Práce v Lidlu - dotaz

Anonymní
27.7.19 14:05

Práce v Lidlu - dotaz

Ahoj holky. Nově nastupují do Lidlu, a není mi jasná jedna věc a sice, stravenky. Jak to s nimi vlastně funguje? Budou se mi připisovat na stravenkovou kartu, já je použiju, a zaměstnavatel si pak část strhne? Nějak tomu nerozumím. A ještě dotaz, kolik Vám přišlo v první výplatě? Mám nástup 21 tisíc hrubého, takže cca 16500 čistého. Přišlo Vám víc, dělaly jste hodiny navíc?

Děkuji za odpovědi.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3006
27.7.19 14:12

My třeba dostáváme 100 Kč ve stravenkach za každý den, čili měsíčně cca 2100 Kč podle počtu dní. Polovinu nám strhnou z výplaty a polovinu plati zaměstnavatel. Nejedná se sice o Lidl, ale myslím, že to bude všude podobné ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1184
27.7.19 14:14

To co se ty přípíše na kartu už jsou tvé peníze, zaměstanavatel ty nic nestrhne. on ty polovinu hodnoty přidá a polovinu dáš ty.
On ty dejme tomu 50kč dá ze svého a 50kč dáš ty ze svého platu. na stravenku ty přípíšou 100kč.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4849
27.7.19 14:33

Co budete mit pripsane na karte je vase a muzete s tim platit jak chcete. Uplne stejne jak kdyz je mate papirovy.

A co se tyka ciste vyplaty, tak to ma kazdy jinak. A hruba nastupni je jina podle regionu. A taky podle delky uvazku atd. Moc promennych, aby vam to vubec neco reklo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
27.7.19 15:44

Lidl přesčasy proplací až asi po třech měsících, když máš hodiny navíc, vedoucí ti napíše den volna. Platit zaměstnancům víc nechtějí. Já za 4 roky nedostala za přesčas zaplaceno ani jednou, ale zase jsem chodila do práce jen 4 dny v týdnu. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 16:25

@Anny2148 No já právě četla, že Lidl jako jeden z malá přesčasy proplácí. Mě třeba říkali, že přesčas je od 40h týdně, což se prý moc nedělá. Tak nevím, co mám v první výplatě čekat. Úvazek mám 30h týden, 21 hrubého. :)

• Citovat
  • Nahlásit
524
27.7.19 17:02

Nemůžu říct jak je to teď, ale pár let zpět to bylo jak jsem psala. Započítává se ti každá minuta, ale pokud měl někdo hodiny navíc (což nebyl problém, každou chvíli jsme tam byli třeba místo do jedné do tří, protože se muselo vybalit..) tak jsi dostala volno. Vedoucí měli nakázáno to sledovat, takže při tvorbě plánu na další týden se kontrolovalo kolik má kdo hodin navíc a případně dostal den volna. Dělala jsem na několika pobočkách, cca 4 roky a opravdu mi nikdy přesčasy nezaplatili. Ale je možné že se to změnilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
27.7.19 17:06

Ještě jsem zapomněla, že byly příplatky. Za práci v noci (když se dělá od 5 tak je tam hodina jako noc), případně když jsme tam den před akcí byli do půlnoci, za víkendy bylo taky něco málo navíc a samozřejmě za svátky. Takže to o malinko tu výplatu zvedlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 17:54

@Anny2148 Takže myslíš, že by se tam ze začátku cca 17 čistého dalo vydělat?

• Citovat
  • Nahlásit
1198
27.7.19 18:26

@Anny2148
Za svátek je ze zákona 100%, to není něco málo. Za sobotu nebo neděli teda „jen“ 25%.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
27.7.19 18:39

Do těch 40 hodin týdně ti to proplatí v každé výplatě. To není přesčas, ale práce nad úvazek. Taky za to není žádný příplatek, jako za přesčas. Ale když má měsíc 20pracovních dní a ty odpracuješ dva týdny po 40 hod a dva po 20,(120 za měsíc) tak máš hodiny akorát. Když budeš mít každý týden 40 hodin,(160 za měsíc) tak ti zaplatí víc. A když budeš mít 180 hodin, tak těch 20 se převádí do fondu hodin. A vedoucí se bude snažit ti dát za to volno, aby ti to nemuseli proplácet s příplatkem.(jednou za 3 měsíce, myslím)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
27.7.19 22:02

@NinaU. Vím že za svátky je 100%,to „něco málo“ bylo myšleno na ty víkendy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
27.7.19 22:25

Holky, a jaký byly Vaše začátky v Lidlu? Jsem v oboru nová, nikdy jsem v obchodě nepracovala.

• Citovat
  • Nahlásit
524
28.7.19 13:46

Upřímně? Strašný :lol: Byla jsem zvyklá pracovat manuálně, ale přesto jsem byla prvních 14 dní naprosto vyřízená. Sotva jsem došla domů, bylo mi 25 a nechápala jsem jak to zvládají ty padesáti leté ženské. Za první dva měsíce jsem zhubla 10 kg. Měla jsem pocit že se absolutně nechystám, hrozně moc informací, později zase spousta stresu. Vstávání ve čtyři mě málem zabilo. Ale nakonec jsem si zvykla, byla jsem tam čtyři roky a zvládala to bez problémů i jako těhule.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
28.7.19 16:08
@Anonymní píše:
Holky, a jaký byly Vaše začátky v Lidlu? Jsem v oboru nová, nikdy jsem v obchodě nepracovala.

Je to už 12 let, co jsem tam začínala. Na nové prodejně, všichni nový, nikdo nic nevěděl. Od tý doby se strašně moc změnilo, jsou trenéři, zaškolovací program, kterým každý nováček projde. Ovšem času je na to stejně málo. Když budeš chtít, tak to určitě zvládneš.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama