Práce v USA / stěhování s dětmi

131
16.5.11 13:12

Prace v USA/stehovani s detmi

Zdravim maminky, ktere ziji kratkodobe/dlouhodobe v Americe.

Manzel prisel minuly tyden se zpravou, ze jeho sef dostal na starosti nejaky novy projekt, ma zalozit novy tym v USA a nabidnul mu praci v Ohio v blizkosti Columba/, a ze se musi brzy rozhodnout, jestli by do toho sel. Po kratke uvaze tusim, ze by o to manzel docela hodne stal.

Mame 3 deti /1,3, 5,5let/ a i kdyz jsem to byla vzdycky ja, ktera touzila vycestovat do zahranici za praci /za svobodna, pripadne nez pujdou deti do skoly/, ted jsem se toho ted zalekla. Hlavni duvod je prave to, ze nase nejstarsi dcera bude mit v zari 6 let , mela by teda nastoupit do skoly az pristi rok ,ale docetla jsem se, ze v USA deti nastupuji uz v 5 letech.

Nemate nekdo podobnou zkusenost? Jak to vase deti zvladli jazykove? Chodi tam do skoly?

Vypada to, ze pokud to dopadne /tak na 85%/, tak by to byla hodne rychla akce, dost mozna uz v zari bychom se stehovali. Firma by nam s leccim pomohla, ale i tak bychom se museli potykat se spoustou problemu.
Ja umim celkem schopne anglicky /kdysi jsem ve Statech kratce pobyvala/, ale na materske jsem toho dost zapomnela.

Dekuji za jakykoliv poznatek /hlavne ty negativni/.

Lucie

Příspěvek upraven 16.05.11 v 14:23

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1702
16.5.11 13:40

Ahoj, musím říct,že ti nepokrytě závidím:-))) určitě do toho běžte, vrátit se do ČR,kde Vás nic takového nepotká,můžete vždycky, ale pokud to nezkusíte,jednou můžete litovat.Takhle se třeba za rok projekt rozjede tak,že se budete moct vrátit a nebude chtít.
V USA nemusíš dítě povinně posílat do školy, můžeš mít homeschooling.Třeba na prvních 6 měsíců,než se malá dostane do angličtiny.O děti se s jazykem neboj…oni se do toho dostanou razdva.
Přeju šťastný pobyt a užij si ty nákupy:-))))

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
anonymni2
16.5.11 13:47

Ahoj,nejsem teda v USA,ale taky jsme se odstehovali do ciziny a to velmi,velmi rychle,vse probehlo behem mesice a pul.Dve deti uz skolou povinne,jedno bylo jeste batole.
Deti sli hned do skoly,ze zacatku u starsiho zadna slava,ale vsechno behem chvilky preslo a dnes uz se vratit do CR nechteji.Jestli chces,muzu napsat SZ.

• Nahlásit
  • Citovat
20476
16.5.11 13:52

Ahoj, u sousedů na BC je Saraai, má se stěhování s dětma velké zkušenosti, byli v Japonsku, teď jsou v USA, zkus jí napsat :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
221
16.5.11 13:59

USA

Taky tě podporuju, abyste do toho šli. My to měli podobně (manželova práce), ale děti školou povinné nemáme, svůj první přírůstek očekáváme každým dnem. Nicméně tu znám další, jejichž děti do školy chodí a je to v pohodě (až skoro děsivé, jak brzy děti začnou mezi sebou mluvit anglicky téměř bez přízvuku).
Být vámi, tak si ale dobře se zaměstnavatelem dohodnu podmínky. Pokud firma bude štědrá, pak půjde všechno líp (např. důležité je zdravotní pojištění apod).
Existuje tu uzavřená diskuzní skupina „žijeme v usa“, která se jen zatím nerozjela, ale pokud budeš mít chuť, zažádej si o přístup.
P.S: Ohio s Connecticutem nesousedí, kam to teda je?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
16.5.11 14:17

Ahoj anonymni, ano, prosim, napis SZ, rada bych slysela konkretni zkusenost.

Ahoj Novire, prosim, kde presne mam hledat tu diskusi se Saraai?

Jeste poznamka pro Gregory /to je tim rozrusenim-ci spis stresem/. Opravuji se, je to v Ohiu v blizkosti nebo na predmesti Columbusu.

Jinak dekuji za podporu, ale kdyz ma clovek deti, tak zacne premyslet uplne jinak, uplne jsem zacala panikarit, hlavne strasne prozivam ten pripadny nastup do skoly me nejstarsi dcery. Nepatri zrovna mezi ty prubojne.

Jedine trochu pozitivni vidim to, ze jelikoz jsme u nas dlouho nemohli sehnat skolku, tak chodila 2 roky na par dopoledni do soukrome anglicke skolky, takze nejaky zaklad anglictiny ma, hlavne rozumi, s mluvenim je to horsi, ale je to asi dano i jeji povahou. Ted par mesicu tam uz nechodi, neb nam otevreli novou statni skolku, ale s anglictinou trochu pokracujeme, coz by se ji , pokud bychom se rozhodli, urcite hodilo.

No, je to tezke rozhodnuti, a jeste kdyz do toho zacnu resit nase pomerne starnouci rodice. Kdybych si aspon mohla vybrat destinaci, tak by to byla Evropa, navstevy by byly urcite jednodussi.

Podminky s firmou bude manzel resit, nebo jestli maji nejake smernice pro vsechny zamestnance, to nevim. Ale to az se rozhodneme, jestli do toho vubec pujdeme. Vlastne ta tiha rozhodnuti je asi ted hlavne na me. Jo, byt svobodna, bezdetna, tak uz mam sbaleny kufr a letim prvnim letadlem.

Holky, piste mi vsechno, co vas napadne, at mam o cem premyslet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20476
16.5.11 15:56

tady máš odkaz na její profil, jen klikni na SZ…

http://www.baby-cafe.cz/modules.php?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
131
16.5.11 17:02

Dekuji, vecer se na to mrknu . Treba me to posune dal v rozhodovani.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama