Pračka LG direct drive - zkušenosti

21.5.16 15:09

Pračka LG direct drive - zkušenosti

Ahoj, potřebuji koupit novou pračku. Jsme rodina s malými dětmi, takže potřebuji větší pračku (7-8 kg), hloubka kolem 52-58cm, takže né úplně úzkou. Důležité parametry jsou - jednoduché ovládání nejlépe otočení kolečka, rychlý program na přeprání, 30°, 90°, úprava času, otáček a třeba i teploty. Samostatné odstřeďování. Cena kolem 10 tisíc. A také servis je důležitý.

Měli jsme Whirpool, ale několikrát porouchaná. Líbil se mi Hotpoint, ale koupil je Whirpool a jdou do kopru. Líbí se mi LG s tím motorem direct drive, ale nevím, zda je to výhra. Dělají i pračku, která normálně vypere díky tomuto motoru a rychlému vstřikování za 59 minut. Máte s tímto tipem někdo zkušenost. LG má prý špatný servis. Nebo jinou zkušenost s pračkou, která fakt dobře vybere a vyždímá. Je mi jasné, že pračky vyráběné 5 a více let zpátky byli jiná kvalita. Tak možná se soustředit na pračku s dobrým servisem a zárukou. Nevím jak AEG a Bosh? dobrý servis má prý beko. Přijmu jakoukoli zkušenost i když výběr je stejně kus od kusu, že:-). Nepište prosím Miele.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1746
21.5.16 15:25

My tuhle pračku máme už pět let a šlape jako hodinky, jsme s ní moc spokojení a to peru fakt skoro denně. Já bych se jí vůbec nebála. My máme skoro všechny s potřebiče od LG

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5597
21.5.16 15:47

Máme, je dobrá. Vypere a vyždímá krásně, ale za 59 minut teda nevypere, pokud nedám rychlý program nebo jemné (to jsou ty rychlé programy - rychlý je na 30 minut, jemné na nějakých 45). Jinak klasika bavlna na je program na 157 minut, a někdy mi pere i víc než 3 hodiny, pokud mám plnější buben. Ale jinak pere krásně, využívám levný proud, nastavím na noc a ráno pověsím.

Spotřebičů LG bych se nebála, máme jich také víc a vždy spokojenost.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
21.5.16 16:17

Pračku mám LG, pár let starou, ani nevím, jestli je to ta direct drive, ale kdysi vyhrála D-test a je parní. No špatný servis. To záleží jak to pojmeš. Ono to totiž neopravuje kdejakej jouda, volala jsem přímo do jejich servisu, tedy značkového. Čekala jsem na opraváře asi dva dny( porouchala se právě ta parní tryska a kapala, takže nešlo, aby byla pračka zapnutá). Pán to odpojil, objednal díl, který došel po cca 3 týdnech (prát jsem mohla, ale nedalo se prát parně) pak namontoval a nazdar - to bylo ještě v záruce.
Pak se porouchal jakýsi přídavný motor, při ždímání ta pračka klepala, tak to samý přišli hned, motorek odpojili na 3 týdny (prát šlo, ale víc to žralo) a pak dali nový, teď už to bylo po záruce, takže to bylo za 1500,– :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23860
21.5.16 16:20

Jo a značka Beko si myslím, že je skvělý poměr cena/výkon. Měli jsme třeba myčku WHirlpool, ta se zkur… servisák jí asi dodělal :pocitac: tak jsme vzali Beko a spokojenost. :palec:
Tudíž WHirlpool nikdy nikdy více, ani kdyby dělali štětky do wc, tak nebrat :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.5.16 17:27

Vzala bych Electrolux :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
21.5.16 17:34

Máme již 6 let a spokojenost :palec: Servis nevím, nebyl dosud potřeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3381
21.5.16 17:42

Jo a přidávám se k varování před zn. Whirlpool…špatně vyprané i vymáchané prádlo…naštěstí se po třech letech rozbila, servis jsme nesháněli, letěla rovnou :mrgreen: Teď testuju myčku Beko, zatím ji máme krátce ale meje :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.12.17 08:06

LG kominované pračky/sušičky - životnost těsnění

POZOR při nákupu kombinovaných praček se sušičkou LG.
Manžeta (těsnění) dveří má u těchto kombinací velmi omezenou životnost a i při pravidelném čištění bubnu pro které má pračka zvláštní program (doporučuji take používat odvápňovač) je cca po 2 letech těsnění v místě výstupu horkého vzduchu sušičky propálené (perforované). Rodiny bez dítěte, které méně perou a suší se propálení manžety mohou dočkat později. Já jsem si ho všimnul při kontrole po 2 letech a 2 měsících. U tohoto typu se jedná o místo v horní části plnícího otvoru pračky, přičemž při pohledu zepředu není vidět a je nutné nahmatat uvnitř těsnění. Cena nového těsnění se nyní pohybuje kolem 1200,– Kč (pouze materiál). Výměnu zvládne každý šikovnější manžel ale maminkám výmenu nedoporučuji, těsnění je zajištěno ocelovou strunou s pružinou. Pravděpodobně se jedná o společný problém vice typů kombinovaných praček/sušiček LG (konstrukční chyba) a tak bude nutné do tohoto těsnění investovat pravidelně. Guma těsnění není schopna vydržet dlouhodobě teplotní namáhání v místě výstupu horkého vyduchu. Podle mého názoru se zde v zásadě jedná o problematiku plánované životnosti a opravitelnosti produktů, která je dnes široce diskutovaná v EU. (Planned obsolescence: https://cs.wikipedia.org/…C3%A1n%C3%AD )
Položil jsem dotaz ohledně tohoto problému také na CZ support LG a ačkoliv mi bylo na support lince potvrzeno přijetí emailu, neobdržel jsem doposud odpověď.
Protože se jedná o zajímavé téma, byl bych velmi rád za jakékoliv vaše ohlasy ohledně životnosti těsnění hlavně u nových typů kombinovaných praček/sušiček LG. Kontrolujete pravidelně stav těsněnění? Čistíte pravidelně buben a těsnění od nečistot a vodního kamene?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
8.12.17 08:18

Čistím i kontroluji, kombinace u nás jede denně, mame ji téměř dva roky a není na ní ani náznak toho poškození, co vidím na fotkách tady ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6529
8.12.17 08:20

@bluepeter Tak to je síla. 8o Na více recenzích jsem četla o smradu z gumy z téhle pračky se sušičkou… a tohle bude potom asi finální výsledek.
Já šla nakonec do AEG…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15533
8.12.17 08:31

@Black Cat taky jsem na to často narazila, když jsem vybírala, ale asi mam kliku, protože cítit byla první dva cykly než se zajela a od te doby nic.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.12.17 08:46

Můj kamarád má stejný typ a tepelné opotřebení je v daném místě podle fotky jasně patrné ( cca po 2 letech). Protože ale nemají dítě, suší tak 1 x za měsíc. U nás jede sušička tak 2×týdně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7
8.12.17 09:54

LG spálené těsnění

Tady ještě pro názornost obrázek z webu LG ze kterého je patrné, proč se pálí guma těsnění - viz. horký vzduch proudící horní hranou manžety.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24869
20.10.18 13:24

Zdravim,

je tu mezi vami nekdo, kdo rozumi prackam a vedel by, co zpusobuje tento zvuk?

https://youtu.be/Vq5WjrT9Brk

V pondeli zavolam servis, ale tak abych dopredu vedela.. Pracka takhle hrci pri vypousteni vody - asi cerpadlo? Filtr jsem cistila a loziska to asi nebudou, nebo?

Pokud je tu nekdo hodne znaly, vyplati se pripadna oprava nebo spise nova pracka? Tahle na cca 6 let.

Dekuji 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama