Práce za míň peněz, ale více času

Anonymní
12.8.21 11:35

Práce za míň peněz, ale více času

Ahoj, přítel si mě k sobě nastěhoval do bytu. Byt je jeho, takže jediné co, tak tam platím energie a samozřejmě jídlo, ale po tom nájmu, který jsem platila je to úplné nic. Každopádně jsme se domluvili, že si najdu nějakou klidnější práci, jelikož jsem pracovala na recepci 12tky a byla jsem z toho úplně vyřízená a ve svých 20ti letech jsem si úplně odrovnala záda. Kousek od bytu sháněla jedna paní manažerka asistentku s tím, že je to práce jen na 6 hodin denně. Peněz samozřejmě budu mít méně, ale na druhou stranu spoustu času. Místo v 8 večer budu končit ve 2 odpoledne a jako mladý člověk se budu moci věnovat aktivitám jako cvičení apod. To se ale moc nelíbí mojí mamince, která by si představovala, že budu pracovat do večera za 30k čistého minimálně. Co si o tom myslíte? Pracovat více hodin za více peněz nebo mít čas za méně peněz?

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
33430
12.8.21 11:38
@Anonymní píše:
Ahoj, přítel si mě k sobě nastěhoval do bytu. Byt je jeho, takže jediné co, tak tam platím energie a samozřejmě jídlo, ale po tom nájmu, který jsem platila je to úplné nic. Každopádně jsme se domluvili, že si najdu nějakou klidnější práci, jelikož jsem pracovala na recepci 12tky a byla jsem z toho úplně vyřízená a ve svých 20ti letech jsem si úplně odrovnala záda. Kousek od bytu sháněla jedna paní manažerka asistentku s tím, že je to práce jen na 6 hodin denně. Peněz samozřejmě budu mít méně, ale na druhou stranu spoustu času. Místo v 8 večer budu končit ve 2 odpoledne a jako mladý člověk se budu moci věnovat aktivitám jako cvičení apod. To se ale moc nelíbí mojí mamince, která by si představovala, že budu pracovat do večera za 30k čistého minimálně. Co si o tom myslíte? Pracovat více hodin za více peněz nebo mít čas za méně peněz?

Pokud te maminka nezivi, tak je to jen tvoje rozhodnuti. Jinak na te recepci jsi sice delala 12, ale zase jsi mela volno ve vsedni den, ne?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
319
12.8.21 11:39

Tak pokud jsi bezdětná, tak nějak nechápu, proč bys nemohla pracovat na plný úvazek. Trošku to na mě působí, že se ti moc dělat nechce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
12.8.21 11:44

Rozhodnutí je na tobě, jestli finančně ti to bude stačit. Každá práce má něco, já taky dělám 12 h, většinou 15 směn za měsíc. Peníze cca 30 čistého, ale jen díky příplatkům za nepřetržitý provoz, noční, víkendy. Taky bych raději pracovala Po-Pá jen na ranní, ale člověk nemůže mít vše.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
183
12.8.21 11:45

@MiaBea a jak velký rozdíl je to, jestli bude v práci do 2 nebo do 4? jakože ty dvě hodiny z ní dělají lenocha? :) my také odcházíme z práce dřív a nikdy jsem si kvůli tomu nepřipadala jako lempl, protože to tak dělá víc jak polovina naší firmy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10215
12.8.21 11:46

Že je to tvoje věc a tvého přítele. Pokud vám to vyhovuje, tak do toho nemá máti co kecat. Ovšem nesmíš pak před ní vypustit nic takového jako „pujcis mi na to a to?“ Nebo „to stojí moc, na to nemáme“ apod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11519
12.8.21 11:47

Jako bezdetna bych pracovala víc za víc peněz a šetřila si je.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
95
12.8.21 11:48
@MiaBea píše:
Tak pokud jsi bezdětná, tak nějak nechápu, proč bys nemohla pracovat na plný úvazek. Trošku to na mě působí, že se ti moc dělat nechce.

A proč by všichni měli pracovat na plný úvazek. Když to jde, partner s tím nemá problém, finančně vyjdou, tak proč ne :potlesk:. Zakladatelkou, práce si po celý zbytek života ještě užijes. Takže neměj výčitky a směle do toho :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.8.21 11:53

@vokishka Většinou jsem dělala od pondělí do pátku, protože mnou vykrývali 2 recepce. 3× 12ku a pak ct, pa 10ku. Volné jsem měla většinou jen víkendy. To, že jsem byla doma v týdnu se stalo tak 2dny v měsíci.

• Citovat
  • Nahlásit
32775
12.8.21 11:53

Co s tím má co odčinění tvá matka? Buď nám neříkáš všechno, nebo strká nos, kam nemá :jazyk:
Jinak bych to neviděla jasně. Záleží na mnoha okolnostech. Můžete si to vůbec dovolit? Pokud sloužíš 12 hodin směny, tak máš potom přeci dny volna. Já bych doporučila využít možnost si vydělat, založit úspory. S dětmi se pak budou sakra hodit.
Mimochodem vypadá to, že jsi rozhodnutá :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1789
12.8.21 11:55
@Anetkamor píše:
A proč by všichni měli pracovat na plný úvazek. Když to jde, partner s tím nemá problém, finančně vyjdou, tak proč ne :potlesk:. Zakladatelkou, práce si po celý zbytek života ještě užijes. Takže neměj výčitky a směle do toho :palec:

Tak záleží o kolik se jí sníží příjem, ono až bude chtít dítě, tak mateřská se hodí a nemocenská je lepší vyšší. Úspory se lépe dělají z vyššího příjmu a zároveň nebude tolik závislá na příteli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
69500
12.8.21 11:59

Jako bezdetna bych delala na plny uvazek za vice penez a s detmi na castecny, kdyby to slo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10215
12.8.21 12:03
@Anonymní píše:
@vokishka Většinou jsem dělala od pondělí do pátku, protože mnou vykrývali 2 recepce. 3× 12ku a pak ct, pa 10ku. Volné jsem měla většinou jen víkendy. To, že jsem byla doma v týdnu se stalo tak 2dny v měsíci.

Tak jestli jsi dělala tolik hodin a teďka budeš dělat tak polovinu, tak bych počítal s brutálním rozdílem výplat. Máš dobře spočítaný, kolik jsi měla a budeš mít a že s tím fakt přítel nemá žádný problém?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25433
12.8.21 12:04

Jako bezdětná bych vzala plný úvazek, peníze se ti budou hodit, jednou budeš chtít třeba dite, budeš mít větší mateřskou, víc nasetreno, nebo budeš chtít cestovat, to je taky drahá sranda. Jako mít hafo casu na konicky je fajn, ale koníčky jsou kolikrát drahá záležitost a co pak s časem, když na ně nebudu mít peníze? :nevim: nehledě, že kdyby tě přítel poslal k šípku, tak budeš nahraná.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18685
12.8.21 12:07

Jako bezdětna jsem dělala na plný za více peněz a šetřila je na dobu rodičáku nebo co by kdyby. Jinak ale teda nechápu co je tvoji mámě dotoho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat