Praha - práce - bydlení

74
2.6.17 16:58

Praha - práce - bydlení

Ahoj, jdu se vlastně jen poradit a zeptat je se na váš názor.
Jsem vyučena a ted si dodělávám maturitu ale zjistila jsem že na to stejně nemám a hlavně mě to ani nebaví. Hrozně se mi líbí Praha a chtěla bych tam zkusit na nějakou dobu bydlet. (osamostatnit se) Prostě zkusit jestli to zvládnu.
Takže bych si našla byt ještě s někým a aby to bylo za dobré peníze. Protože ještě nevím co bych tam dělala za práci. Myslíte si že firmy jako je třeba Amazon že je to na nic?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4337
2.6.17 17:09

Tak urcite musis mit financni rezervu a vklad hned na zacatku. Kdyz si najdes bydleni /coz za samostatny pokoj pocitej 6-8 tisic podle narocnosti/, musis ho zaplatit hned na mesic dopredu a pak kazdy mesic. Poridit si litacku /550/m/ a penize na jidlo a zbytek. Kdyz nastoupis do prace ihned, tak vyplatu dostanes za mesic.
Konkretne ti neporadim, ale mela by sis vydelat vic, abys z toho neco mela. Takze kdyz pujdes nekam za 12, tak min polovinu spolkne najem a treba 4 t vydaje /coz se drzim pri zemi/.
Chce to dobre propocitat.
Koukni na fb ve skupinach spolubydleni na ceny. Co vim, tak prumerne se pokoj pohybuje kolem sedmicky. Zalezi, kolik lidi byt obyva.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31429
2.6.17 17:15
@Zuzuku píše:
Ahoj, jdu se vlastně jen poradit a zeptat je se na váš názor.
Jsem vyučena a ted si dodělávám maturitu ale zjistila jsem že na to stejně nemám a hlavně mě to ani nebaví. Hrozně se mi líbí Praha a chtěla bych tam zkusit na nějakou dobu bydlet. (osamostatnit se) Prostě zkusit jestli to zvládnu.
Takže bych si našla byt ještě s někým a aby to bylo za dobré peníze. Protože ještě nevím co bych tam dělala za práci. Myslíte si že firmy jako je třeba Amazon že je to na nic?

ty spíše nic nevíš než víš. V čem se Ti konkrétně Praha tak líbí? Jsi vyučená, asi nic moc neumíš, tak nečekej zázraky. Pronájem samostatného pokoje 6 - 8 tisíc, plus obživa, doprava, běžné osobní výdaje…Praha je velmi drahá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26205
2.6.17 17:19

@Zuzuku Výhoda je, že v Praze asi najdeš práci vždycky. Záleží na tvojí povaze, jestli ti nevadí spolubydlení atd.

P. s. Jestli ej to tvoje fotka, máš super účes. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
2.6.17 17:56

Tak v Praze je spousta příležitostí, ale je drahá a pokud nevíš o nějaké super práci, budeš ráda, že to jakžtakž dáš…

já bych se třeba koukla na firmy, které dotují nebo nabízí i bydlení…myslím, že to dělala třeba Škodovka v Mladé Boleslavi apod., kde nabízí i pěkné peníze…ale nevím jak je nto dnes

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5413
2.6.17 18:19

Ja bych do toho sla, nekteri venkovani maji pocit, ze v Praze letaji holoubci primo do pusinky a je treba osobne zjistit, ze je to jinak.

Netreba reagovat, opoustim diskusi.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.6.17 18:26

Hele proč ne…pokud nejsi líná, tak v Praze práci najdeš…na druhou stranu, aby jsi nebyla zklamaná…ráno hromadnou popravou nebo ještě hůř svozem, večer zpátky…do bytu, který nemáš ani sama pro sebe..Všude lidí jak s.ra…jesti jsi holka z horní dolní…no nevím, no…raději se kousnout a dodělat tu maturitu nebo se naučit pořádné řemeslo…a zůstat doma :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
2.6.17 18:59

Ahoj, já takhle v Praze po škole kdysi začínala…v pokojíku u jedné starší paní, a na víkendy k rodičům…teď po letech tu mám svojí rodinu, práci, bydlení…je to dost o konkrétní a reálné představě, co chceš a co dokážeš potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout, jaké budeš mít štěstí na lidi, jak budeš hospodařit (protože fajn hadříky, zábava a restaurace jsou na každém kroku)…a taky počítej s tím, že možná poznáš závist v místě původního bydliště (no jo, pražačka přijela…), až budeš mít svojí rodinu, tak nebude hlídací babi a děda…a hledej si bydlení spíš v okrajových částech Prahy, je levnější…a v tuhle chvíi asi nemusíš řešit, že za prací budeš třeba jezdit 50min., a ne 30.

Příspěvek upraven 02.06.17 v 19:02

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
2.6.17 19:01

A maturita se Ti určitě hodí. Nevzdávej to :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
2.6.17 19:26
@summersun píše:
Ahoj, já takhle v Praze po škole kdysi začínala…v pokojíku u jedné starší paní, a na víkendy k rodičům…teď po letech tu mám svojí rodinu, práci, bydlení…je to dost o konkrétní a reálné představě, co chceš a co dokážeš potenciálnímu zaměstnavateli nabídnout, jaké budeš mít štěstí na lidi, jak budeš hospodařit (protože fajn hadříky, zábava a restaurace jsou na každém kroku)…a taky počítej s tím, že možná poznáš závist v místě původního bydliště (no jo, pražačka přijela…), až budeš mít svojí rodinu, tak nebude hlídací babi a děda…a hledej si bydlení spíš v okrajových částech Prahy, je levnější…a v tuhle chvíi asi nemusíš řešit, že za prací budeš třeba jezdit 50min., a ne 30.
Mě spíš jenom láká představa to zkusit.. Třeba jen na pár měsíců.. Určitě si nemyslím že bych si tam našla někoho s kým bych potom chtěla zakládat rodinu nebo takhle spíše ještě vůbec nepřemýšlím :)
Příspěvek upraven 02.06.17 v 19:02
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
2.6.17 20:06

@Zuzuku, uvidíš, jak to všechno dopadne :-) Každopádně Praha je dobrá životní zkušenost, i kdyby jsi se měla vrátit, nebo jít třeba ještě dál. Práce pro nováčky je tu vážně dost…call centra, recepční u různých firem, práce v supermarketech, prodavačky oděvů, fast food…prostě začít se tu dá…pokud máš trochu odvahy a vážně to chceš zkusit. Pokud máš vzdělání s nějakým konkrétním zaměřením (nejlépe technického směru), tak je to tvoje velké plus, a nebát se mluvit alespoň anglicky…držím palce :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
499
2.6.17 22:19

A v jakým oboru jsi vyučená? Maturitu je sice fajn mít, ale zas na druhou stranu si myslím, že všichni jí mít nemusí.. Jinak každej nějak začít musí a pokud tě láká Praha, tak bych do toho šla. Je lepší litovat toho, že jsem to zkusila a nevyšlo to, než litovat, že jsem to vůbec nezkusila ;) @Zuzuku

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
74
2.6.17 22:46

@Online @summersun Jsem aranžérka. Mám roční praxi v reklamní agentuře

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30569
3.6.17 08:29

Já si myslím, že pokud člověk není nějak echt zručný, tak maturita je potřeba, už jenom proto, že pak třeba jsou místa, kde prostě je nutné hlavně jí mít a neřeší se obor atd.
Vždycky je lepší mít víc možností ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
487
3.6.17 09:19

@Zuzuku, jako začínající aranžérka by jsi místo najít mohla. Reklamek je v Praze spoustu. Zkus si pár na netu najít, zaslat jim jen tak CV a uvidíš, jestli se někdo ozve. Přinejmenším si tím uděláš nějakou představu a nasbíráš zkušenosti. Ale i například pro aranžerku výloh je lepší tu maturitu mít. Je to občas na hlavu postavený, ale tak to prostě je.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama