Změna práce - volání na reference

Anonymní
24.7.19 18:43

Změna práce - volaní na reference

Ahoj holky mám bc. z ekonomky (obor se zaměřením na účetnictví) a rok pracuji. Při nástupu mi byla slíbená mzda 21k, a po zkušební době její navýšení o 3tis, bohužel k tomu nedošlo. Tento tyden mi byla prodloužena smlouva a bohužel žádné navýšení platu se taky nekonalo. Vzhledem k tomu, že moje pozice není zástup za mateřskou apod. tak mě ani nepotěšilo další prodloužení smlouvy o 1 rok (chapu zákon to umožňuje, ale rád abych výhledově měla nejakou jistotu). Mojí náplní práce je účtování materialových a režijních fakutr, tvorba reportů pro zahraniční vedení (vyplívající z náplně mé oblasti, kterou mám na starosti). Připravuji podklady pro statistiku a intrastat, dále v zástupu účtuji cestovní výkazy. Nemyslím si, že mzda cca 16,5 čistého je tedy úplně adekvátní. Navíc když tak nějak jsem si jistá, že kolegyně berou cca o 4tis více v hrubém. Uvažuji tedy, že začnu velmi intenzivně hledat novou práci. Problém, ale je že mám půjčku a tudíž zaměstnání potřebuji a mám tet strach, že když začnu rozesílat životopisy, mohlo by docházet k tomu, že si zavolají o reference a ja mám strach, aby mě pak nevyhodily.
Jaké máte zkušenosti volávají si personalisté?
Nebo myslíte, že zbytečně vyšiluji a mzda je adekvátní vzhledem k tomu, že mám jen bc. a rok praxe dodám, že se jedná o JM kraj okres Hodonín.
Moc děkuji za Vaše názory.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3408
24.7.19 18:48

No, zeptám se blbě, proč si tohle neřešila před prodloužením té smlouvy? Co kdyby ji neprodloužili?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18225
24.7.19 18:49

8o To ma vic i delnik na fabrice.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3408
24.7.19 18:52

Jinak koukám, že Bc. má dnes každý negramot. Pokud je tvé pracovní nadšení stejné jako gramatika, tak se nedivím, že ti vedení dává max 21tis.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
601
24.7.19 18:57

@Zumpa taky jsem si rikala.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
82
24.7.19 19:06

Vzhledem k náplni tvé práce a vzdělání, bohužel s ohledem na lokalitu si myslím, že by jsi mohla mít o těch 4 tis. hrubého minimálně víc.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
973
24.7.19 19:30

Účetní jakýkoli nemůže mít dnes pod 30 nástupní plat. Ani absolvent. Hledej dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1081
24.7.19 19:43

Nikdy se mi nestalo, že by někdo někam volal. Navíc máš smlouvu, tak tě kvůli tomu, že hledáš novou práci, vyhodit nemůžou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8449
24.7.19 19:44

Tak vyhodit tě bez zákonného důvodu nemůžou. Ale jinač nechápu proč jsi pracovní poměr prodlužovala a nehledala už před koncem první smlouvy novou práci, když nedodržují dohodnuté podmínky. A taky nechápu proč sis nenechala dát zvýšení mzdy o 3 tis. po zkušební době rovnou do smlouvy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.19 19:50

Má zkušenost Vysočina : nástupní plat bývá i nižší vzhledem minimální praxi, záleží i na tom v jaké je finanční situaci firma. Déle sloužící pracovníci mívají více. u nás se většinou po zkušební době zvyšuje a po roce znova. smlouvy se prodlužují o rok. Už jsem se i setkala že bylo dotazováno na člověka ale spiš jaký je v kolektivu. Člověka si proklepnou už před pohovorem jestli ho někdo zná pokud ano jaký je… jestli zapadne do kolektivu.. Vlastní zkušenost - již jsem dvakrát vybírala novou posilu do kolektivu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
24.7.19 20:14
@Lendeš píše:
Tak vyhodit tě bez zákonného důvodu nemůžou. Ale jinač nechápu proč jsi pracovní poměr prodlužovala a nehledala už před koncem první smlouvy novou práci, když nedodržují dohodnuté podmínky. A taky nechápu proč sis nenechala dát zvýšení mzdy o 3 tis. po zkušební době rovnou do smlouvy.

Protože jsem byla blbá… a pak uz je velmi jednoduché argumentovat stylem, že to bylo myšleno nějak jinak atd.. nedokážu to, že to bylo přislíbeno.

• Citovat
  • Nahlásit
3591
24.7.19 20:16
@Alkata píše: Účetní jakýkoli nemůže mít dnes pod 30 nástupní plat. Ani absolvent. Hledej dál.

Tak v Moravskoslezském kraji by hledala hodně hodně dlouho…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama