Práva na ZČU

4
10.4.21 19:34

Práva na ZČU

Ahoj, chci se zeptat jestli máte někdo zkušenosti se studiem na právech v Plzni? Chci se zde přihlásit ale zajímalo by mě jak to je se studiem při zaměstnání navíc jsem až z Ostravy takže i dojezd z daleka, dá se to zvládat a jak je to s absenci, je vyžadovaná nějaká osobní přítomnost ve výuce nebo se dá s profesory dohodnout? Děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
14830
10.4.21 20:00

Já myslím, že když dostatečně zaplatíš, tak nikam nemusíš a diplom máš během pár měsíců. Tato škola je tím pověstná…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
16477
10.4.21 20:06

@nozu no už to tak nefunguje, takže pokud na to Gabriel spoléhá, tak bude dost nemile překvapen.

Jinak v ostravě je přímo pobočka VŠPP a v olomouci má normální státní právnickou fakultu.

Ale jinak časy rychlých právnických diplomů jsou ty tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 20:58

J @Ou Tak VSPP nemá s UPOL Právnickou fakultou naprosto nic společného. VSPP je soukromá škola, která má akreditaci přes Bratislavu. S VSPP člověk nemůže dělat ani soudce, státního zástupce, advokáta atd. Ta škola nesplňuje legislativní požadavky na výkon těchto povolání. CO se týče ZČU já se studiem mám osobní zkušenost, prosím anonym studium úspěšně tajím a jsem před finišem. Takže zvládnout se dálkově dá prvák a druhák. Ve druháku v zimě jsou souborné zkoušky Římské právo, dějiny a teorie práva, a to teda procházka růžovou zahradou opravdu není. Je to celkem síto. Když to člověk třikrát nedá, letí ze školy. V prváku je nejtěžší Ústavní právo, ve druháku souborky, ve třeťáku komplexní zkouška z občanského práva hmotného, procesního a správní právo. Čtvrťák už se celkem dá co je nic moc je komplexní zkouška z trestu. V páťáku jsou předměty prakticky už jen v zimě celkem těžké je Ústavní soudnictví plus v létě státnice ( Občan, Obchod, Správa a Trest) a klasicky diplomka, Ted se jede distančně, takže pro mě jako pro pracující lepší. Když není distanční výuka, chce to chodit na ty podstatné semináře. Hlavně na správní právo, na kterém se hodně ale hodně bazíruje a vyhazuje. Plus psát klauzurní práci ze správy není zrovna sranda. Hodně lidí Plzeň pomlouvá, ale to jsou většinou ti, kteří tam nevkročili a neví o té škole zhola nic. Ono je nakonec podstatné, co člověk umí, a to ho naučí až praxe. Škola nabídne pouze základní kostru. Jinak se obecně na PF učí hodně nesmyslných definic a pouček. Podstatné z mé praxe je to, že vím kam sáhnout a kde příslušné ustanovení najít a hlavně umět přemýšlet. U vás v ročníku je hodně pracujících (hodně lidí od Policie, vyšší soudní úředníci). Chce si to ze začátku kolem sebe utvořit skupinku stejně smýšlejících lidí a sdílet si poznatky ze seminářů a z výuky. No a zhruba tak jednou do týdne minimálně do školy dorazit. Dá se to. Člověk má totiž poměrně volnost ve tvorbě rozvrhu.

• Citovat
  • Nahlásit
48865
10.4.21 21:12

@nozu tohle je sto let stara kauza :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.4.21 21:33

@Ou Tak na to jak píše nozu se nespoléhám to není opravdu důvod proč bych chtěl do Plzně :D o té VŠPP vím ale je to k ničemu, jak píše anonymní, je to přes Bratislavu a to už dnes není moc uznávaný ani ve veřejný správě nebo na místech podnikových práv. natož v justičních profesích. No Olomouc mám sice blíž ale abych řekl pravdu zatím jsem od nikoho neslyšel nic pozitivního a to jsem mluvil i s pár studenty, no tak uvidím…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4
10.4.21 21:41
@Anonymní píše:
J @Ou Tak VSPP nemá s UPOL Právnickou fakultou naprosto nic společného. VSPP je soukromá škola, která má akreditaci přes Bratislavu. S VSPP člověk nemůže dělat ani soudce, státního zástupce, advokáta atd. Ta škola nesplňuje legislativní požadavky na výkon těchto povolání. CO se týče ZČU já se studiem mám osobní zkušenost, prosím anonym studium úspěšně tajím a jsem před finišem. Takže zvládnout se dálkově dá prvák a druhák. Ve druháku v zimě jsou souborné zkoušky Římské právo, dějiny a teorie práva, a to teda procházka růžovou zahradou opravdu není. Je to celkem síto. Když to člověk třikrát nedá, letí ze školy. V prváku je nejtěžší Ústavní právo, ve druháku souborky, ve třeťáku komplexní zkouška z občanského práva hmotného, procesního a správní právo. Čtvrťák už se celkem dá co je nic moc je komplexní zkouška z trestu. V páťáku jsou předměty prakticky už jen v zimě celkem těžké je Ústavní soudnictví plus v létě státnice ( Občan, Obchod, Správa a Trest) a klasicky diplomka, Ted se jede distančně, takže pro mě jako pro pracující lepší. Když není distanční výuka, chce to chodit na ty podstatné semináře. Hlavně na správní právo, na kterém se hodně ale hodně bazíruje a vyhazuje. Plus psát klauzurní práci ze správy není zrovna sranda. Hodně lidí Plzeň pomlouvá, ale to jsou většinou ti, kteří tam nevkročili a neví o té škole zhola nic. Ono je nakonec podstatné, co člověk umí, a to ho naučí až praxe. Škola nabídne pouze základní kostru. Jinak se obecně na PF učí hodně nesmyslných definic a pouček. Podstatné z mé praxe je to, že vím kam sáhnout a kde příslušné ustanovení najít a hlavně umět přemýšlet. U vás v ročníku je hodně pracujících (hodně lidí od Policie, vyšší soudní úředníci). Chce si to ze začátku kolem sebe utvořit skupinku stejně smýšlejících lidí a sdílet si poznatky ze seminářů a z výuky. No a zhruba tak jednou do týdne minimálně do školy dorazit. Dá se to. Člověk má totiž poměrně volnost ve tvorbě rozvrhu.

Díky moc za reakci, opravdu je to velmi užitečné info, jako abych řekl pravdu tak když jsme si prošel syllaby jednotlivých fakult tak se mi nejvíc líbila Plzeň, jen škoda že je to tak daleko od Ovy, nevím jestli bych každý týden stíhal dorazit no ale tak snad by mi v práci nějak vyšli vstříc. Jako ještě jsem si říkal že by i MUNI ušla tam mají dokonce i možnost individuálního studijního plánu ale nejspíš bych nedal ten jejich percentil tak bych musel jedině přes CŽV ale je to zase blíž, no nevím asi to do Plzně každopádně zkusím a uvidím co a jak. Ještě jednou děkuji za reakci. :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.4.21 22:03

@Gabriel97 V Plzni mají taky CŽV je to jedna z variant, jak si vyzkoušet studium a zjistit, jestli je to to, co chcete. https://fpr.zcu.cz/…u_CZV-ZP.pdf Je to docela dobrá varianta jak si reálně studium vyzkoušet a další rok přejít rovnou do 2 ročníku. Brno má jiné přijímačky tam se jede TSP. Ostatní fakulty Scio testy, V Olomouci si totiž dost vyučujících dokazuje vlastní důležitost a arogance tam jen kvete. Klauzurní práce z občana, závazků a správy je šílenost, která ač se všichni snaží přesvědčit o opaku, nemá s realitou společného nic. Domluvit se nedá naprosto na ničem. Plus účast na seminářích v některých předmětech 100%. Zkušenost mám s oběma fakultami Olomouc i Plzeň. Změnila jsme po prváku z Olomouce do Plzně ( z vlastní vůle měla jsme vše splněno) a naprosto nelituji. Je to prostě o lidech a ti jsou z mého pohledu lepší v Plzni. Stejně tak studijní program mi přijde v Plzni koncipován lépe, až na souborné zkoušky.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat