Praxe v Mš

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Terisatkova
Povídálka 15 příspěvků 10.05.19 13:16
Praxe v Mš

Ahoj :mavam:, mám tady nějaké učitelky v MŠ? Příští týden jdu poprvé na praxi a potřebovala bych pár nápadů. Mám si připravit enviromentální výstup, ale vůbec nevim kolik jich po mně budou chtít :roll:. Mám připravené zatím 3 výstupy, ale chtěla bych ještě nějaké přidat. Máte nějakou hru která by je vzdělala a bavila? Klidně napište všichni, kteří by o takové hře věděli. Pomůcky si ráda vyrobím a chtěla bych, aby to bylo víc než na 10 minut. Počasí má být v příštím týdnu docela chladné, takže předpokládám, že hry budeme muset hrát spíš v herně. Děkuju za všechny tipy a nápady. Moc si toho vážím :D :srdce:

Reakce:
mall1976
Kecalka 381 příspěvků 1 inzerát 10.05.19 13:42

Tady máš tipů… http://www.predskolaci.cz/

Fany97
Kecalka 198 příspěvků 10.05.19 13:47

Ahoj, jestli chces, napis zpravu. Mam za sebou praxi v MS ;)

SIMONA1234
Kelišová 7288 příspěvků 10.05.19 18:04

Třeba klasika-třídění odpadů…budeš si s dětmi povídat v komunikačním kroužku (řízená činnost) na téma odpadky (nějaký příběh, třeba jak si ráno šla k nim do školky a po cestě si viděla na zemi lahev, papírky, střepy…co vy na to, děti? Patří to na zem? Líbí se vám to? Kam patří odpadky? Děti by se měly hlásit (minimálně předškoláci-nevykřikovat, pokud vyloženě neděláš brainstorming) Pokud děti řeknou, že patří do koše, tak bych se zeptala jestli všechny odpadky patří do JEDNOHO koše/popelnice? Pokud řeknou, že ne, tak kam? Podle čeho poznám co kam patří? (barvy) Tady by byly fajn obrázky, fotky. Co kam tedy patří…
Neměla bys moc mluvit TY, nech mluvit vždy víc DĚTI-ty pouze klaď návodné otázky.
Nemáš dlouho sedět, max 20 minut, pak má následovat pohyb.
Takže bych si doma připravila KRABICE, obarvila nebo polepila barev. papírem jako „kontejnery na tříděný odpad“, tedy modrá = papír, žlutá = plasty atd…pak si nasbírej „odpadky“ (čisté!!! :mrgreen: ) tedy pár plastů (doma něco vyštracháš-lahev, pl. lžičku, sáček, lahvička od mýdla…), papíry (různé druhy!! Krabičky od pasty, krémů, zmačkaný papír, ruličku od utěrek…), sklo (tady opatrně! Různé lahvičky, malé zrcátko…) baterie (pokud tam dáš i kontejner na baterky a jiný nebezpečný odpad), nápojové kartony (prázdné krabice od mléka, džusu…)
Teď dětem vysvětlíš hru…oni jsou skřítkové, kteří navštívili lidský svět, ten je ale špinavý, smutný, lidé jsou nešťastní a nemocní. Skřítkové je mohou zachránit:hearts:. naučí lidi „třídit odpadky“. Dej různě po třídě krabice (kontejnery) a rozházej odpadky všude po třídě (potřebuješ jich opravdu hodně, aby KAŽDÉ dítě mohlo vyhodit (roztřídit) aspoň 3-5 věcí, tzn., že u 20 dětí potřebuješ s sebou mít cca 60ks odpadků. Ale nelekej se, minimálně 20ks budou zmačkaný kapesníky :D Nezapomeň děti upozornit na BEZPEČNOST při manipulaci se SKLEM!!! Že ho nesmí házet do krabice, ale pokládat.
Pak jim dej povel: „Skřítkové, pomůžete lidem vyčistit planetu a zachránit jí???“ Děti budou volat joooo…tak jim dáš pokyn a ony budou třídit. Až bude třída čistá, společně kontejnery zkontrolujete. Zda jsou správně roztříděné.
Tak a jestli jste to děti správně pochopily, zjistíme při další hře…Teď je posadíš ke strolku a dáš jim nějaký pracovní list na téma třídění (na pinterestu jich je hafo)
Děti vypracují úkol, ty chodíš mezi stolky a můžeš pomáhat, radit…kontroluj správné sezení a úchop tužky!!! Kdo umí, podepíše se sám. Konec, zvonec…

Terisatkova
Povídálka 15 příspěvků 10.05.19 18:30

Hra s tříděním se mi moc líbí :srdce:, učitelka nám o tom říkala už v září a já na to zapomněla :zed:. Děkuju moc, určitě si ji zahrajeme :kytka:

SIMONA1234
Kelišová 7288 příspěvků 10.05.19 21:54

@Terisatkova Nemáš zač, ještě mě napadá, nevím jak máš staré děti na praxi a kolik jich bude, ale než budou chodit po třídě a třídit odpadky, popřemýšlej co jim dáš za povel, aby nevznikl chaos, děti nelítaly jako blázni…všichni budou chtít posbírat co nejvíc (hamty, hamty, ať mám víc jak tamty :D známe děti) Třeba bych jim dala pravidlo, že budou chodit pomalu a každý může roztřídit 3 (4, 5…) odpadky/odpadků. Prevence úrazu.

Terisatkova
Povídálka 15 příspěvků 10.05.19 22:14

@SIMONA1234

Jojo, tu hru nechám až na později až si zjistím, kolik budu mít děti :D. Doufám, že to zvládnu :palec:. A ještě jednou moc dekuju za tip :srdce: :)

Váš příspěvek
Reklama