Reklama

Potraviny z farmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-Vikiviki-
Nováček 4 příspěvky 18.08.18 20:06
Potraviny z farmy

Ahoj všem!

Nedávno jsem se přistěhovala do Prahy (no jo, náplavka :oops: ) a ráda bych zde sehnala nějaké čerstvé potraviny, přímo z farmy ideálně. Vím o Mléku z farmy, které rozváží po Praze, ale mají to docela drahé (chápu, Praha…). Na Vysočině jsme měly kravín kousek - mléko za 12 Kč/l, výborné.

Je mi jasné, že uprostřed Prahy asi fakt kravín není, proto hledám tip na okolí. Mám auto, mohu dojet, ale nechce se mi kvůli pár litrům mléka. Takže bych ráda vzala více potravin najednou. Co sháním: mléko kravské, kozí, ovčí, máslo, smetanu atd., drůbež všeho druhu - kuře, kachnu, krůtu, husu (mám velký mrazák), hovězí, skopové a jehněčí, zvěřina, klidně i kosti do polévky, skelety, případně maso pro psa. Vepřové nee, nechutná mi. Nutnost velkého odběru nevadí.

Myslím, že se nemusíte s tipy omezovat na okolí Prahy, určitě se najde i někdo jiný odjinud, kterému by toto mohlo pomoct.

Díky :mavam:

Reklama

Reakce:

pet p
Stálice 76 příspěvků 18.08.18 20:54

U Anděla v ul. Viktora Huga jsou biopotraviny, kde se dá koupit bio maso (bez předchozího objednání, narozdíl o některých jiných prodejen).
Něco nakupuju v CountryLifu, i když tu firmu popravdě moc nemusím.
Prý rohlik.cz má dobrou nabídku farmářských produktů a bioproduktů, ale nemám zkušenost.
Taky nakupujeme na farmářských trzích, konají se různě po Praze, např. na tržnici v Holešovicích (hala tuším č. 22) jsou velké, hlavně sobotní dopoledne. Primárně tam chodíme tedy na zeleninu, ne na mléčné výrobky nebo maso.
Po Praze jsou taky různé farmářské obchody, ale poté, co jsem v jednom objevila krůtí maso z klasického konvenčního chovu, o kterém mi tvrdili, že je to „farmářské krůtí“, tak už si všechno info ověřuju. Je to teď docela móda - bio a farmářské, takže prodejci asi občas nakecají cokoli, hlavně ať prodají.
Každopádně těším se na další příspěvky na toto téma :-)

cell
Echt Kelišová 8031 příspěvků 18.08.18 20:57

beru většinu ze Světa bedýnek, dovezou až domů.
Jezdím na Roudnicko, takže ovoce a zeleninu někdy nakoupím ve Vraňanech, kuřata, křepelky a domácí mléko z Vědomic (FB Na Dvorečku) a luxusní bio hovězí, na kterém ujíždíme (http://www.vyzralehovezimaso.cz/) z Příbramska

lucynka25
Kelišová 7115 příspěvků 2 inzeráty 18.08.18 21:03

Ja rada nakupuji v prazske trznici v holešovicích,mam tam uz osvedcene farmare :)
Kupuji prevazne zeleninu,v sobotu tam najdes i cerstve ryby.A vubec v sobotu je tam nej zbozi.

MáškaMarie33
Kecalka 177 příspěvků 18.08.18 21:03

Koukněte na inzeráty https://www.ifauna.cz/…y/inzerce/r/?…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Člověk bez titulu? „Póvl, který by měl chcípnout,“ řekla učitelka z Vysočiny

Měla jít dětem příkladem a vést je ke vzdělání. Učitelka z Vysočiny to ale... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Co s úrodou jablek? Oslaďte si babí léto skvělým koláčem nebo štrúdlem

Jablek se letos urodilo požehnaně. Možná i vy přemýšlíte, co s kulatými... číst dále >

Reklama