Kyretáž, nebo počkat? - 14+5

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 13:17
Kyretáž, nebo počkat? - 14+5

Hezké odpoledne,
jdu poprosit o rady zkušenějších. Dnes jsem se na prvotrimestrálním screeningu dozvěděla smutnou zprávu. Těhotenství je zamlklé. Odpovídá 8+5, CRL 21mm, bez srdeční akce. Já jsem dnes dle poslední MS 14+5.
V pátek jsem začala špinit, ale byla jsem mimo město, tak mi můj gyndr. na dálku napsal e-recept na Utrogestan a Ascorutin. Do dnešního rána jsem to užívala.
Po této zprávě jsem léky samozřejmě vysadila, tak doufám, že se toho tělo zbaví samo. Možná by se rozjel potrat už po tom pátku, ale zastavila jsem to těma lékama. Břicho mě dnes bolí jako na MS, ale jen lehce.
Poradíte prosím tipy, jak to co nejrychleji sputit? Četla jsem o maliníku, červeném vínu, horké vaně, sexu atd. Takže prostě stejně jako před porodem? Jeden porod mám už za sebou. Jak dlouho byste na mém místě čekaly a kdy myslíte, že se to může spustit, když jsem ještě dnes ráno měla Utrogestan i Ascorutin?
Jinak jdu zítra ráno ke svému gyndr. a samozřejmě se s ním poradím.
Děkuju předem všem.

Reakce:
Uživatel je onlineBa-stet
Závislačka 2730 příspěvků 14.08.19 13:39

Je mi moc líto, co Tě potkalo. Ale myslím, že Utrogestan ani Ascorutin nezastaví nevyhnutelné. Uvidíš, co Ti řekne Tvůj doktor, ale já bych asi nečekala a na kyretáž šla, šest týdnů, během nchž se nic nestalo, se mi zdá dlouhých…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 13:43

@Ba-stet Děkuju. No, on mi dr. při poslední kontrole řekl, že těhotenství je mladší o dva týdny, takže sice podle poslední MS 14+5, ale jinak by to mělo být o dva týdny méně. Ale nevím :nevim: Třeba to bylo o dva týdny méně, protože se to nevyvíjelo. Moc ráda bych ale třeba týden ještě počkala. Cítím takový tlak v břiše, něco jako na MS, tak třeba to je ono.

Závislačka 2730 příspěvků 14.08.19 13:49
@Anonymní píše:
@Ba-stet Děkuju. No, on mi dr. při poslední kontrole řekl, že těhotenství je mladší o dva týdny, takže sice podle poslední MS 14+5, ale jinak by to mělo být o dva týdny méně. Ale nevím :nevim: Třeba to bylo o dva týdny méně, protože se to nevyvíjelo. Moc ráda bych ale třeba týden ještě počkala. Cítím takový tlak v břiše, něco jako na MS, tak třeba to je ono.

Těžko říct, já jsem to sama nezažila. Ale kamarádka se hodně chtěla vyhnout kyretáži (trochu si teda myslím, že i tajně chovala naději, že se to ještě zvrátí a srdíčko naskočí), čekala 3 týdny a nakonec stejně skončila v nemocnici a dostala nějakou infekci. Tím Tě ale nechci strašit, nemyslím, že je to úplně časté. Spíš bych se opravdu zařídila podle názoru doktora, zvlášť jestli mu důvěřuješ. Hlavně ať je Ti brzo dobře, fyzicky i psychicky…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 14:42

Těhotenství zamlklo již dávno. Takže přes měsíc máš v sobě mrtvé miminko. Nečekala bych a šla na revizi. Bála bych se infekce. Já v lednu prodělala totéž. Na screeningu bohužel zjištěno zamlkle tehu a druhý den sem šla na revizi. Fyzicky se mi hrozně ulevilo.

AstraG
Závislačka 4509 příspěvků 14.08.19 14:46

Taky jsem si tím kdysi prošla a teda ani by mě nenapadlo na něco čekat, ještě ten den jsem nastoupila do nemocnice, byla jsem asi jako ty, vývoj se zastavil ve 12+. Raději odborně vyčistit, než si uhnat nějakou infekci.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 15:11

Ahoj zakladatelko, bohužel jsem před pár měsíci zažila totéž miminku přestalo bít srdce v 14+4, ale zjistilo se to až v 17+4.okamžitě jsem byla hospitalizována, už jsem měla i horečku a v těle infekci, protože už byl plod tak dlouho mrtvý. já bych ti radila určitě nečekat, ono už tak je hrozné, co se ti stalo, ale věř, že to může být ještě horší, kdyby se ti rozjel nějaký pořádný zánět, i tak si budeš léčit tělo i duši dlouho, tak radši nic neriskuj. pokud ale opravdu čekat chceš, tak určitě v řádu dnů určitě ne týdnů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 15:23

Děkuju za reakce. Je mi líto, kolik nás je a že se to stává tak často. Říkala mi to i dr. na screeningu, že to je časté.
Koupila jsem si maliník, tak budu dnes pít, večer víno a horká vana a zítra ráno se poradím s svým dr.
Ono to bylo od začátku divný. V 7+2 srdíčko nebilo, dr. mě nechal čekat tři týdny. Za tři týdny už bilo, ale těhotenství odpovídalo o dva týdny méně, konkrétně 8+6 a dnes asi po měsíci odpovídalo 8+5 a srdíčko nebilo. Tak mi to přijde divné. Ale od začátku jsem cítila, že to je v nepořádku. Vlastně mě to vůbec nepřekvapilo, když mi to ta dr. oznámila. Smutno mi ale je. Hlavně jsem se těšila, že první bude mít blízko k sobě sourozence. To mě mrzí nejvíc, že to nevyjde.

Závislačka 2730 příspěvků 14.08.19 15:26
@Anonymní píše:
Děkuju za reakce. Je mi líto, kolik nás je a že se to stává tak často. Říkala mi to i dr. na screeningu, že to je časté.
Koupila jsem si maliník, tak budu dnes pít, večer víno a horká vana a zítra ráno se poradím s svým dr.
Ono to bylo od začátku divný. V 7+2 srdíčko nebilo, dr. mě nechal čekat tři týdny. Za tři týdny už bilo, ale těhotenství odpovídalo o dva týdny méně, konkrétně 8+6 a dnes asi po měsíci odpovídalo 8+5 a srdíčko nebilo. Tak mi to přijde divné. Ale od začátku jsem cítila, že to je v nepořádku. Vlastně mě to vůbec nepřekvapilo, když mi to ta dr. oznámila. Smutno mi ale je. Hlavně jsem se těšila, že první bude mít blízko k sobě sourozence. To mě mrzí nejvíc, že to nevyjde.

Je mi to líto. Ale dítě máš, otěhotnět můžeš, miminko ještě přijde :hug:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.08.19 15:33

@Ba-stet Děkuju, snad ano, uvidíme, co budoucnost přinese. Přála jsem si malý věkový odstup. Ale třeba se brzy povede a budou i tak mít k sobě blízko.

Závislačka 2730 příspěvků 14.08.19 15:39
@Anonymní píše:
@Ba-stet Děkuju, snad ano, uvidíme, co budoucnost přinese. Přála jsem si malý věkový odstup. Ale třeba se brzy povede a budou i tak mít k sobě blízko.

Určitě! A příště už bude všechno správně…

Crystal87
Generální žvanilka 24260 příspěvků 14.08.19 15:56

Měla jsem to loni podobně…bohužel ani po nekolika týdnech si s tím tělo neporadilo a já musela na kyretáž. Na tvém místě bych už také nečekala, je to dlouho, hrozí infekce. A neboj brzy se zadari.

lentilka1993
Kecalka 133 příspěvků 14.08.19 18:34

Ahoj, zažila jsem to podobné. V 10tt odpovidalo 6tt. Čekala jsem až to odejde samo. Přece jen je lepsi to nechat na přírodě než jít do nemocnice pod narkozu a riskovat, že ti můžou protrhnout delohu nebo tak. Mám za sebou 3× potraty, jeden byla kyretaz, ale z důvodu VVV, další 2× potraty jsem nechala na tělu, aby se s tím vyrovnalo samo. A zvládlo to :potlesk:

Kozroz
Povídálka 12 příspěvků 14.08.19 21:56

Ahoj. Mrzí mě, co prozivas. Mám nedávnou podobnou zkušenost. Měla jsem byt asi 8.tyden, ale vývoj se zastavil v 6. Lékař mi sám doporucil počkat, tělo prý pozná, že je něco špatně a samo plod vypudi. Chodila jsem po dvou týdnech na kontrolu, teď v pondělí jsem byla po 4 týdnech od zjištění, ale stále se nic nedělo. S lékařem jsme se domluvili na poslední týden čekání, jinak příští týden revize. Poslední dva týdny jsem obden davala horkou vanu, víno, kontryhelovy a šalvějový čaj. V pondělí jsem začala špinit, v úterý odpoledne to vše odešlo. Byl to teda celkem mazec, ještě že jsem byla doma, ale po asi třech hodinách bylo po všem, teď už jen spinim. Záleží na tvém lékaři, asi to bude i jiné tím, že jsi ve vyšším týdnů, ale já jsem ráda, že jsem vydržela, odešlo to samo. Držím palce ať to dopadne jakkoliv :wink:

Váš příspěvek
Reklama