Potraviny z farmy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

-Vikiviki-
Stálice 64 příspěvků 18.08.18 20:06
Potraviny z farmy

Ahoj všem!

Nedávno jsem se přistěhovala do Prahy (no jo, náplavka :oops: ) a ráda bych zde sehnala nějaké čerstvé potraviny, přímo z farmy ideálně. Vím o Mléku z farmy, které rozváží po Praze, ale mají to docela drahé (chápu, Praha…). Na Vysočině jsme měly kravín kousek - mléko za 12 Kč/l, výborné.

Je mi jasné, že uprostřed Prahy asi fakt kravín není, proto hledám tip na okolí. Mám auto, mohu dojet, ale nechce se mi kvůli pár litrům mléka. Takže bych ráda vzala více potravin najednou. Co sháním: mléko kravské, kozí, ovčí, máslo, smetanu atd., drůbež všeho druhu - kuře, kachnu, krůtu, husu (mám velký mrazák), hovězí, skopové a jehněčí, zvěřina, klidně i kosti do polévky, skelety, případně maso pro psa. Vepřové nee, nechutná mi. Nutnost velkého odběru nevadí.

Myslím, že se nemusíte s tipy omezovat na okolí Prahy, určitě se najde i někdo jiný odjinud, kterému by toto mohlo pomoct.

Díky :mavam:

Reakce:

pet p
Stálice 93 příspěvků 18.08.18 20:54

U Anděla v ul. Viktora Huga jsou biopotraviny, kde se dá koupit bio maso (bez předchozího objednání, narozdíl o některých jiných prodejen).
Něco nakupuju v CountryLifu, i když tu firmu popravdě moc nemusím.
Prý rohlik.cz má dobrou nabídku farmářských produktů a bioproduktů, ale nemám zkušenost.
Taky nakupujeme na farmářských trzích, konají se různě po Praze, např. na tržnici v Holešovicích (hala tuším č. 22) jsou velké, hlavně sobotní dopoledne. Primárně tam chodíme tedy na zeleninu, ne na mléčné výrobky nebo maso.
Po Praze jsou taky různé farmářské obchody, ale poté, co jsem v jednom objevila krůtí maso z klasického konvenčního chovu, o kterém mi tvrdili, že je to „farmářské krůtí“, tak už si všechno info ověřuju. Je to teď docela móda - bio a farmářské, takže prodejci asi občas nakecají cokoli, hlavně ať prodají.
Každopádně těším se na další příspěvky na toto téma :-)

cell
Echt Kelišová 8055 příspěvků 18.08.18 20:57

beru většinu ze Světa bedýnek, dovezou až domů.
Jezdím na Roudnicko, takže ovoce a zeleninu někdy nakoupím ve Vraňanech, kuřata, křepelky a domácí mléko z Vědomic (FB Na Dvorečku) a luxusní bio hovězí, na kterém ujíždíme (http://www.vyzralehovezimaso.cz/) z Příbramska

Uživatel je onlinelucynka25
Echt Kelišová 7641 příspěvků 1 inzerát 18.08.18 21:03

Ja rada nakupuji v prazske trznici v holešovicích,mam tam uz osvedcene farmare :)
Kupuji prevazne zeleninu,v sobotu tam najdes i cerstve ryby.A vubec v sobotu je tam nej zbozi.

MáškaMarie33
Kecalka 214 příspěvků 18.08.18 21:03

Koukněte na inzeráty https://www.ifauna.cz/…y/inzerce/r/?…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

„Herečka“ Jiří Pomeje: Před fotografy se belhal, pak skotačil jako kozák

Dva dny byl nezvěstný a nikomu se neozýval. Jeho nejbližší trnuli strachy a... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pro lidi je jednodušší se dál trápit, než si krizi přiznat, říká psycholog

Většina vztahů zažije krizi, není možné se jí vyhnout. Znamená jak ohrožení,... číst dále >

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >