Právě v sobě nosím mrtvé dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:13
Právě v sobě nosím mrtvé dítě

Určitě pochopíte anonymitu.
Asi před týdnem jsem se dozvěděla, že jsem těhotná. Menstruaci jsem měla, i když slabší. V nemocnici mi řekli, že již 8 týdnů jsem těhotná. S přítelem jsme probírali všechny možnosti… Přikláněli jsme se k potratu.. Protože naše finanční situace není adekvátní. Beru antikoncepci, pravděpodobně jsem musela vynechat, i když si toho nejsem plně vědoma, takže to bylo skutečně překvapení. Nakonec jsme se ale rozhodli, že to nějak zvládneme. O asi 10 dní mě vezli do nemocnice s hroznými bolestmi břicha a slabým krvácením. Zjistili mi, že jsem nemocná, zánět močových cest, hodně silný. Zůstala jsem v nemocnici a druhý den šla na ultrazvuk, kde mi oznámili, že miminko má 9 týdnu a den, ale nebije mu srdíčko. Teď se cítím hrozně… Četla jsem, že miminka vycítí, když je maminka nechce, a my ze začátku přemýšleli nad potratem…a pár dní na to jsem skutečně potratila…jen plod zůstal uvnitř. Až se mi uzdraví močák, teprve potom dítě vydají ven. Do té doby budu nosit naše mrtvé dítě v sobě. Ještě tedy asi týden…
Padla na mě šílená depka, nemůžu v noci spát a pořád je mi do pláče.. Bojím se, že jsem si to nějak vyvolala sama. Zamlklý potrat, prý se tomu tak říká…
Holky.. Jak se s tímhle srovnat? Mám v sobě vlastní mrtvé dítě… To je jako mít jeho mrtvolu v kolébce u postele… Je mi z toho příšerně.. :,(

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
PapeJ
Ukecaná baba ;) 2233 příspěvků 20.08.19 18:20

Hele, za tohle nemůžeš. Já jsem moc, moc dítě chtěla a přesto jsem potratila. Zhruba v 7tt. Samovolně. Přitom jsem byla dva dny předtím u gyndaře a zdálo se to dobrý. Jen jsem měla hematom, ale strašně se pak divil, že jsem potratila, že se to jevilo jako prosperující těhotenství. Za tři měsíce jsem otěhotněla znovu a to už dopadlo dobře. Mám už tříletýho chlapečka. Prý se to stává často, v tom prvním trimestru.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 18:21

Také jsem zažila ZT a čas to vše zahojil.Nema cenu si to vyčítat, nejspíš prostě miminko nebylo v pořádku. Ber to tak. Nebyla to tvá chyba.Ale pocity jsem měla stejne, takze ti rozumím. Ja čekala jestli si s tím tělo poradí samo několik týdnů ale marně. Dej tomu čas, pobrec si…a pak uvidíš. Ted jsem opět těhotná a zatím vše v pořádku jsem na začátku druhého trimestru.

Uživatel je onlinemrav
Vesmírná mluvilka 32284 příspěvků 20.08.19 18:23

To je strašně smutné. Hodně sil a snad časem bude lépe.

onajeblond
Ukecaná baba ;) 1836 příspěvků 1 inzerát 20.08.19 18:47

To mě moc mrzí, ale není to tebou, moje mamka potratila dvakrát zasebou mezi druhým a třetím měsíce a to dítě bylo hodně vymodlené, čas to zahojí, ber to tak, že třeba nebylo uplně v pořádku a trošku jsi byla ušetřena, mohlo se stát že by jsi třeba porodila mrtvé miminko a to myslím by bylo horší, i tak přeji upřímnou soustrast, tohle je pro ženu vždy těžké, ale já věřím, že vám pošle andílek další zdravé dětátko a bude to v pořádku a bude vám oboum dělat velkou radost :kytka:

mayecka
Ukecaná baba ;) 1486 příspěvků 20.08.19 18:51

Není to tvoje vina :hug: ať je brzy lépe hodně sil :hug:

Freya10
Kecalka 466 příspěvků 20.08.19 18:59

Tez jsem prodelala zamlkle tehotenstvi. Miminko bylo extra vymodlene-cekaly jsme na nej pres 2 roky s vedomim, ze jinak nez IVF to u nas nepujde. Tedy-i vymodlene a chtene deti (a naopak-takovych je vetsina) odchazeji. Od zjisteni tehotenstvi do 12.tt takto konci priblizne 15 % vsech tehotenstvi. Mezi oplodnenim a 12.tt je to pry temer 80 % - naprosta vetsina tehotenstvi konci jeste nez se to zena dozvi-formou bezne nebo opozdene menstruace. Neni to tedy zadna rarita-proces oplozeni, zahnizdeni, pocatecniho vyvoje je tak narocny, ze se casto neco nepovede… tedy nedavej si to za vinu a neboj-vase miminko jednou prijde. :hug:

ZuzanaT
Stálice 93 příspěvků 3 inzeráty 20.08.19 19:03

Není to tvoje vina. Z mého okolí (třeba 30 žen) se to stalo každé druhé ženě. Akorát se o tom moc nemluví s bezdětnými ženami, takže ty o tom, že se to stává takhle často, nevědí.

7.straka
Ukecaná baba ;) 1035 příspěvků 20.08.19 19:04

To rozhodně NENÍ tvoje vina. Zhruba pětina (někde se uvádí až čtvrtina) těhotenství zanikne v prvním trimestru. Potratila jsem velmi chtěné dítě, totéž dvě moje kamarádky. Na druhou stranu se rodí nechtěné děti, které končí v lepším případě v babyboxu. Takže si opravdu nic nevyčítej. Držím palce, to dáš :hug:

Safrik
Ukecaná baba ;) 1555 příspěvků 20.08.19 19:09

To je mi strasne lito.. Drz se! :srdce:

pujda
Kecalka 319 příspěvků 1 inzerát 20.08.19 19:09

Taky se mi to stalo, přesně před rokem. Teď mám za pár týdnů rodit, ale s tou ztrátou prvního miminka jsem se zatím nevyrovnala. Až potom, co jsem toto prožila, jsem zjistila, kolik je kolem mě v okolí žen, které si zažily to samé. Jen se o tom nemluví. Tvoje vina to určitě není. Přeju hodně sil :hug:

cecetka
Echt Kelišová 8748 příspěvků 20.08.19 19:09

Ne, toto se opravdu privolat neda. Taky jsem samovolne o plod prisla asi v 5TT. Zkratka prvni trimestr je na toto rizikovy :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.08.19 19:31

Ahoj za to nemuzes :hug: ja si miminko prala a pres to mi zemrela dcera ve 40tt v brisku. Jsou to veci ktery nikdo neovlivni. Zase bude lup, hlavne si nic nevycitej a odpocivej at jsi brzy zdrava. :)

Leona.71
Povídálka 46 příspěvků 20.08.19 19:36

Určitě to není Vaše vina. Tohle se prostě stává. Musí to být hrozně bolestivé čekat, ale Vy to zvládnete a určitě bude zase lépe. Hodně sil přeju :four_leaf_clover:

lachtanice86
Echt Kelišová 8992 příspěvků 20.08.19 20:12

Taky jsem zažila zamlkly. Dítě bylo vymodlene, takže sis to fakt nezavinila. A na revizi jsem cekala 5dnu.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama