Práce asistentky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Rize
Nováček 1 příspěvek 08.09.19 13:15
Práce asistentky

Ahojte, chtěla bych se zeptat co přesně obnáší práce asistentky, jaké k tomu potřebuji vzdělání a schopnosti, jestli máte nějaké zkušenosti, rady nebo tipy. Za všechny komentáře i rady předem děkuji :srdce: Všechno co se tohohle tématu týká pomůže. :dance:

Reakce:
Jana525
Kelišová 5869 příspěvků 08.09.19 13:19

Tak to asi zalezi na konkretni pozici, ne? A u kazde nabidky prace pisi jake maji pozadavky.

Pvln34
Kecalka 232 příspěvků 08.09.19 13:26

Niekde ako asistentka delas kafe, niekde zariadujes letenky a lietas so šéfom po celom svete :nevim: zalezi na požiadavkách daného šéfa, obore v ktorom sa firma nachádza a tak. Ako asistentka finančného poradcu budeš mat inú agendu než ako asistentka vo výrobnej firme.

Svistice
Neúnavná pisatelka 17917 příspěvků 08.09.19 13:26

Jak kde. Nekde, hlavne v mensich firmach, je to takova holka pro vsechno. Naplni prace je od zvedani telefonu, vareni kafe, doplnovani kuchynky, starosti o postu pres zajistovani skoleni, sluzebek, cestaku az k fakturaci.
Ve vetsich firmach se stara o kalendar sefa, sjednava schuzky, zarizuje treba vanocni vecirky, preklada, pripravuje podklady, dela poznamky z jednani, objednava letenky, dela vyuctivanu sluzebnich cest a firemniho auta…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 13:28

To je velmi široký pojem. Já pracuju jako asistentka, ale řídím celou kancelář. Takže kopíruju, scanuju, pracuju na počítači převážně s Excelem, ale také řeším jednotlivé případy, které mi zaměstnanci odevzdávají, dohlížím na to, jestli jsou kompletní, mám přehled o všech případech, které řešíme, mám rozšířený přístup do systému, takže některé věci musím dělat já, ne oni, kontroluji příchozí platby, potvrzuju je v systému, zadávám platby faktur. Ředitelka toho na mě přesunula dost, jsem její pravá ruka. Ale také řeším, jestli jsou papíry do tiskárny, dost kafe a toaletního papíru. To kafe návštěvám vařím. Takže toho fakt může být hodně.
Obecně se ale bude očekávat znalost práce na PC, předpokládám především MS office, zanlost cizího jazyka, pokud je třeba a především samostatnost, spolehlivost a jistá míra puntíčkářství.

xkoup21
Zasloužilá kecalka 951 příspěvků 08.09.19 13:31

Umět excel, world, powerpoint, hledat na internetu. Umět alespoň jeden jazyk a logicky uvažovat. Taky záleží koho jsi asistentka.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 13:35

At uz bude pozice jakakoliv, budes potrebovat profesionalni a prijemne vystupovani… vetsina asistentek se dostane do kontaktu s klienty a sefy, proto je potreba byt trochu diplomat, byt diskretni a nevyzyvava. takze hodne soft skills! A samozrejme ovladat cesky jazyk a jeden svetovy jazyk. Prace s Excelem a sadou Microsoft se taky hodi - plati ze cim vice tim lepe. Do specifickych firemnich systemu te zaskoli tam. Na pozici asistentky je jedno zda mas VS nebo SS, u nas v praci jsou holky ruzneho stupne vzdelani, ale podstatnejsi nez titul je to, co umi, respektive co jsou schopne se naucit a pouzivat. :mavam:

beruska9
Extra třída :D 11401 příspěvků 08.09.19 13:43

Asistentka kde? Jaka? Ja byla I asistentka bez sefa (teda sefa jsem mela, ale ne tim zpusobem, ze bych nekomu osobne „asistovala“) a manazerka bez primych podrizenych, to je fakt na kazde firme, co si jak nazve a jak ma organizovanou praci :nevim:

Uživatel je onlineLucy75
Ukecaná baba ;) 1235 příspěvků 08.09.19 14:04

Asistentka koho/čeho? ředitele, vedoucího? firma? státní sektor? to je fakt rozdíl.. naše asistentky dělají komplet administrativu - pošta, scanování, evidování písemností v systému, číslování dokumentace, odnáší poštu na poštu a úřady.. vlastní odpovědnost za vlastní rozhodnutí nemají (myšleno, nikoho dalšího neřídí, nečiní vlastní rozhodnutí)
ale v soukromém sektoru je to jinak.. mohou dělat klidně i částečně práci účetní apod. takto to fakt nejde bez bližších informací říct..

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 08.09.19 14:14

Je to hlavně o tom lidsky si sednout se šéfem. Já dělám asistentku jednateli ve výrobní firmě už pár let, předtím se tam vystřídalo 6 holek, po 3-6 měsících odcházely, na každé mu něco vadilo nebo naopak ona ho nedokázala vystát. Nemám ani takové jazykové znalosti jako některé přede mnou.

Váš příspěvek
Reklama