Práce sestry na plasmě.

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
27.12.21 14:40

Práce sestry na plasmě.

Zdravím všechny maminky i ne-maminky. Zajímalo by mě, jaká je práce v odběrových centrech plasmy. Jak je to náročné. Jsem 7 let mimo zdravotnictví a i když mám vystudovanou střední zdravotnickou školu, tak jsem pracovala mimo obor. Uvádějí, že je to vhodné i pro nezkušené sestry. Předem díky za odpověď ;) Děkuji za anonymitu, jinak prosím smazat.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
27.12.21 19:33

Nedelala jsem tam jako sestra, takze asi nebudu uplne objektivni… ale hlavni je, abys umela najit a napichnout zilu. Na separatoru se holky naucily po zaskoleni. Jak vypada spatna plasma se naucis taky rychle. Je to to samy furt dokola. Kdyz nevedely, byl tam k separatoru manual (obcas hodil nejakou chybovou hlasku a nesel), nebo si poradily navzajem, ale nevis, jaky zrovna tam bude kolektiv. Lidi chodili ve vlnach, takze se bud sestry nudily, nebo nevedely, kam skocit driv. Vice pak lidi chodili odpoledne a v patek, takze bych pocitala s vice smenama prave odpoledne do vecera/konce pracovni doby. Semtam nejaky klient zkolaboval, kdyz nepomohlo zvednout nohy a hodit studenej hadr na celo, dal se resilo s lekarem. To je tak co si z kratkeho pusobeni v plasmacentru po letech vybavuji. Jo a samozrejme musis byt presna, nesmi dojit k zadny zamene, to by byl prusvih.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
28.12.21 08:34
@Anonymní píše:
Nedelala jsem tam jako sestra, takze asi nebudu uplne objektivni… ale hlavni je, abys umela najit a napichnout zilu. Na separatoru se holky naucily po zaskoleni. Jak vypada spatna plasma se naucis taky rychle. Je to to samy furt dokola. Kdyz nevedely, byl tam k separatoru manual (obcas hodil nejakou chybovou hlasku a nesel), nebo si poradily navzajem, ale nevis, jaky zrovna tam bude kolektiv. Lidi chodili ve vlnach, takze se bud sestry nudily, nebo nevedely, kam skocit driv. Vice pak lidi chodili odpoledne a v patek, takze bych pocitala s vice smenama prave odpoledne do vecera/konce pracovni doby. Semtam nejaky klient zkolaboval, kdyz nepomohlo zvednout nohy a hodit studenej hadr na celo, dal se resilo s lekarem. To je tak co si z kratkeho pusobeni v plasmacentru po letech vybavuji. Jo a samozrejme musis byt presna, nesmi dojit k zadny zamene, to by byl prusvih.

Moc děkuji za informace. A netušíš jak tam byly sestry spokojené? Líbila se jim práce? Já jsem naposledy brala krev na střední škole, tak bych měla trochu obavy.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat