Jak být v práci nad věcí?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 13:00
Jak být nad věcí a netrápit se?

Ahoj, poraďte prosím, jak být nad věcí hlavně v práci? Pracuji v jedné firmě, jsem tu 3 měsíce. Ze začátku se mi práce líbila, manažerka se mnou byls spokojená, pak ji ale vyhodili a ti co jsou nade mnou teď, tak mě přijde, že už si mě zaškatulkovali jako nemehlo. Jsem teď jeden uzlík nervů a dělám chyby. Dělám práci, kde se musí shánět klienti a pod. Přijde mi, že na to nejsem a moje sebevědomí spadlo na dno. Připadám si neschopná. Klidně bych práci změnila hned, ale jsou tu pěkný peníze a vyhovuje mi pracovní doba kvůli školce. Možná mě vyhodí sami a to bych strašně špatně nesla. Chtěla bych to brát sportovně, že každému se zavděčit nedá, ale stejně mi to nejde.

Reakce:
reBeb
Kecalka 170 příspěvků 25.07.19 13:21

Najdi si praci jinou, kde budes spokojenejsi. Tohla prace mi neprijde perspektivni.

Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 25.07.19 14:00

Lepší než být nad věcí, by bylo zapnout a přestat dělat chyby. Pracovat pečlivě a tak, jak máš. Pak neriskuješ, že si o tobě vedení bude myslet, že jsi nemehlo. A nebudeš se trápit. No a nebo si najít práci, kterou zvládneš líp.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 14:22

Já jsem strašně snadná oběť. Nejsem průbojná. Jak toho chce někdo využít, veze se po mě. Například dnes mám v práci kolegyni, která zastupuje. S kolegyní jsem už sehraná a nebývá zas tak problém. Ale tahle te ze mě dělá úplně debila, neudělám něco podle ní, ale ona to podá takovým způsobem, jako bych byla dement, že to nevím. Ptala se, koho máme za manažera, takže možná bude i žalovat. Jestli já mám takový nervy za potřebi :-(

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 14:29

@Čičorečka jenže chyby dělám od doby, kdy odešla nadřízená a nahradil ji někdo jiný.. Nejsem prostě v klidu a chodím s nervy do práce

Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 25.07.19 14:31
@Anonymní píše:
@Čičorečka jenže chyby dělám od doby, kdy odešla nadřízená a nahradil ji někdo jiný.. Nejsem prostě v klidu a chodím s nervy do práce

No však píšu: zapni a soustřeď se. Za tvoje chyby nemůže nadřízená.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.07.19 16:33

Dnešek mi ukázal, že možná nejsem tak neschopná, ale neumim prostě okrádat lidi. Nabízíme služby pro lidi, předražený a já to prostě neumím tak prodat. Co jsem se dneska od nový kolegyně dozvěděla… Nejdřív jsem si myslela, jaký jsem pako, ale když o tom tak přemýšlím, možná ne.

mrav
Vesmírná mluvilka 31258 příspěvků 25.07.19 16:38
@Čičorečka píše:
No však píšu: zapni a soustřeď se. Za tvoje chyby nemůže nadřízená.

Jsou ale lidé, kteří jsou citliví, nervóznější. Já taky mezi ně patřím Zakladatelce nezbývá nic jiného,. než s tím pracovat. Je to ale běh na dlouhou trať. Poradil bych proto sezení u psychologa. :mavam:

Čičorečka
Závislačka 2634 příspěvků 25.07.19 17:11
@Anonymní píše:
Dnešek mi ukázal, že možná nejsem tak neschopná, ale neumim prostě okrádat lidi. Nabízíme služby pro lidi, předražený a já to prostě neumím tak prodat. Co jsem se dneska od nový kolegyně dozvěděla… Nejdřív jsem si myslela, jaký jsem pako, ale když o tom tak přemýšlím, možná ne.

Takže platí to, co jsem psala. Najít si práci, kterou zvládneš líp. Já taky neumím a nechci nabízet nesmyslné produkty. Pracovat na tom, co ti nesedí a pak se hroutit, že to nezvládáš, to je blbost.

Lugerr
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.07.19 08:20

Pokud máš nižší sebevědomí a nejsi průbojná, dá se s tím něco dělat, ale nepůjde to samozřejmě hned. Pracuj na sobě, na trpělivosti, vytvářej si třeba i nové návyky, začni číst no jednoduše dělej vše proto, aby ses zocelila.

No… Každopádně.. Do té firmy tě přijali. Tudíž jim nejspíš menší průbojnost nebo sebevědomí zase tak moc třeba nevadí.

Určitě bych to hlavně řešil s nadřízeným. Kdo ve vaší firmě řeší zaměstnance? Prostě si s daným člověkem na rovinu promluvit, říct co tě trápí, třeba i požádat o pomoc atd. Dát najevo, že ti není lhostejný vlastní i firemní úspěch a že chceš do firmy přidávat hodnotu - sebe. Nevím jak tohle řešíte. Můžete pokecat v zasedačce, jít na kafe a vše probrat… To už záleží.
Ale komunikace je základ.

No a pokud by nepomohlo ani to, hledej novou práci.

Váš příspěvek
Reklama