Kde žít v okolí Prahy?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
687
6.10.21 13:17

Kde žít v okolí Prahy

Navazuji na zde právě aktuální diskuze. Prosím Vás o názor, pokud máte zkušenost. Chceme kupovat byt, to dané…ale musíme ven z Prahy. Prahu nezaplatíme. Nějaké typy máme, nicméně ráda si rozšířím obzory. Kde se Vám žije dobře? Jde nám aspoň o základní vybavenost (obchod, školka a škola aspoň 1. stupeň). Plus dobrá „socka“ do Prahy + příroda.
Láká nás Křivoklátsko, ale nevím, jestli už to není moc z ruky…zatím jsem minimálně já vázána pracovně na Prahu. Děti zatím nemáme, nevylučuji jendou možnost práce někde blíž.
Kde se Vám dobře bydlí a kde třeba radši vůbec a proč?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
884
6.10.21 13:25

Ahoj Křivoklátsko je uz celkem z ruky a za mě problém turistika doprava o vikendu jsou tam vyloženě najezdy neni tam kram spojeni lékař..udělejte si výlet a kouknete osobně.
My jsme Mělnicko cca 20km do Letňan v miste ms základky stredni gymp i nějaká zábava se najde(kino, stadion..) lékaři jak kteří zubaře atd jezdime Prahu..spojení cca co 30min něco jede..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
6.10.21 13:28

Hodně si lidi chválí Hostivice, ale to už je prakticky stejně drahý jako Praha. Kamarádka je spokojená v Horoměřicích, další v Tuchoměřicích. Případně Brandýs nad Labem
Už hledáte a orientujete se v cenách? Jsou o hodně rozdílný než v Praze? Taky hledáme, a od jednoho realiťáka jsem slyšela, že okolí Prahy finančně není tak rozdílný jako Praha, obzvlášť pokud je tam základní občanská vybavenost + dobrý spojení do Prahy a do přírody, prý tam cenu neuvěřitelně zvedají rodiny s dětma, který už nechtějí být úplně v Praze ale chtějí to co vy..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21653
6.10.21 13:38

A můžeš se pohybovat autem, nebo jde fakt o spojení busem/vlakem do Prahy? Pokud druhá možnost, tak se obávám, že to nebude cenově o moc lepší, než Praha. Křivoklátsko je krásné, ale bez auta se do Prahy budeš dostávat dost složitě. Kamarádi bydlí třeba v Jílovém, v Brandýse nebo v Berouně, ale ty ceny jsou tam dost podobné, jako za starší byt v méně žádaných částech Prahy :think: Osobně pokud bych šla z Prahy, volila bych lokalitu poblíž nějakého jiného města a tu Prahu se pokusila odříznout :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6270
6.10.21 13:39

Křivoklátsko je fajn ;-) Já jsem teď v práci za 20min, ale konečně mám to štěstí, že pracuji na Zličíně (to je pro pražáky ta část Prahy, kterou si musí najít na mapě, když na to přijde řeč :-D ). Dá se dojíždět i dál, byl pro mě nakonec snesitelný i ten Chodov, Vysočany nebo vyloženě centrum…ale záleží na mnoha faktorech. Při hledání práce jsem dobře koukala na lokalitu práce a zvažovala reálnost dojíždění (parkování, MHD)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39612
6.10.21 13:48

Trať na Ústí. Roztoky, Kralupy, Libčice, Nelahozeves.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
39612
6.10.21 13:49

Za Horoměřicemi se dá Tursko, Velké Přílepy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
557
6.10.21 13:53

Ahoj, zalezi do jake casti Prahy potrebujes dojizdet za praci. My se nedavno prestehovali do Slaneho, prave z duvodu toho, ze jsme na nemovistost v Praze uz financne nedosahli. Kazdopadne tohle je vetsi mesto, 16tis obyvatel, takze tu mas absolutne vsechno. Nekolik skolek, zakladnich a strednich skol, doktory, obchody, kulturu, skvelou porodnici, prirodu, spojeni do Prahy je skvele. Autem si na Zlicine za 25 minut, BUSEM na letisti za 20 minut, na Divoky Sarce za 24 minut. :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6270
6.10.21 14:08
@Annia45 píše:
Hodně si lidi chválí Hostivice, ale to už je prakticky stejně drahý jako Praha. Kamarádka je spokojená v Horoměřicích, další v Tuchoměřicích. Případně Brandýs nad Labem
Už hledáte a orientujete se v cenách? Jsou o hodně rozdílný než v Praze? Taky hledáme, a od jednoho realiťáka jsem slyšela, že okolí Prahy finančně není tak rozdílný jako Praha, obzvlášť pokud je tam základní občanská vybavenost + dobrý spojení do Prahy a do přírody, prý tam cenu neuvěřitelně zvedají rodiny s dětma, který už nechtějí být úplně v Praze ale chtějí to co vy..

no, ale tohle všechno je na tom už s přírodou asi stejně, jako Jižní město v Praze. Hostivice, Chýně…Brrrrrrrrr

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6270
6.10.21 14:11
@venulka1 píše:
Ahoj Křivoklátsko je uz celkem z ruky a za mě problém turistika doprava o vikendu jsou tam vyloženě najezdy neni tam kram spojeni lékař..udělejte si výlet a kouknete osobně.
My jsme Mělnicko cca 20km do Letňan v miste ms základky stredni gymp i nějaká zábava se najde(kino, stadion..) lékaři jak kteří zubaře atd jezdime Prahu..spojení cca co 30min něco jede..

„Křivoklátsko“ se nazývá region rozlehlých Křivoklátských lesů. O víkendech jsou tam nájezdy turistů tak na ty památky, ale rozhodně ne do hlubokých lesů a malých vsí uprostřed těch lesů ;-) a že by na několik okresů nebyl krám a lékař, o tom taky pochybuji ;-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
512
6.10.21 14:11
@vulpes píše:
no, ale tohle všechno je na tom už s přírodou asi stejně, jako Jižní město v Praze. Hostivice, Chýně…Brrrrrrrrr

To nevim, nikdy jsem tam nebyla, jenom vím, že si to chválí a máš odtamtud dobrou dostupnost na P6, třeba na Divokou Šárku nebo na Ladronku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2156
6.10.21 14:14

My koupili dum v Unhosti. Jsou tu skolky, zakladni skoly, skvela cukrarna, Coop, Penny, Lidl a za par minut autem bud Tesco Kladno nebo Hostivice. Autobus jezdi kazdou chvilku na zastavku Zlicin nebo Nemocnice Motol a nebo je tu hned dalnice :D my jsme jako dost spokojeny a uz je to okres Kladno :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
117
6.10.21 14:21
@vulpes píše:

Zrovna Jižní město má na jedné straně Hostivařskou přehradu s rozsáhlým lesoparkem a z té druhé Milíčovský les, přes který můžeš pěšky od Šeberova po Průhonice a Uhříněves.

Zakladatelko, mrkla bych i na Prahu-východ, Zeleneč, Úvaly.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35310
6.10.21 14:23
@mývalova žena píše:
Navazuji na zde právě aktuální diskuze. Prosím Vás o názor, pokud máte zkušenost. Chceme kupovat byt, to dané…ale musíme ven z Prahy. Prahu nezaplatíme. Nějaké typy máme, nicméně ráda si rozšířím obzory. Kde se Vám žije dobře? Jde nám aspoň o základní vybavenost (obchod, školka a škola aspoň 1. stupeň). Plus dobrá „socka“ do Prahy + příroda.
Láká nás Křivoklátsko, ale nevím, jestli už to není moc z ruky…zatím jsem minimálně já vázána pracovně na Prahu. Děti zatím nemáme, nevylučuji jendou možnost práce někde blíž.
Kde se Vám dobře bydlí a kde třeba radši vůbec a proč?

Ať je v obci vlak. A není to na trase budoucího letiště ve Vodochodech. Jinak je to jedno. Jen ten vlak. Příměstské vlaky se budou do budoucna posilovat, nebudeš jen taxikařit dětem.

Křivoklátsko z vlastní zkušenosti nedoporučuju. Máme tam chatu a jakmile začnou přízemní mrazíky, je to peklo. V CHKO se nesolí, klouže to jak ďas. Když jsme tam ještě jezdili, párkrát jsme zažili fakt horké chvilky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
35310
6.10.21 14:23
@ovetru píše:
Zrovna Jižní město má na jedné straně Hostivařskou přehradu s rozsáhlým lesoparkem a z té druhé Milíčovský les, přes který můžeš pěšky od Šeberova po Průhonice a Uhříněves.Zakladatelko, mrkla bych i na Prahu-východ, Zeleneč, Úvaly.

Tyhle vesnice jako Zeleneč z jedné, Horoměřice z druhé, co těsně přiléhají k Praze, jsou stejně drahé jak Praha.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat