Práce prodavačky - zkušenosti

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Calendulka
Kecalka 394 příspěvků 27.07.19 17:20
Práce prodavačky - zkušenosti

Ahoj, holky :) Nějak teď řeším práci, projíždím inzeráty. Budu ráda, když se podělíte o zkušenosti s prací prodavačky (nejlépe v různých řetězcích) - jak jste byly spokojené, apod. Slyšela jsem např. že práce v Hrušce je náročnější než v Lidlu…

Reakce:
Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 31417 příspěvků 27.07.19 18:50

Ahoj. Pracuji jako prodavač v Albertu. Dá se říct, že je vždycky lepší si vybrat nadnárodní řetězec, než Českou prodejnu - a tou Hruška je. Na tvém místě bych si vybral Lidl - mají tam slušné peníze. Je ale vždycky potřeba brát v potaz nabídku a poptávku. Já jsem samoživitel - mám tří a půl letou holčičku a tak třeba nemůžu dělat celé dny a víkendy, ty jen když mám hlídání. V obchodě je běžné, že se dělají soboty i neděle. Nezanedbatelný je kolektiv, ve kterém budeš pracovat a osoba managera. Je lepší, když děláš v dobrém kolektivu, než když děláš ve špatném, rozhádaném. Taky v obchodě se dělá na směny - ranní, odpolední. Určitě ti, když se půjdeš zeptat, řeknou, které pozice mají volné a co ta práce obnáší. Přeji ti hodně štěstí a až najdeš, do pracovního procesu vstup pravou nohou. :mavam:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 19:51

Prodavačka kdekoliv slouží jako hromosvod pro zákazníky. Slabé povahy dlouho nevydrží. Já si vypěstovala slušnou sociální fóbii a nemám ráda lidi.

Náročnost práce záleží na tom, co máš ve smlouvě, co ti nařídí šéf a co si necháš líbit. Hodně záleží na kolektivu.

Já byla docela spokojená v prodejně potravin malého regionálního řetězce. Super kolektiv, kolegyně si vycházeli vstříc, práce mě bavila (dělali jsme všechno (pult, pokladna, dorovnávání, úklid…). Vedoucí, který se snažil, co to šlo. Jenže paní majitelka platila minimální mzdu, příplatek za víkend (100Kč :D ) dávala na ruku, vedoucímu házela klacky pod nohy, investice do prodejny nula nic… Vydržela jsem tam celkově osm let, mezitím rodičák, po druhé holce už jsem se odmítla vrátit.

Pak jsem pracovala v Tescu, ne jako prodavačka, ale dorovnávání zboží. Fyzicky velmi náročná práce, směna od pěti ráno, téměř nikdy nebyl čas na pauzu. Ohodnocení taky nic moc, šéf se po nás dost vozil (dorovnáš regál zbožím, jdeš dorovnávat do vedlejší uličky a za deset minut je regál rozhrabaný od zákazníků, ale odneseš to ty). Sice jsem končila v jednu, ale v pět odpoledne jsem padala na hubu únavou a chodila spát po večerníčku, takže jsem si rodinu moc neužila.

Radši půjdu zametat ulice, než znovu do obchodu.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.07.19 19:57
@Anonymní píše:
Prodavačka kdekoliv slouží jako hromosvod pro zákazníky. Slabé povahy dlouho nevydrží. Já si vypěstovala slušnou sociální fóbii a nemám ráda lidi.

Náročnost práce záleží na tom, co máš ve smlouvě, co ti nařídí šéf a co si necháš líbit. Hodně záleží na kolektivu.

Já byla docela spokojená v prodejně potravin malého regionálního řetězce. Super kolektiv, kolegyně si vycházeli vstříc, práce mě bavila (dělali jsme všechno (pult, pokladna, dorovnávání, úklid…). Vedoucí, který se snažil, co to šlo. Jenže paní majitelka platila minimální mzdu, příplatek za víkend (100Kč :D ) dávala na ruku, vedoucímu házela klacky pod nohy, investice do prodejny nula nic… Vydržela jsem tam celkově osm let, mezitím rodičák, po druhé holce už jsem se odmítla vrátit.

Pak jsem pracovala v Tescu, ne jako prodavačka, ale dorovnávání zboží. Fyzicky velmi náročná práce, směna od pěti ráno, téměř nikdy nebyl čas na pauzu. Ohodnocení taky nic moc, šéf se po nás dost vozil (dorovnáš regál zbožím, jdeš dorovnávat do vedlejší uličky a za deset minut je regál rozhrabaný od zákazníků, ale odneseš to ty). Sice jsem končila v jednu, ale v pět odpoledne jsem padala na hubu únavou a chodila spát po večerníčku, takže jsem si rodinu moc neužila.

Radši půjdu zametat ulice, než znovu do obchodu.

souhlas, všude dostáváš od zákazníků, od vedoucích atd atd
u nás dokonce na kolegyni vytáhli nůž, dalšího napadli fyzicky a odnesl to zlomeninou, vyhrožování ze strany zlodějů normální
po mateřský se za žádnou cenu nehodlám vrátit na krám

Calendulka
Kecalka 394 příspěvků 28.07.19 01:38

Díky za rady a tipy :) Brigádně jsem v supermarketu už dělala - na kase i doplňování zboží. A nevadilo mi to. Fyzicky zdatná jsem, během té brigády se mi nestalo, že by na mě byl zákazník vyloženě zlý… Asi je fakt lepší, když je v obchodě strážný (Security), ať prodavačky nemusí řešit zbytečně konflikty se zloději :think: Asi i záleží na čtvrti, na městě - do některých lokalit bych radši prodávat nešla…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 28.07.19 08:27

Prodávala jsem v kamenném krámku na náměstí v menším městě s kojeneckým zbožím. Pracovní doba byla na levačku, každý den od 8.30 do 17.00, zabitý celý den, občas sobota od 8.30 do 11.30. Ráda na to vzpomínám ale občas nebylo co dělat, smejčila jsem kočárky, přerovnávala oblečení, v té době jsem byla bezdětná, teď už bych tam nešla.

Lucie008
Ukecaná baba ;) 1562 příspěvků 28.07.19 08:35

Kamarádka dělala v Kauflandu, peníze pěkné, práce dost náročná, snižovali stavy a chtěli po ní, aby dělala vše. Teď je v Globusu, peníze trošku nižší, ale je spokojená, nechodí z práce se stresem a těší se do ní.

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 31417 příspěvků 28.07.19 08:50
@Calendulka píše:
Díky za rady a tipy :) Brigádně jsem v supermarketu už dělala - na kase i doplňování zboží. A nevadilo mi to. Fyzicky zdatná jsem, během té brigády se mi nestalo, že by na mě byl zákazník vyloženě zlý… Asi je fakt lepší, když je v obchodě strážný (Security), ať prodavačky nemusí řešit zbytečně konflikty se zloději :think: Asi i záleží na čtvrti, na městě - do některých lokalit bych radši prodávat nešla…

Pokud jsi dělala brigádu, zkus se zeptat tam, kde jsi brigádničila. Manager radši vsadí na šikovné, osvědčené lidi. A lépe se dělá tam, kde tě znají a ty znáš je, než se někde s lidma teprve seznamovat. :mavam:

Calendulka
Kecalka 394 příspěvků 29.07.19 19:10

@mrav Bydlím už jinde :? Ale já si poradím… Jen mě zajímaly reálné zkušenosti zaměstnanců s jednotlivými řetězci ;)

Váš příspěvek
Reklama