Postup při pronájmu domu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.04.18 10:02
Postup pronájmu domu

Ahojky,
chystám se pronajímat dům 3+1 s velkou zahradou. Je to na kraji města, kousek od Prahy.
Nejdřív jsem přemýšlela, že bych ho pronajmula někomu na 10 let..
Ale ted spíš přemýšlím pronajímat ho turistům…mít ho jako živnost.
Na týden, na víkend…atd.
Protože na těch 10 let mi přijde dlouhá doba, a co kdybychom se rozhodli s ním udělat něco jiného…

Co myslíte že je lepší? Co je výhodnější?
A pokud bych se třeba rozhodla mít to jako živnost..co vše potřebuji k tomu?
Jaký je postup?
Co vše pak musím platit? Danové přiznání, atd..
Vůbec tomu totiž nerozumím…tak chci být připravena…
Děkuji moc za rady…

Milča

Reklama

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 2889 příspěvků 19.04.18 10:43
@Anonymní píše:
Ahojky,
chystám se pronajímat dům 3+1 s velkou zahradou. Je to na kraji města, kousek od Prahy.
Nejdřív jsem přemýšlela, že bych ho pronajmula někomu na 10 let..
Ale ted spíš přemýšlím pronajímat ho turistům…mít ho jako živnost.
Na týden, na víkend…atd.
Protože na těch 10 let mi přijde dlouhá doba, a co kdybychom se rozhodli s ním udělat něco jiného…

Co myslíte že je lepší? Co je výhodnější?
A pokud bych se třeba rozhodla mít to jako živnost..co vše potřebuji k tomu?
Jaký je postup?
Co vše pak musím platit? Danové přiznání, atd..
Vůbec tomu totiž nerozumím…tak chci být připravena…
Děkuji moc za rady…

Milča

My mame pronajaty dum. Smlouvu mame vzdy na 2 roky, prave z toho duvodu kdyby se neco stalo a majitel ho potreboval. Jinak mne prijde lepsi pronajimat ho k beznymu zivotu.Mas mesicni prijem, navic v nem porad lidi a staraj se ti o nej. I kdyz v Praze je to asi trocgu jinak, tam mas turisty porad.Ale zas po nich budes muset chodit uklizet a mit o dost vic prace.

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1659 příspěvků 19.04.18 11:38

Ja bych ho promajmula nejake rodine na stalo. Bude se ti chtit kazde dva dny cely barak uklizet po turistech? Budes kvuli tomu uvazana doma jak pes u boudy, aktivne to nabizet na netu apod, nezaruci ti to stalej prijem a jeste budes mit za chvili zarizeni znicene a rozkradene. Na to bych se fakt vyprdla.

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Počítání peněz, samota i blýskání na lepší časy. Jak se žije maminkám samoživitelkám z eMimina?

Byla to láska jako trám, ale po svatbě se z něj stal jiný člověk. Nezměnil se... číst dále >

Jak si sbalit tašku do porodnice a nezbláznit se

Jmenuju se Laura a čekám druhé dítě. A možná to znáte taky – to si takhle... číst dále >

Články z Expres.cz

Koukalová lže? „Pozvánku na galavečer dostala!“ brání se biatlonový svaz

V pondělí proběhl v pražském Fóru Karlín galavečer Biatlonista roku, místo... číst dále >

Vedle něj sedět doma nebude! Kopřivová opět odjela bez Jágra, prý na týdny

Modelka Veronika Kopřivová (27) opět utíká od svého přítele Jaromíra Jágra za... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Profesor Špičák: Čechy ničí vražedná kombinace obezity, alkoholu a kouření

Češi patří v chorobách trávícího ústrojí ke světové špičce. „Podílí se na tom... číst dále >

Reklama