Prace v Nemecku - A1

Anonymní
22.9.21 20:47

Prace v Nemecku - A1

Dobrý den, už si moc nevím rady, všude čtu a tvrdí něco jiného, tak to zkusím tady. Ve zkratce, přítel je cizinec, oba žijeme v ČR, má zde přechodný pobyt. Bohužel jsme přišli o práci a nyní se mu naskytla možnost jet do Německa jako Osvč. Ičo máme vyřízené, činnost je stále pozastavená, ale chceme odeslat tiskopis přes datovou schránku. Aby mohl pracovat v Německu, potřebuje mít kategorii A1. Jenže nastává problém - na sociálce nám řekli, že potřebuje nejdřív smlouvu o dílo, nebo fakturu - bez toho že si prý o A1 žádat nemůže. :roll: Akorát co jsem vyčetla, smlouvy prý dokládají jen zaměstnanci, což on nebude, když by byl Osvč. Nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? Co a jak? Navíc tato nabídka se naskytla teprve před pár dny s tím, že v nejbližší době by byl odjezd.
Už si s tím vážně nevím moc rady, navíc mi přijde nelogické, aby měl nějakou fakturu, když tam ještě neodpracoval ani ň, v klasickém zaměstnání taky nedostane člověk pracovní smlouvu, než se tam vůbec ukáže.
Moc děkuji za rady a přeji hezký zbytek večera

  • Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
362
22.9.21 20:57

Nevím, jestli ti úplně pomůžu, ale my máme firmu s. r.o. s působením ve stavebnictví a když jedeme na zakázku do Německa, tak nejdřív od zákazníka dostaneme smlouvu o dílo, kterou musíme předložit na ČSSZ v ČR a na základě toho ti vystaví A1 do 30 dnů. Ještě je důležité, že se vydává na různě dlouhou dobu a musíš být registrovaný na německé sociálce a dělat tam hlášení minimálně den před příjezdem do Německa. Co se ale týče OSVČ, tak to bohužel nemám zkušenost.

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4624
22.9.21 22:10

Tak fakturu mu logicky nikdo nedá, ale musíš mít papír, že tam jede skutečně makat a ne si válet šunky. Takže nějakou smlouvu o dílo nebo minimálně objednávku na jeho služby…

  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat