Pozitivní triple test, co dál

277
7.1.15 21:35

Pozitivní triple test ,co dál

Vím že to tady už bylo mockrát, ale nevím vlastně na čem jsem. Je mi 31 let, mám zdravou tříletou dceru, jsem v 17tt a vyšel mi pozitivní triple test. Ultrazvuk v I. trimestru byl negativní, i odběry byly v pořádku. Teď mi v odběrech vyšlo zvýšené riziko pro Trisomii 21,1:171.Doktor mi řekl že to je malinko zvýšené, odeslal mě na genetiku, kde mě čeká ultrazvuk a dle výsledku asi i odběr plodové vody. Můj gynekolog mi řekl že výsledky můžou být ovlivněny tím že kvůli Vánocům se krev brala dost pozdě, vlastně na hranici možného termínu. Chci se zeptat jestli se může ještě na UZ ukázat že je vše v pořádku a že nebude odběr plodové vody nutný. Jestli je prostě možné aby genetik nebral v úvahu výsledky ale spíš to co uvidí na UZ. Pokud mi bude plodovka doporučena, samozřejmě půjdu, ale zajímá mě jestli je ještě šance že to půjde i bez ní. Děkuji

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22697
7.1.15 21:38

Není to můj případ, ale znám nebo jsem četla moc moc případů, kdy to vyšlo pozitivně a nic pak nebylo. Známá měla dokonce podezření na nějakou šílenou nemoc a nakonec z toho nic nebylo. Tady ty tripply se už někde ani nedělalají, prootže vycházejí rády takhle falešně pozitivní. Velký ukazatel je věk, takže kdyby jsi byla třeba o 3 roky mladší, už tam nic být nemusí…
Uvidíš, ale pevně věřím, že to bude OK ;) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3584
7.1.15 21:40

Muzu te uklidnit, taky sem mela screening v poradku, triple jedna hodnota trosku zvysena tak sem sla na ultrazvuk k nam do nemocnice a pri vysetrovani se me sestra ptala proc me tam poslali tak ji rikam ze kvuli triplum a ze screning byl ok a ona na me koukala a divila se proc mi triply delali kdyz sou tak nespolehlive a screening byl ok, takze drzim palce at to mas taky jen planej poplach

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3734
7.1.15 21:41

Jak ti vyšel prvotrimestralni screening? A docitam že dobrý, tak se neboj :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
7.1.15 21:44

Prvotrimestrální negativně, i odběry. Nosní kůstka přítomna a ten poměr 1/1950.Ale bylo to hůř vidět. Tak nevím jestli nemohli něco přehlédnout :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3815
7.1.15 21:46

@rozmyš já jsem měla pozitivní triply a bylo riziko rozštěpů a Downa, dle genetičky to bylo způsobeno předchozím potratem a masívním krvácením v těhotenství, na UTZ ve 20tt se nic takového nepotvrdilo, na plodovku už jsem nešla a máme krásnou a naprosto zdravou holčičku. mmchd mi bylo 36. takže zatím neházej flintu do žita. jo a první screening byl taky v pohodě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3272
7.1.15 21:47

Na triply bych nedala, moje dr. na ne po negativním prvotrimestralnim screeningu vubec neposila-nemaji takovou vypovedni hodnotu, ale nekteri lekari asi vic stojí o body nez o klid rodicek.Byt tebou, odběr plodovky si hodne rozmyslim - ja bych na něj nesla, ale je to jen můj osobní nazor

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
454
7.1.15 21:48

Taky jsem při prvním těhu měla screening negativní a tripply jednu hodnotu horší, na plodovku jsme šla, přece jen i pro svůj,,klid,, pořád by to ve mě asi hlodalo. Samozřejmě plodovka v pořádku a syn je až nadprůměrně na svůj věk chytrý a šikvný :-) takže neboj, určo to bude OK když screening byl dobrý :-)
Ted čekám druhé a tripply vyšly OK :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7016
7.1.15 21:49

Pravdepodobnost potratu po odberu plodovky je cca 1:100. Takze porad jeste je pravdepodobnejsi, ze potratis z odberu nez ze je tam nemocne miminko (21 je Edwards? Jestli jo, ten ma opravdu hodne moc softmarkeru viditelnych na utz).
Triply jsou zastarale, v az 30% falesne pozitivni. Ja bych na ne po prvotrimestralu vubec nesla

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7566
7.1.15 21:49

@rozmyš jj, většinou to vychází špatně a na screeningu se také netvářila moc pozitivně - ještě ten den mě nahnali do Genetu na CVS a mám tu zdravého kluka ;)

Uvidíš…
ještě existují testy přímo z krve s okamžitým výsledkem, ale je to asi za 10 tis. :|

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8022
7.1.15 21:55

Já jsem myslela, že už se triple test nedělá.?Já myslela, že se díky tomu od tohoto upouští. Co jsem slyšela tak stačí dkyž se nabere špatně (ve špatném týdnu od oplození a už může vyjít pozitivní)
Já jsem měla jen ten co se platí v 1. trimestru krev HCG a PAPP a k tomu UTZ.
Jinak jsem taky slyšela o případech co měly ženy pozitivní a narodilo se jim zdravé dítko.
Přeji hodně štěstí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
277
7.1.15 21:59

Bibi239 21 by měl být Down. Takže mě trochu uklidňuje že na tom prvním UZ byla vidět nosní kůstka a vše OK. Ale strach mám :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
39347
7.1.15 22:03

@rozmyš Z ultrazvuku kolem 20. týdne se DS nepozná.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
7.1.15 22:06

Mám za sebou dvě těhotenství. U prvního 1:25 Down z Triplu, NT screening mi nikdo nenabídl, takže pak to byl velkej šok, plodovka ok, zdravá dcera, bylo mi necelých 30 let. Druhé těhu jsem si zaplatila NT, tam vše v pořádku i z jeho zohledněním přesto Tripl 1:125, kdyby nebyl NT udělán, tak bych opět spadla na 1:25, šla jsem tedy radši na plodovku, genetik je kamarád, bral to jako hotovou věc, i když moje gynekoložka říkala, ať se poperu za nědělání amnia. Poslechla jsem genetika :mrgreen: evidetně z nějakého důvodů vykazuji falešné markery, mám poruchu humorální imunity, tak prej může být zakopaný pes tam. Ale na beton to říct nemůžou, je to jen domněnka. Ale jinak je nezrušení Triplů dobrej byznys, to jednoznačně. :lol: Kamarád to potvrdil :mrgreen:
Takže pokud máš jen nějakou hodnotu lehce zvýšenou a potkáš rozumného genetika a v rodině zátěž žádná, tak by tě mohl nechat jít bez amnia, mimochodem, ty to odmítnout můžeš vždy, podepíšeš papír, že to nechceš a hotovo…Bohužel si myslím, že pak budeš celé těhotenství přemýšlet, jestli je vše opravdu ok. Jinak tu už někdo psal, že 21 je Edwards a ten je opravdu na UTZ dost evidentní…Ale taky dost vzácnej. :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5748
7.1.15 22:08
@blecha72 píše:
@rozmyš Z ultrazvuku kolem 20. týdne se DS nepozná.

To sice ne, ale já měla podezření na DS u obou a jednou k tomu rozštěpovou vadu a bylo nám řečeno, že DS se v 85 procentech váže se srdeční vadou. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama