Prazaci jdou na venkov

Anonymní
6.10.21 17:43

Prazaci jdou na venkov

Zdravim, mozna se mi vysmejete, ale jsme s pritelem v tomto fakt jantari. :D Po temer dvou letech zavreni na HO v byte 2kk a zacinajici ponorce, jsme se rozhodli pro koupi domu na uplny vesnici. Oba cely zivot zijeme ve meste. Koupili jsme si temer zarizeny a hotovy dum, jsou potreba jen drobne upravy (vymenit par oken, oblozit koupelny, nainstalovat spotrebice, sprchac, vymalovat a udelat podlahy v patre)na neco mame sjednane firmy s necim pomuze rodina, chceme se stehovat ihned z jara ikdyz je ted uz dum pripraveny k uzivani tak chceme pockat na jaro. K domu je celkem pekna zahrada o kterou se predesly majitele znamenite starali a mne zajima, bez ceho se nejen na zahrade neobejdeme. Kdyz vyjmenuji co uz mame tak : sekacka, strunovka, kolecka, sudy, cerpadlo, hadice, vysunovaci zebrik, komposter, zahradnicke nacini, pila, motorovka, krovinak, elektricke nuzky a pak klasicke dilenske naradi, strikaci pistole asi padesat vrtacek, vapku. Pritel ten by furt neco dokupoval ale mne prijde, ze jsme uz snad dost vybaveni. Dekuju za kazdy postreh :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25308
6.10.21 17:50

Tak asi záleží co na té zahradě budete dělat :D jak je to tam s vodou? U nás na zahradě si člověk vystačí se sekačkou na trávu a nůžkami, pro zastřihnutí nějakého keře :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4717
6.10.21 17:53

Takže to je dvojdomek a v půlce budete mít nářadí? :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22973
6.10.21 18:17

Nářadí kupujte až zjistíte, že ho budete opravdu potřebovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
890
6.10.21 18:20

Mne tam chybi trakturek s pluhem

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11750
6.10.21 18:28

Po koupi chalupy jsem nejvíc využila kvalitní špičaty rýč (plochým nic neuryju), hrábě, nůžky na větve a malé nůžky do ruky a mraky rukavic. Pak se přidalo natiraci období. Doporučuju poresit (pokud není) sítě do oken a dveří. Ještě teď na podzim bych nafotila detaily celé zahrady a případně si označila trvalky apod.(na jaře je spousta rostlin zatazena do země a člověk netuší, že tam jsou, my toho takhle nevědomky zlikvidovali dost). Ze zkusenosti, téměř nic z toho, co jsme koupili s tím, že se to bude hodit, se nepoužilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
613
6.10.21 18:30

Mně prodlužovák a gril :D A drtič zahradního odpadu. Jinak jste celkem vtipní, tenhle přístup mě pobavil. A dobré zabezpečení, aby vám tam někdo ty mašinky všechny nevybral, než se nastěhujete.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2274
6.10.21 18:33
@Anonymní píše:
Zdravim, mozna se mi vysmejete, ale jsme s pritelem v tomto fakt jantari. :D Po temer dvou letech zavreni na HO v byte 2kk a zacinajici ponorce, jsme se rozhodli pro koupi domu na uplny vesnici. Oba cely zivot zijeme ve meste. Koupili jsme si temer zarizeny a hotovy dum, jsou potreba jen drobne upravy (vymenit par oken, oblozit koupelny, nainstalovat spotrebice, sprchac, vymalovat a udelat podlahy v patre)na neco mame sjednane firmy s necim pomuze rodina, chceme se stehovat ihned z jara ikdyz je ted uz dum pripraveny k uzivani tak chceme pockat na jaro. K domu je celkem pekna zahrada o kterou se predesly majitele znamenite starali a mne zajima, bez ceho se nejen na zahrade neobejdeme. Kdyz vyjmenuji co uz mame tak : sekacka, strunovka, kolecka, sudy, cerpadlo, hadice, vysunovaci zebrik, komposter, zahradnicke nacini, pila, motorovka, krovinak, elektricke nuzky a pak klasicke dilenske naradi, strikaci pistole asi padesat vrtacek, vapku. Pritel ten by furt neco dokupoval ale mne prijde, ze jsme uz snad dost vybaveni. Dekuju za kazdy postreh :kytka:

Podle mě toho máte až moc. Jinak je otázkou co na zahradě máte či nemáte. U nás by třeba čerpadlo byla zbytečnost - studnu nemáme a podzemní vodu po každém slejváku ve sklepě jak známá taky ne…
Tyhle ty věcí bych kupovala až bych jsem je potřebovala. A to žiju celý život na vesnici, takže vím co tak asi člověk potřebuje. Natož vy, když nevíte…
Mě se vybavilo spoustu historek jak se lidé z města stehovali na venkov :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Takže spíš půjdu jiným směrem a neočekávejte na vesnici klid.
I když je taky otázkou co je pro vás úplná vesnice. Jsou vesnice kde je docela dobrá občanská vybavenost a vesnice, kde dávají lišky dobrou noc :mrgreen: Štěkají tady psi od rána do večera, ve 4 ráno kohout. Diskotéky celé prázdniny - noční klid se tu neřeší. V noci kombajny, traktory atd…
A v zimě si každý sám odhrnuje sníh, takže si kupte lopatu na sníh. Ale klidně až na jaře. Teď ji nebudete potřebovat a na jaře bude levnější

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13
6.10.21 18:34

Záleží co na zahradě chcete dělat? Pokud relax, tak toho máte až až. :lol:
Pokud zahradničení, tak záleží na jaké úrovni. :lol:
My máme Teru, sekačky, krovinak, pily, hromadu zahradnických pomůcek, dílnu atd. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Takže to bych ti tu vypisovala do rána. Prostě záleží co si od vaší zahrady představujete. :)
Ať se Vám hezký bydlí. A máte fajn sousedy. Někdy je to na vesnici boj. :mrgreen: A někdy je to super. Záleží na místě a lidech. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39060
6.10.21 18:38

Popelnice na bio odpad, zeptej se, jestli sváží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2274
6.10.21 18:39
@Anonymní píše:
Kdyz vyjmenuji co uz mame tak : sekacka ok, strunovka zbytečnost, jestli tedy nechcete sušit trávu, koleckaok, sudy1 - 2 stačí na sběr vody , cerpadlozbytečnost, hadicena zalévání zahrady ok, vysunovaci zebrikzaleží zda jej využijete - stromy či budete natírat okapy, komposterok, zahradnicke nacinizaleží jaké, pilastačí motorovka, motorovka, krovinakzbytečnost, elektricke nuzkyok a pak klasicke dilenske naradi, strikaci pistole asi padesat vrtacek, vapkupro nás třeba zbytečnost.

Hodně věcí o kterých ani nevíte, zda je využijete. Ale jo přejí Vám ať vám ta radost vydrží

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11750
6.10.21 18:50
@jkra píše:
Popelnice na bio odpad, zeptej se, jestli sváží.

Jestli mají dům na vesnici a ne v satelitu, tak komposter, nebo spíš hromada za plotem, to jistí. Větve všichni pálí na čarodějnice, a kompost používají zase do záhonů. Většina lidí má slepice nebo jejich sousedi, takže třeba listy z květák a odpad ze zeleniny se hází jim, stejně tak tvrdé pečivo. Já tedy neznám vesnici, kde by svazeli bioodpad, ale třeba bydlím v divném kraji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2274
6.10.21 19:16
@zrcadlo píše:
Jestli mají dům na vesnici a ne v satelitu, tak komposter, nebo spíš hromada za plotem, to jistí. Větve všichni pálí na čarodějnice, a kompost používají zase do záhonů. Většina lidí má slepice nebo jejich sousedi, takže třeba listy z květák a odpad ze zeleniny se hází jim, stejně tak tvrdé pečivo. Já tedy neznám vesnici, kde by svazeli bioodpad, ale třeba bydlím v divném kraji.

Bydlíš :mrgreen: Nejsme satelit, jsme vesnice i v okolí jsou vesnice. Obce dávali zdarma komposter + jsou v obci kontejnery na zelený odpad + se svaží bioopad.
A hromada trávy za plotem, fakt ne… Ten pozemek za plotem taky nemohu patří. Asi by se ty nelíbilo, kdyby jsi přišla po práci domů a na zahradě trávu od sousedů…
Krom toho i když je to tráva, tak to hnije dost dlouho, je z toho smrad a v neposlední řádě.
Když bydlíš někde blízko lesa tak to může sežrat zvěř, která z toho bude mít ještě zdr. problémy, protože ta tráva už po týdnu nebude čerstvá

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2437
6.10.21 19:20

Bydlim na vesnici ale do obchodu jezdim autem a ne povozem s krávou, takovej rozdíl to tam zas nebude, být vámi tak to nepřehánim a dokupuju věci postupně podle toho, jak vy se toho ujmete, ne podle toho co vidíte v televizi, že my na vsi máme :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat