Pračka se sušičkou Ariston

19.4.17 18:19

Pracka se susickou ariston

Ahoj holky, mate nektera z vs pracku se susickou znacky ariston? Mam ji ted nove a pradlo z ni vyndavam vlhke, neporadite na jaky program susit? Taky mi pradlo vubec nevoni a na to jsem se moooc tesila???? Diky moc

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

28971
19.4.17 18:24

Nevím který konkrétně model máš, ale my jsme moc spokojení. Suším buď hrubým odhadem na konkrétní čas (a případně zapnu ještě dodatečně) nebo nechávám program prádelník nebo na žehlení. Ještě to může být tím, že máš toho prádla moc, my máme 9+6, takže teoreticky kdybych prala úplně do plna, tak musím vyložit (dělám to tak často s věcmi, které pak do sušičky stejně nesmí) a i na těch 6kg je lepší to neplnit. Spíš o něco míň a případně si tam hodit takové ty kuličky do sušičky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 18:31

Ja mam 9+6 wdd 9640.. susila jsem uz na pradelnik a na k zehleni a oboji je vlhky a pritom kdyz jsem prala periny tak ty se vysusili krasne ze jsem je hned mohla povlict… pradla mi prijde ze moc nedavam praveze tak nevim, asi zkusim i ostatni programy, cetla jsem ze je to suseni narocny ze se to musi zkouset… a tobe pradlo voni avivazi a nebo davas nejake ubrousky?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 18:34

Ale zapinam to tak ze se mi vypere a automaticky se zacne susit, nemam to zapinat zvlast? I kdyz to by na to asi nemelo mit vliv ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28971
19.4.17 18:35
@CarolStan píše:
Ja mam 9+6 wdd 9640.. susila jsem uz na pradelnik a na k zehleni a oboji je vlhky a pritom kdyz jsem prala periny tak ty se vysusili krasne ze jsem je hned mohla povlict… pradla mi prijde ze moc nedavam praveze tak nevim, asi zkusim i ostatni programy, cetla jsem ze je to suseni narocny ze se to musi zkouset… a tobe pradlo voni avivazi a nebo davas nejake ubrousky?

Nedávám nic, aviváž nesnáším. Nepřipadá mi, že by prádlo nějak smrdělo, jen výjimečně deky lehce, podle mě je to tím, že by se neměly moc sušit :mrgreen: ale to stačí během chvilky nechat vyvětrat. Jinak prádlo mi nejvíc vyloženě voní bílé - peru v německém Arielu, voní i po té sušičce. Asi kdyby se mi moc chtělo, mohla bych v tom prát i zbytek (jen jiný typ) a fungovalo by to stejně, ale jak říkám, já na ty vůně moc nejsem, naopak jsem radši, když je to takové neutrální.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28971
19.4.17 18:36
@CarolStan píše:
Ale zapinam to tak ze se mi vypere a automaticky se zacne susit, nemam to zapinat zvlast? I kdyz to by na to asi nemelo mit vliv ne?

Dělám to tak většinou taky. Ještě mě napadá, na kolik ždímeš? Pokud ždímeš na 800 třeba, tak to pak nevysušíš ani na ten nejvyšší program.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12805
19.4.17 18:46
@CarolStan píše:
Ale zapinam to tak ze se mi vypere a automaticky se zacne susit, nemam to zapinat zvlast? I kdyz to by na to asi nemelo mit vliv ne?

Vetsinou peru na syntetiku 40 stupnu. Po doprani protocim na 1600 otacek a dam susit na syntetiku na zehleni. Vetsina veci je suchych, bavlnu vyvesim na susak. Vetsinou jde o nektere mikina a par tricek. Zbytek pohoda. Cim min pradla, tim lip vysusene. Ale plnim aspon pulku bubnu, vetsinou 3/4.

To vychytas ;-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 19:00

Noo tak to uz mozna vim kde je zakopany pes, protoze me jdou otacky nejvic 800 takze to bude nejspis tim. Diky za tip zkusim to udelat tak jako ty zitra ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19.4.17 19:01

@Nimie noo presne na 800…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28971
19.4.17 19:59
@CarolStan píše:
@Nimie noo presne na 800…

Počkej a jaktože ti jdou nejvíc na 800? Máš stejnou kombinaci jako já, takže určitě tam musíš mít možnost otáček myslím na 1400. Nicméně pokud to teda máš takhle, tak je to na 100% tím, kdysi jsem to taky právě zkusila kvůli jemnějšímu prádlu a fakt to nestačí. To bych ten program musela pouštět min. 2× po sobě. A ono stejně v návodu na sušičku je myslím právě i upozornění, že by se mělo pořádně vyždímat, jinak to hrozně plýtvá energií a nebude to fungovat :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 08:43

Takze kdyz dam syntetiku na 40 tak maximalni otacky mi jdou 800… takze jsem dala jen program prani pockam az dopere pak dam vyzdimat na 1400 a pak susit… a jestli to nebude suxhy az to vyndam takk :cert: :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
28971
20.4.17 12:52
@CarolStan píše:
Takze kdyz dam syntetiku na 40 tak maximalni otacky mi jdou 800… takze jsem dala jen program prani pockam az dopere pak dam vyzdimat na 1400 a pak susit… a jestli to nebude suxhy az to vyndam takk :cert: :cert:

Jo, no na syntetiku jo :mrgreen: tyjo, ale na tu jsem ještě nic neprala :think: :mrgreen: každopádně držím palce :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 14:14

Tak jsem pradlo vyndala suchy ale totslne zmackany :lol: takze ted jeste zkousim uplne stejne akorat s programem pradelnik… no a u bavlny jdou otacky zvysit na tech 1400?? Blba pracka a je chytrejsi nez ja :mrgreen: @Nimie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 14:15

Tak jsem pradlo vyndala suchy ale totslne zmackany :lol: takze ted jeste zkousim uplne stejne akorat s programem pradelnik… no a u bavlny jdou otacky zvysit na tech 1400?? Blba pracka a je chytrejsi nez ja :mrgreen: @Nimie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.17 14:15

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama