Pozná dítě těhotenství?

Anonymní
31.7.11 22:55

Pozná dítě těhotenství?

Anonym… nechci aby se vědělo, že jsem těhotná :oops:

Mám jedno dítě (má jeden rok) a jsem těhotná. Zatím jen krátce, ale vrtá mi hlavou otázka… může to batole nějak vycítit? Poslední dobou je děsně protivný, chce kojit mnohem častěji (třeba 4-5× za den, místo dvakrát) No prostě jakoby žárlil :nevim:

Ale může to být i zubama, ty mu teď rostou, nebo taky tím, že jsme poslední měsíc ve zvýšené míře cestovali… Tak mě zajímá, jestli s tím vy vícematky máte zkušenost, že by dítě nějak poznalo rané stadium těhotenství, nebo to bude něčím jiným 8-o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

50730
31.7.11 23:00

Náš teda nepoznal nic nebo to nedal najevo :nevim:

Ovšem jeho rozhovory ohledně miminka se točí kolem „kde je miminko? můžeš na něho plácat? můžeš na něho skákat?“ :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12658
31.7.11 23:02

u nas nicolka nepoznala sama ale vysvetlovala som jej ze ju nemozem nosit :-D takze prisla a rozhodla sa s miminom podelit o svoj keksik ;-)))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
150
31.7.11 23:13
pata308 píše:
u nas nicolka nepoznala sama ale vysvetlovala som jej ze ju nemozem nosit :-D takze prisla a rozhodla sa s miminom podelit o svoj keksik ;-)))
:twisted:
to je hrozně krásný :-)
ale taky by mě zajímalo, zda jsou děti tak senzitivní, že by to vycítily???
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20518
31.7.11 23:14

Prý se může změnit chuť MM kvůli HCG a dalším hormonům. Prý teda zhořkne, ale u tebe, třeba mu naopak chutná. :nevim:

Podle mně - nepozná, že jsi těhotná. Ale tutově pozná, jakmile se maminka nějak změní, má jinou náladu, nebo se naopak těší, atd. A těhotenství s osobností a náladou prostě zahýbá, aniž to jedna chce nějak dát najevo. Takže si myslím, říkat nic nemusíš, ale to dítě to pozná. Že se „něco“ děje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26100
31.7.11 23:19

U nás to prcek nepoznal (otěhotněla jsem, když mu bylo necelejch 14 měsíců… ), teď každým dnem čekám, kdy konečně prcek vykoukne a přijde mi, že to malej pořád tak neřeší. Když se zeptám, kde je miminko, tak mi ukáže na břicho, furt mi to břicho schovává pod triko, když mi leze, ale jinak to nijak neřeší, hopsá po mně stejně, jakoby žádný mimčo nebylo… :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6266
31.7.11 23:30

Ahoj, otehotnela jsem, kdyz synovi byl rok a pul. Do te doby ho kazdy vecer uz od mimina koupal tatinek, ukladal tatinek, po zadku poplacal tatinek a mladej spal. Jeste nez jsem nasla dve carky na testu, se z ditete, ktere ani netusilo, ze by ho mohla ulozit maminka, stalo rvouci monstrum, ktere presne tu maminku vyzadovalo. Neexistovalo, aby tatinek treba jen prevlekl do pyzama, usinani razem bylo dvouhodinove, jedine pritisknutej u me v naruci. Drzelo ho to strasne dlouho, vlastne asi cele tehotenstvi, s prechodnym zintenzivenim po porodu.
Ted uz je to uplne v pohode, dceri je skoro 9mesicu, synovi 3 roky. Nevim, co to bylo, zuby, nejake mama obdobi a nebo reakce na to tehotenstvi?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
31.7.11 23:33

Ne, nepoznal.

Ale poměrně brzo jsme začali o miminku mluvit. Nejdřív jsem se zeptala, jestli by chtěl brášku nebo sestřičku. A on že jo a že sestřičku. :jazyk: Tak jsme mu říkala dobře, tak si nějakou pořídíme (to už jsem byla těhotná). A několikrát jsme to zopakovali (tento rozhovor).

Pak už jsme věděli, že to bude kluk (cca ve 12.týdnu na NTscreeningu to bylo poměrně jasně vidět), tak jsme mu při tom stejném rozhovoru řekli, že bohužel to holka nebude, že bude bráška. A malej to v klidu pobral. Od té doby jsme o bráškovi/miminku mluvili aspoň jednou každý den celé těhotenství. Stalo se to přirozenou součástí našeho života. Nikdy mi nepřišlo, že by žárlil, ani před porodem, ani po porodu.
(Čímž neříkám, že to nepřijde. Všechno ještě může být…)

Vyžeň si to z hlavy a nepodsouvej mu, co není… :wink: Prostě ho bolí zoubky, nebo má separační úzkost, nebo takové to první malé období vzdoru, cokoliv. Proč to hned spojovat s miminkem. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
31.7.11 23:38

Možná jsem byla v posledním odstavci trochu příkrá… :oops: Tak abych to dovysvětlila. Já věřím na jedno: pokud si budeš takto něco představovat, tak to tak nakonec bude! Prostě to přivoláš… :nevim: Takže mysli pozitivě. :wink: :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
31.7.11 23:42

Já si teda taky myslím, že to budou spíš ty zuby :nevim: A taky věřím na to, že když budu furt řešit, aby jenom proboha nežárlil, tak žárlit bude. Doufám, že se mi to nevymstí :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
31.7.11 23:54
Angua píše:
Já si teda taky myslím, že to budou spíš ty zuby :nevim: A taky věřím na to, že když budu furt řešit, aby jenom proboha nežárlil, tak žárlit bude. Doufám, že se mi to nevymstí :mrgreen:

Já taky doufám, že se mi to nevymstí. :jazyk: Já to řešila právě spíš prakticky, aby to bylo takové přirozené. Proto jsme o tom hodně mluvili. Ke konci těhotenství starší pak už i mluvil o tom, jak si bude s bráškou hrát, jak si budou pouštět vlaky, rozvíjel teorie, jak má miminko v bříšku autíčko apod. 8-o :lol: (sem se ho ptala, jak by se tam dostalo…pak mi bylo ale vysvětleno, že když děti neřeší, jak se dostalo do bříška miminko, tak neřeší ani jak by se tam dostalo autíčko… :jazyk: ) Do porodnice přišel starší syn s manžou a mojí mámou, kde byl na hlídání. Ta zařídila, že syn vybral ze svých hraček u mé mámy jednu, co dá bráškovi. Naoplátku dostal v porodnici dárek(-ky) jako od brášky (jde o pozitivní emoci spojenou s příchodem sourozence).

Teď to máme tak, že bárškovi chodí půjčovat autíčka, chce mu dávat bonbony, podává dudlíček, je nervní když pláče a honí mě: „maminko, bláška pláče…“, abych s tím něco udělala, chodí ho houpat apod. Na druhou stranu je to s ním ale horší, co se týče poslouchání, paličatosti, vztekání, vymrčování, návratu plín na spaní apod. Ano, asi to má souvislost s tím, že už tu nejsem (-me) jen pro něj, vše se netočí jen kolem něho, na každé zavolání hned neběžím apod. ALE nemá to spojené s bráškou! (jako že za to může bráška) Tak snad to takto vydrží a ani si to s ním nespojí… :jazyk: 8-)

Sice si dávám pozor na to, abych staršímu neříkala, že něco pro něj nemůžu udělat hned kvůli bráškovi, ale přistihla jsem se, že to dělám :oops: (teď nemůžu, kojím brášku, počkej chvilku, až brášku přebalím, nekřič vzbudíš brášku). Jsem v tom rozpolcená, jednak nechci vzbudit sourozeneckou žárlivost, ale na druhou stranu nechci aby byl takový seladon a aby se učil, že se svět netočí jen kolem něj. :think: (považuji to za výchovné, učit se nesobeckosti) Takže se s těmi hláškami snažím šetřit, ale nemíním je odbourat úplně…

Se omlouvám za odbočení od tématu… :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50730
1.8.11 00:00

Wiollo, souhlas, tak nějak si to představuju :lol:

A auto už u nás taky proběhlo - říkám jdeme se podívat na miminko do bříška (screening) „a bude tam mít auto?“ :nevim: :lol: Ale už ho má slíbené, že mu miminko přinese, tak musíme vybrat něco fakt super.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9403
1.8.11 07:43

Wiollo,podepisuji se pod tvůj příspěvek,máme to úplněstejně,sice když je Tomášek(5) v ráži,tak mi neopomene říct,že nic nemůže,že mu všechno zakazuji,ale jinak o brášku(4,5m)má velký zájem,ted už tolik nevzteká,jako na začátku,a když už mám pocit,že mu neustále říkám,pšš,nevzbudit,nebo nemůžu,kojím,tak mu pak řeknu,že když byl miminko,tak ho taky nikdo nebudil,že jsem ho taky neustále chovala,tak to chápe,zatím žárlivost ve směru brášky není.

Ted k zakladatelce,loni v srpnu jsem šla na první kontrolu po vynechání,doktor mi potvrdil těhotentví,když jsme jeli od doktora,tak jsme se stavovali pro Tomáška ve školce a paní učitelka se nás ptala jestli čekáme miminko,že tam vypráví,že budeme mít miminko,tak nevím jestli to byla jen náhoda,nebo to nějak vycítil,ale takhle malé batole,jako máš ty,tak to nepozná,ani neví co to je.toť můj názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9403
1.8.11 07:45

Jo a Tomášek se mě vždy ptal,jestli jsem to miminko snědla,když ho mám v bříšku a jestli mu tam jde zadkem světlo :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8912
1.8.11 09:10
ínid píše:
Jo a Tomášek se mě vždy ptal,jestli jsem to miminko snědla,když ho mám v bříšku a jestli mu tam jde zadkem světlo :-D

Tak to jsem se teď zasmála. :palec: :lol: Náš byl „poučen“ pohádkou Krtek a maminka, takže takové dotazy nedával. Ale stejně si představoval, že tam mám miminko v tom bříšku arzenál hraček… :jazyk: :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama