Praní oblečků pro novorozence

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymni  05.12.03 12:44

Ahoj holky, chtela bych poprosit o radu, jestli jsou nejaka pravidla pro prani oblecku pro novorozence a kojence - zda se smi pouzivat vsechny praci prasky, popr. jake mate zkusenosti ? Existuje nejaky mene agresivni prasek nebo tak… ? A co avivaz? Pry existuje nejaka, ktera jen zmekcuje a je bez parfemace (?) Kde se da sehnat? Nebo se nepouziva pro mini vubec ?

Diky moc za odpoved.

Hedul 26tt

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni  05.12.03 12:46

Na začátek doporučuji Norit, pak jakýkoliv tekutý prací prostředek. Důležité je dávat pracího prostředku málo, aby se beze zbytku vymáchal. Také se doporučuje vyšší teplota 50-60 st. C. Ale to u svetříků nejde ;-)

Tutla
Stálice 80 příspěvků 05.12.03 13:21

Já používám Lovelu a aviváž Silan s madlema, je na ní obrázek miminka a zatím si mimi nestežuje.

SarkaR
Kecalka 442 příspěvků 05.12.03 14:34

Ahoj,

já používám Lovelu. Lepší je tekutá, sypkou dávám na namáčení prádla. S Noritem jsem spokojená nebyla. Zůstávaly fleky na prádle. Ale může to být vodou, pračku mám dobrou, tak tím to nebude. Aviváž by se neměla používat vůbec asi do 1 roku věku dítěte.

Šárka

Medulienka
Kecalka 354 příspěvků 05.12.03 14:55

Ahoj, já používám prášek Sensa, je určen přímo pro děti (je to tam i napsaný,ale pozor, dělají i pro dospělé:-), a peru na 60 stupňů. Důležité je všechno vyžehlit, tím se dezinfikuje. Aviváž by se opravdu aspoň do 1 roku neměla používat.

Šárka

Andrea24
Kecalka 209 příspěvků 05.12.03 15:28

Ahoj, manzel je detsky lekar a rikal mi, ze bys mela pouzivat prasek urceny specielne pro miminka a avivaz nepouzivat vubec, nebot diky ni muze pozdeji mit dite alergie. Take kdyz peru pradlo, tak davam dvoji machani, aby se prasek co nejvice vyplavil. Jinak s teplotamy neni problem, pokud veci pote zehlis. Radeji pouzivej nizsi teploty, ktere pradlo tolik nenici a potom zehli.

Hodne zdaru Andrea

MaK
Kelišová 5063 příspěvků 06.12.03 01:22

Ahojky,

já používám prášek BATOLE a zatim se mi osvědčuje,i když mimi je ještě malinký,takže nějak extra špinavý prádlo zatim nemám.Jo,a taky dvakrát máchám.

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 06.12.03 14:44

Ahojky,

mám dítě s atopickým ekzémem. Osvědčila se nám Lovela a Lenor s miminkem (bílý).

Ajka a Lenička ;-)

Anonymni  06.12.03 17:54

Ahojky,

sama jsem s podobným dotazem mapovala okolí před dvěma týdny. Suverénně zvítězil Mini risk - speciál.antia­lergický, myslím že finský výrobek. Mají i aviváž. Alergii či jiné problémy neměl nikdo z oslovených (narozdíl od českých výrobků, kde to bylo názor od názoru). S výsledky jsme navýsost spokojena, výbavička je bělounká a to jsme většinu věcí podědili.

Snad se bude líbit i miminku :-)

Ahojky, hodně štěstí Lili

Anonymni  06.12.03 18:44

Teda nepřeháníte to trochu? chcete z nich mít alergiky? nebo nějaký citlivky? peru v normálním prášku, aviváž používám, bud dětskej lenor nabo silan a holčičce nic není a ani nechybí…jediný po čem měla vyrážky byl právě dětemm určený Johnson…tak se mamino neboj a jestli nechceš mít přehnaně přecitlivělé dítě tak plenky a vše střídej a per v normálním pracím prostředku at si nezvykne …papa a všem ostatním, nechtěla bych být vašim děckem

splechtule
Povídálka 30 příspěvků 07.12.03 16:38

Ahoj já peru v Sensa baby, ale po šestinedělí hodlám používat obyč. prášek, aviváž nepoužívám.

Nikky
Kecalka 336 příspěvků 07.12.03 17:08

Ahoj

já prala na začátku v Lovele, ale teď už peru v normálním, a malé nic není.

Nikol

Anonymni  07.12.03 18:16

Já osobně souhlasím s anonymní příspěvkem - nic nepřehánět! prala jsem v lovele a když jsem jí vypotřebovala začala jsem s normálním práškem. Co se žehlení týče, tak jsem to taky nepřeháněla, jelikož jsem po porodu potřebovala spíše odpočívat, než trávit volné chvíle u žehlícího prkna, tak jsem ani nežehlila, vše včetně plen jsem pouze skládala, synovi nikdy nic nebylo.

Katka

Anonymni  07.12.03 21:54

Ahoj, přidávám se k názoru Katky, taky jsem „blbla“ ke konci těhotenství s vymýšlením ptákovin typu „kterej prací prášek koupit“, „žehlit z jedné strany nebo z obou“, „jak co nejlíp srovnat oblečky ve skříni“… a úplně zbytečně. Používala jsem Lovelu - 2 balení, co jsem si v těh.koupila, pak prací prášek „Mimino“ a asi od 6 měsíců peru v normálním prášku, bez aviváže. Nežehlím vůbec, na to ustavičné převlíkání, blinkání atd to nemá smysl… a souhlasím s Katkou, že ženská s miminkem má hlavně odpočívat nebo se miminku věnovat místo hrbení se u žehl.prkna. Žehlila jsem akorát oblečky „na tělo“ - bodýčka, košilky, pak plínky pod hlavičku, a to vše jen do cca 2 měsíců a ne vždycky… od té doby jen prádlo skládám bez žehlení, vyžehlím vždycky jen jednu plínku a obleček když jdeme do poradny. Jsme všichni zdraví a v pohodě!

Mějte se, čau Jarmila

ajka
Zasloužilá kecalka 761 příspěvků 07.12.03 22:23

Nemyslím si, že by tady někdo přeháněl. Nikdy nevíte jestli vaše dítě bude či nebude alergik. Jednou jsem vyzkoušela běžný prášek a musím konstatovat, že to za to nestálo. Rozškrábané tělíčko, zakrvácené oblečení a postýlka mi byli odměnou. Určitě bych pro mimiško volila dětský prášek a pokud je v rodině alergie, zkusila bych obyčejný prášek co nejpozději.

Ajka podruhé ;-)

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Za dinosaury do Drážďan: Dinopark baví ještěry i prolézačkami

Saurier Park je nádherný areál jen kousek od Drážďan, ve kterém najdete více... číst dále >

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nechci tajit svůj věk, jsem na něj pyšná, říká padesátnice Kidmanová

Herečka Nicole Kidmanová letos oslavila padesátku. Za svůj věk se nestydí a... číst dále >

S vyhořením mi pomohla kineziologie, říká golfistka Klára Spilková

Letos na jaře dosáhla Klára Spilková historického úspěchu, když jako první... číst dále >

Reklama