ho nasad a muzes se do toho pustit. Nebo tam dej prirodni houbu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat