PPM po nemocenské

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.19 20:52
PPM po nemocenské

Dobrý večer, dámy.
Omlouvám se za anonym, ale chodí tady známí a nechci, aby všichni věděli, co řeším…Chtěla bych se zeptat…29.10. 2017 jsem nastoupila do zaměstnání. Předtím jsem byla nějakou dobu na pracáku. Pracovala jsem do března 2018, kdy mi bylo řečeno, že jsem těhotná a kvůli rizikovému jsem nastoupila na nemocenskou…Tím pádem mám opravdu odpracované pouze 5 měsíců. Na mateřskou jsem nastoupila 19. 9. 2018. Kvůli sporům se zaměstnavatelem (neplatná výpověď během nemocenské, což musel řešit advokát) mi teprve teď PPM schválili, ale ještě to není „pravomocné“ (doma 15. dnů na odvolání). Můj dotaz zní…Když mám opravdu odpracovaných pouze těch 5 měsíců, bude se to počítat z průměru hrubé mzdy jako kdybych pracovala celý rok nebo se to nějak krátí? A nevíte někdo..?To mi, za těch několik měsíců do teď vyplatí najednou? Moooc děkuji za zkušenosti…

Přečtěte si článek: Peněžitá pomoc v mateřství 2019: Aktuální info

Reakce:
P4ja
Echt Kelišová 7798 příspěvků 1 inzerát 31.01.19 21:16

Počítá se to z průměru za odpracované dny.A bere se denní vyměřovací základ. A z toho myslím 70%. Nic se nekrátí.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.02.19 01:04

@P4ja Moc děkuji za odpověď

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Tělocvik děti nebaví a pohybová gramotnost klesá. V čem je problém?

Studie Mezinárodní zdravotnické organizace potvrdila, že za posledních 13 let... číst dále >

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jsi hnusná, jdi na plastiku,“ psali hejtři Šafářové v den jejích narozenin!

Vztah Tomáše Plekance a Lucie Šafářové musí být hodně pevný. Jinak si neumíme... číst dále >

Štiková podpořila Řepku a tvrdí, že měl Erbové naložit víc. Co na to Vlaďka?

Monika Štiková o sobě dala po delší době zase vědět. Tentokrát ale kupodivu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >