Prasklé stehy u kočky

31
26.3.20 09:54

Prasklé stehy u kočky

Ahoj, prosím o radu. Naši roční kočičku přejelo auto. Tím pádem má zašitou celou nožičku. Je to už 14 dni. Minulou neděli jsme byli u veterináře, jelikož stehy na nožičce se roztrhly. Oni ji to zašili, dali jí límec a poslali domů. Teď jsem ale zjistila, že kočička to má zase roztržené..sice méně ale má. Límec nosí celou dobu, má takový ten plastový takže neměla šanci si to lízat. Roztržené je to tak 3 centimetry cca. Je mi jasné, že budu muset znovu k veterináři ale někde na internetu jsem četla, že je možné to potírat nějakou vodičkou a zahojí se to samo. Má s tím prosím někdo zkušenosti? Předem děkuji :nevim:
PS: Volat na veterinu mě samozřejmě napadlo ale pan doktor otevírá až v 16:00 a telefon nezvedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

40
26.3.20 10:01

@EvicT ahoj, nám když praskly stehy u pejska, a jeli jsme na veterinu, tak pan veterinář usoudil že není potřeba to znovu přešívat, protože to tu ránu neotevřelo úplně a bylo to už z části zatáhlé… nevím jak moc to máte zahojené. Nechceš spíš skočit do lékárny a zeptat se přímo lékárnice? Myslím že by ti poradili. Lepší než se pouštět do nějakých pokusů…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
26.3.20 10:07
@Dotty90 píše:
@EvicT ahoj, nám když praskly stehy u pejska, a jeli jsme na veterinu, tak pan veterinář usoudil že není potřeba to znovu přešívat, protože to tu ránu neotevřelo úplně a bylo to už z části zatáhlé… nevím jak moc to máte zahojené. Nechceš spíš skočit do lékárny a zeptat se přímo lékárnice? Myslím že by ti poradili. Lepší než se pouštět do nějakých pokusů…

Lékárna mě sice nenapadla ale bojím se tu nechat kočičku samotnou na tak dlouho. Nemám řidičský průkaz a bydlím na vesnici kde jezdí autobus 3× za den takže i kdybych jela tak mi to jede stejně až za 3 a půl hodiny a domu mi to jede až kolem 6 hodiny. :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
26.3.20 10:14

@EvicT tak to ti stejně nezbyde než počkat až veterinář otevře… Nebo ještě vyhledat na internetu veterináře kteří jsou na telefonu. Mají aspoň telefonni pohotovost…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12957
26.3.20 10:26
@Dotty90 píše:
@EvicT tak to ti stejně nezbyde než počkat až veterinář otevře… Nebo ještě vyhledat na internetu veterináře kteří jsou na telefonu. Mají aspoň telefonni pohotovost…

telefonem to nevyřeší, to musí ten veterinář vidět, možná už se to ani přešívat nebude muset

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40
26.3.20 10:29

@stinga tak co potom řeší? Když nemůže nikam jet do lékárny a telefon to nevyřeší… Tak pak nechápu na co se tady ptá. Pokud se nezeptá někoho z oboru, tak odpověď nedostane. :(

Příspěvek upraven 26.03.20 v 10:31

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12957
26.3.20 10:29

@EvicT vodička nevím, možná by to mohla být Betadine, to se hodně kočkám na rány dává, je to dezinfekce a neštípe to, dá se volně koupit
my ještě na radu holek z kočičího útulku máme dobrou zkušenost s práškem Dračí krev, kupuje se to na internetu - ale pozor, musí to být prášek, ne tekutina
to úplně nádherně léčí i škaredé hnisavé rány u koček

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21411
26.3.20 10:34
@Dotty90 píše:

Buď. A nebo dát zatím aspoň mašličku z klasické náplasti (ta béžová, jestli máš). Dělávalo s to kdysi dávno, tak jsem si na to vzpomněla, i jsem něco našla, posílám foto.
Mašlička se přikládá kolmo na ránu tak, aby nejužší místo mašličky bylo přímo nad ránou. Náplast se tedy rozšiřuje od rány oběma směry. A dezinfikovat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
12957
26.3.20 10:46

@Žirafa 69 no toto dobře funguje na lidi, moje matka mi tak kdysi zamašličkovala nohu, a otcovi na Mallorce na dovolené tak spravila rozbitou hlavu :mrgreen: :mrgreen:
ale kočka je chlupatá, na ni to moc praktikovat nejde, navíc se pořád hýbe a má drápy :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21411
26.3.20 10:50
@stinga píše:
@Žirafa 69 no toto dobře funguje na lidi, moje matka mi tak kdysi zamašličkovala nohu, a otcovi na Mallorce na dovolené tak spravila rozbitou hlavu :mrgreen: :mrgreen:
ale kočka je chlupatá, na ni to moc praktikovat nejde, navíc se pořád hýbe a má drápy :mrgreen:

Hmm, to je fakt, taky záleží jak moc to je, jak to má zhojené a tak. Pak leda obvaz, ale zas by to neměla asi mít zavázané, aby se to nějak nezanítilo. :think: Nevím, na jakém místě to má, ale asi se tam drápem nedostane.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
26.3.20 10:57

Jestli to je 14 dni stara rana a neni to moc rozsklebeny (na sirku to je kolik?), tak bych to jen cistila. Pretrit Betadine, nebo nejakou nepalivou desinfekci a nechat zhojit strupem. U blbe hojicich ran se to tak casto dela i u lidi, ze se to necha zhojit sekundarne. Ono kdyz to zasijes a bude tam nejakej marast, tak se to stejne nezhoji.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
26.3.20 11:25
@bobulka88 píše:
Jestli to je 14 dni stara rana a neni to moc rozsklebeny (na sirku to je kolik?), tak bych to jen cistila. Pretrit Betadine, nebo nejakou nepalivou desinfekci a nechat zhojit strupem. U blbe hojicich ran se to tak casto dela i u lidi, ze se to necha zhojit sekundarne. Ono kdyz to zasijes a bude tam nejakej marast, tak se to stejne nezhoji.

Veliké to není, posílám obrázek.
Jinak betadine doma máme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1671
26.3.20 11:43

@EvicT no hezky to neni. Tipuju, ze ji to veterinar asi chirurgicky osetri, vystriha ten cernej blivajs a da ji na to kryti s masti, at ten obvaz neprisycha. No uvidis, ale myslim si, ze stejne prevazy budete muset doma delat, osobne tohle na dalsi siti nevidim. Tak dej vedet, jak jste dopadli.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13789
26.3.20 11:45

Vyčistila bych to a pokud není možnost veta, tak bych to obvazala, aby to bylo u sebe. Ještě je super spec náplast, která se používá místo šití.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
31
26.3.20 11:45
@bobulka88 píše:
@EvicT no hezky to neni. Tipuju, ze ji to veterinar asi chirurgicky osetri, vystriha ten cernej blivajs a da ji na to kryti s masti, at ten obvaz neprisycha. No uvidis, ale myslim si, ze stejne prevazy budete muset doma delat, osobne tohle na dalsi siti nevidim. Tak dej vedet, jak jste dopadli.

Jasnačka, děkuji a určitě dám vědět. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama