Pravčická brána s dětmi

4425
15.7.10 11:50

Pravčická brána s dětmi

Ahoj,
příští týden jedeme na kratší dovču do Jetřichovic, tak by mě zajímalo, jak to tam vypadá s ohledem na to, že máme dvě malé děti. Dá se dostat s kočárkem k Pravčické bráně (resp. na nějakou vyhlídku, vím, že na bránu se nesmí :-) )? Co ta plavba soutěskami, bude to pro nás? Popř. nějaké další tipy na výlet, procházku, restauraci, hřiště… Díky moc!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1128
15.7.10 11:54

ahoj,tak my byli 2krát tam na dovolené,pozor,skoro žádné výstupy tam pořádně nejdou s kočárem,tedy jsem tam viděla blázny s kočárem,ale půlku cesty ho přenášeli,je to tam strmé a pořádný kus cesty do kopce,jestli budou vedra,a že asi budou,vemte si hodně pití,protože si ho můžete koupit až nahoře na pravčický bráně,a doporučuji udělejte si výšlap do soutěsek na hřensko,je tam chladněji a lodičky úžasný,ale nevím,zda letos bude otevřená divoká soutěska,ta nemá chybu,
přeji krásnou dovolenou,české švýcarsko je úžasný

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128
15.7.10 11:58

výlet do soutěsek zvládnete,ale jak povídám,je všude hodně míst,kde se kočárek musí nést,do soutěsek,záleží,z jaké půjdete strany,se do edmunsovy třeba jde po schodech,lepší je,když jsou otevřené obě,to projdete a projedete a vracíte se autobusem,a malé děti tu pravčickou celou nevyšlápnou,budete muset nosit

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11042
15.7.10 12:09

Byli jsme vloni…a s kočárem to teda určitě nedáte, pokud ho nechcete většinu cesty nést.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5907
15.7.10 12:15

s kočárkem určitě ne,známí to riskli,a museli ho tahat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17442
15.7.10 12:17

Já jsem přes jídlo a doporučuju penzion Na stodolci. Byli jsme tam v neděli a byli jsme nadšení. Mají denní nabidku, v neděli to byla panenka s kaší za 89. Pak mají jídla z lístku, ty jsou trochu dražší, ale kulinářský zážitek neskutečný. Já si dala žebra, čekala jsem ždibec masa na kosti, ale on to byl vysoký bůček, maso se rozpadalo, ještě sliním, když si na to vzpomenu :wink:
Vevnitř mají dětský koutek a servírky byly moc milé.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2724
15.7.10 12:19

Byli jsme tam ještě bez dětí, pamatuju pár rodinek s dětma v šátcích a krosnách. S kočárem tak Hřensko a nejbližší okolí, na Pravčickou bránu, na výhledy ani do loďky určitě ne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
72

na kocar je dobre Kyjovske udoli

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1128

jojo,a to jídlo je v každé restauračce snad nad míru,aspoň naše zkušenost,my bydleli v Lípě nad jetřichovicemi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4319
15.7.10 12:26

Ahojky,

byli jsme v Jetřichovicích když bylo staršímu rok a asi 7 měsíců. S kočárem se nedostaneš v podstatě nikam, všechny výlety jsem absolvovali s krosničkou a bylo to docela namáhavé i pro manžela který je docela fyzicky zdatný. Příroda je tam krásná, ale s malými dětmi se tam toho moc podniknout nedá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1283
15.7.10 12:48

ahojky,

s kočárem v českosaském švýcarku moc nepořídíte. my tam byli před 2 lety s 1,5 letým dítkem a krosničkou (kočár jsme ani nebarali s sebou :-P ). chce to pro mladší nějaké nosítko, šátek, krosničku…na kočár je vhodné akorát to kyjovské údolí jak už někdo psal. je to asfaltka kolem potoka. my si tam dávali v hodpodě na začátku super palačinky s borůvkami :mrgreen: jinak je tam ale krásně. hned bych si to zopákla :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5161
15.7.10 13:39

Byla jsem tam s mužem na jaře. Poprvé pryč bez dítěte, No, turisti jsme zdatní a vynelézaví, ale ještě že prcek nebyl s námi!
Tak, jak píšou i ostatní - s kočárkem to jde…ale neuvidíte NIC z toho, kvůli čemu se tam jezdí!!!! :-? S krosničkou asi lepší, ale osobně bych se s dítětem nad 10kg tahet nezvládla, nejsem Rambo, i tak je to náročný terén. A také zde platí, že nic moc neuvidíte :-? Většina lákadel jsou vyhlídky na skále, kam se leze po žebříku, rozhodně ani s krosnou to nelze.

Plavbu soutěskami si umím představit, pokud dítě vydrží klidně sedět na té lodičce (u nás nemožné :roll: ). To by pak šlo - jet z Hřenska lodičkou do soutěsek, tam se projít a zase jet zpátky do Hřenska.

(o tom penzionu kus od Jetřichovic „Na Stodolci“ jsem také slyšela jen a jen chválu!!! :wink: )

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17745
15.7.10 14:31

Ahoj,
Jetřichovice jsou překrásné i jejich okolí, ale terén pro kočárek poněkud svízelný.
Vůbec nevím, zda-li jsou Soutěsky v provozu, jelikož byly dost zasaženy těmi přívalovými dešti :think: !
Většina výletů je třeba s krosnou.
Pakliže budete popojíždět autem, tak můžete navštívit Hřensko-Tebou zmiňovanou Pravčickou bránu, Labskou Stráň, Belveder, ten je kouzelný, a Děčín do kterého můžete plout parníkem z Hřenska a zpět.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
januleee
5.2.12 20:23

tip

Ahoj, plno takových to informací je na stránkách o NP České Švýcarsko , mrkněte na to, každopádně na Pravčickou je dobré vyrazit bez kočárku…:)

• Nahlásit
  • Citovat
Manka123
8.8.13 09:17

Výlety s kočárkem v NP České Švýcarsko

Je pár výletů, které se dají absolvovat i s kočárkem. Např. z Jetřichovic k Dolskému mlýnu, z Jetřichovic po žluté k chatám Na Tokáni (náročná, ale hezká trasa - je nutné jít po cyklistické/koňské stezce - na chvíli se rozdvojují) a cesta z Kyjova údolím řeky Křinice. Pěkná a krátká je také cesta na malou pravčickou bránu po cyklostezce z Vysoké Lípy.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama