Přečerpání kontokorentu

Anonymní
22.5.20 21:14

Přečerpání kontokorentu

Ahoj, mám takový osobní dotaz ohledně kontokorentu. Netušila jsem, že kontokorent musí být jednou za 360 dnů dorovnán do plusu. Dneškem jsem čtvrtý den prodlení. Včera mi přišla sms, ať dorovnám účet. Na účtě jsem viděla normálně disponibilní částku, ale večer už jsem v obchodě nemohla platit. Bankomat mi také vyjel normálně disponibilní částku, ale peníze nevydal. Strávila jsem s nimi hodinu na infolince, proč mi nefunguje účet (ptala jsem se, zda mi zrušili kontokorent nebo co se děje), neřekli mi nic. Až dnes na pobočce jsem se dozvěděla, co se stalo a peníze jsme okamžitě odeslali. Teď čekám na výpočet úroků, nebude to malá částka za ty 4 dny. Snad od zítra bude účet znovu fungovat. Zajímají mě 2 věci, a to, zda někdo netuší, zda se má smysl snažit situaci nějak obhájit v souvislosti s koronavirem, a zda má smysl se s nimi hádat alespoň o ten jeden den prodlení, kdy mi nebyli schopni podat informaci, že je třeba účet dorovnat. Kdybych to věděla včera, dorovnali bychom to hned, dnešek mě bude stát několik tisíc na úrocích. Jedná se o KB. Omlouvám se za anonym, velmi osobní téma. Děkuji.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9739
22.5.20 21:21
  1. na covid to nesvedete, však jste na to kašlala celej rok
  2. smluvní podmínky ke kontokorentu máte při jeho založení, že jste si je nečetla není jejich problém
  3. a ano, bude to drahý. kontokorent není dělaný k tomu, aby jste z něho měla trvale čerpané peníze po celý rok
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
22.5.20 21:21

A tobe nechodí výplata normálně na účet? Že tam byla nějaká extra dlouhá lhůta kdy jsi to nedoplatila? Jinak bych to z koronasracem moc nezkoušela.. Prostě to zaplať a dávej si na to pozor.. Popřípadě zrus :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7598
22.5.20 21:22
@Cenarius píše:
  1. na covid to nesvedete, však jste na to kašlala celej rok
  2. smluvní podmínky ke kontokorentu máte při jeho založení, že jste si je nečetla není jejich problém
  3. a ano, bude to drahý. kontokorent není dělaný k tomu, aby jste z něho měla trvale čerpané peníze po celý rok

Když to každý měsíc doplácíš, tak si můžeš vesele vybírat celý rok.. Nicméně se to musí vracet no.. :palec:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1886
22.5.20 21:26
@mackA159 píše:
Když to každý měsíc doplácíš, tak si můžeš vesele vybírat celý rok.. Nicméně se to musí vracet no.. :palec:

Ale ona to kazdy mesic nedoplacela. Pise, ze nedorovnala ani jendou za celych 360dni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
152
22.5.20 21:32

Nebude to zadna palka..par stokorun.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11092
22.5.20 21:38

@mavroidis tak to záleží na výši kontokorentu. Ty úroky z prodlení se platí většinou procentuelně z jeho výše a zrovna malá sazba to nebývá.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3234
22.5.20 21:38

Teda musíš mít velký kontokorent, když ti to nerovná ani výplata. Jinak o žádný den se s nimi nehádej, oni nejsou povinni ti oznamovat, že máš dorovnat kontokorent. Podepsala jsi smluvní podmínky a každý měsíc ti přijde výpis z účtu, na kterém je termín, do kdy musíš kontokorent uhradit. Tohle je jen tvoje chyba. Bohužel :nevim: nech si vypočítat úroky a co nejdříve to doplať.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
626
22.5.20 21:39

To jsi musela být hodně v mínusu, když ti na dorovnání nestačila výplata. Jinak nezbývá než zaplatit a přiznat chybu. Koronavirus trvá chvilku a ne 360 dní :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 21:43

Zakl. No, kontokorent není nijak velký, jen se zakládal v době, kdy jsem pracovala na plný úvazek, nyní jsem v ID a mám jen malý přivýdělek. Proto mi ani nedošlo, že ten kontokorent prostě musím jednou ročně srovnat, nikdy se mi to dříve nestalo. Platím jim za to nemalý úrok, takže jsem netušila. A úročení by mělo být 25%, my mysleli za den, ale vypadá to p. a. a rozpočtené na dny. To by mělo být opravdu pár stovek, tak snad to také tak bude. Díky za reakce.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.5.20 21:46
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový osobní dotaz ohledně kontokorentu. Netušila jsem, že kontokorent musí být jednou za 360 dnů dorovnán do plusu. Dneškem jsem čtvrtý den prodlení. Včera mi přišla sms, ať dorovnám účet. Na účtě jsem viděla normálně disponibilní částku, ale večer už jsem v obchodě nemohla platit. Bankomat mi také vyjel normálně disponibilní částku, ale peníze nevydal. Strávila jsem s nimi hodinu na infolince, proč mi nefunguje účet (ptala jsem se, zda mi zrušili kontokorent nebo co se děje), neřekli mi nic. Až dnes na pobočce jsem se dozvěděla, co se stalo a peníze jsme okamžitě odeslali. Teď čekám na výpočet úroků, nebude to malá částka za ty 4 dny. Snad od zítra bude účet znovu fungovat. Zajímají mě 2 věci, a to, zda někdo netuší, zda se má smysl snažit situaci nějak obhájit v souvislosti s koronavirem, a zda má smysl se s nimi hádat alespoň o ten jeden den prodlení, kdy mi nebyli schopni podat informaci, že je třeba účet dorovnat. Kdybych to věděla včera, dorovnali bychom to hned, dnešek mě bude stát několik tisíc na úrocích. Jedná se o KB. Omlouvám se za anonym, velmi osobní téma. Děkuji.

No můžeš je zkusit ukecat o ten jeden den. Ale šanci tomu nedávám. Jednou se mi chybou české spořitelny neuplatnovala sleva na studenta, každý měsíc si tedy neoprávněně strhávali poplatek za účet cca 80,– a i když jsem si stěžovala až na ombudsmanovi nic mi nikdy nevrátili. Bylo evidentní že chybu udělala sporka.

• Citovat
  • Nahlásit
Katastrofaobecna
22.5.20 23:55
@Anonymní píše:
No můžeš je zkusit ukecat o ten jeden den. Ale šanci tomu nedávám. Jednou se mi chybou české spořitelny neuplatnovala sleva na studenta, každý měsíc si tedy neoprávněně strhávali poplatek za účet cca 80,– a i když jsem si stěžovala až na ombudsmanovi nic mi nikdy nevrátili. Bylo evidentní že chybu udělala sporka.

On totiz ombudsman nema realne pravomoci a tohle spada pod financniho arbitra.

• Citovat
  • Nahlásit
871
23.5.20 05:31

Nechápu proč máš kontokorent a když si půjčím tak si přečtu smlouvu a ne že na to skoro rok kašlu 8o.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
23.5.20 09:04
@Anonymní píše:
Zakl. No, kontokorent není nijak velký, jen se zakládal v době, kdy jsem pracovala na plný úvazek, nyní jsem v ID a mám jen malý přivýdělek. Proto mi ani nedošlo, že ten kontokorent prostě musím jednou ročně srovnat, nikdy se mi to dříve nestalo. Platím jim za to nemalý úrok, takže jsem netušila. A úročení by mělo být 25%, my mysleli za den, ale vypadá to p. a. a rozpočtené na dny. To by mělo být opravdu pár stovek, tak snad to také tak bude. Díky za reakce.

Jelikiz na zaklade tohoto vyjadreni moc doma financne gramotni nebudete, doporucuju kontokorent doplatit a vyrazne snizit castku nebo ho uplne zrusit. Zit rok na dluh opravdu normalnu neni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25892
23.5.20 09:06
@krajta píše:
Nechápu proč máš kontokorent a když si půjčím tak si přečtu smlouvu a ne že na to skoro rok kašlu 8o.

Ja uz alespon chapu, na koho cili, kdyz mi volaji z bank kvuli super vyhodnym nabidkam pujicek, penezum na klik, prevedeni penez z kreditky a podobne. :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat