Predcasne narodene babetko

172
5.3.06 17:36

Predcasne narodene babetko

Ahojte,
narodilo sa mi babetko - dievcatko v 28tt s vahou 1100g. Momentalne sa ma celkom dobre, vzhladom na vek a vahu. ma stale problemy s dychanim - ma velmi nezrele dychanie, dychat vacsinou zabuda a nechava za seba dychat pristroj. Az teraz po skoro dvoch tyzdnoch zacala travit moje mliecko, ktore jej davaju sondou priamo do bruska. okrem toho dostala uz niekolko transfuzii, pretoze este si nevie sama vytvarat cervene krvinky a odo mna zdedila aj tazsiu formu anemie.
Dufam, ze nadalej bude zvladat vsetko nove aspon tak dobre ako doteraz a nevyskytnu sa dalsie nove komplikacie.
Mariska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1503
5.3.06 17:38

ahoj

kdybys ses potřebovala třeba vypovídat, nebo se na něco zeptat..tak se klidně ozvi. mám taky nedonošenou holčičku
miselline+kačenka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
327
5.3.06 17:54

Marisko, určitě bude všechno dobré. Vím, že ti je asi strašně, ale za půl roku si už ani nevzpomeneš. Ráda bych Ti nějak pomohla, ale to asi všechny mámy. Bohužel to nejde. Tak aspoň držím palce, Tobě i holčince.
Věra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
283
5.3.06 17:55

Áááááá, to my se taky hlásíme!

Marisko, neboj, prvotní problémy vymizí, ať dříve, nebo později a vše bude OK. Holky jsou silné a z nesnází se vylížou. Nám pomáhalo, když jsme si denně zapisovali přírůstky na váze (z oficiálního večerního vážení).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1765
5.3.06 18:03

Mariska
Je mi to moc lito,ale ver,ze to bude lepsi :wink: drzim ti palecky a uvidis,ze za pul roku uz na to nebudes myslet.

Jestli te to trosku uklidni,mam sestrenici narozenou v 32tt,ted je uplne v pohode a je ji 19let,a to pred 19lety nebyli nemocnice tak dobre vybavene jako tedka.To zvladnete :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2114
5.3.06 19:27

Ahoj, moje starsi dcera (7l) se narodila v 27tt s vahou 1240kg. Dostala sem infekci, kvuli ktere se spustil porod, snazili se mi ho rozehnat a lecili infekci ale proto ze neustupovala me zacli davat Dexonu(na rychle dozrani plic plodu), celou serii sem vydrzela takze se narodila a na dychaku byla jen preventivne 24h, pak uz dychala sama. Anemie je u nedonosencu klasicky jev, mela ji taky, odeznela cca behem pul roku. Jidlo dostavala take sondou asi mesic pak ze strikacky a pak lahev zkouselo se i kojeni ale neuspesne. Transfuzi mela taky ale kvuli operaci kterou prodelala jeste behem pobytu v porodnici-operace triselne kyli. Domu sme sli v jejich 2m s vahou 2kg. Ja sla 4 den po porodu domu, vzhledem k tomu ze sem nekojila. Pak pred propustenim sem musela jeste na tyden nastoupit, dceru sem mela uz u sebe na pokoji a zkouselo se jak nam to de. Dcera jeste mela problemy behem prvniho roku zivota-nedozrala sitnice, jedno oko pak bylo ve vyvinu napred, cca v pul roce se zjistilo ze ma zakrnelou pravou polovinu tela-rehabilitace apod. Od jednoho roku je vse v pohode, je drobnejsi a kvuli nedonosenosti dostala odklad do skoly. Zadny zdravotni problemy zatim nejsou(snad uz ani nebudou) ani zadne postizeni. Snad se Vam taky postesti. Pokud bys mela naky dotaz klidne se ptej. Sany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
377
5.3.06 22:05

Držím holčičce i tobě palce. Ta musí být ale maličká, vůbec si to nedovedu představit. To je stejně zázrak, že je medicína tak daleko, že se o tato miminečka dokážou postarat. Ještě jednou přeju , ať to zvládnete, určitě vše dobře dopadne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
6.3.06 09:05

Dakujem. Stale sa na nu neviem vynadivat, aka je uzasna a na vek 28tt dokonala, ma vsetko co treba mat, len to ma uzasne malicke. v porodnici som videla babetka a zdali sa mi malinkate, ale ona je uzasne malinka a krehucka.
na injekcie kortikoidou - na urychlenie dozrievania pluc nebol cas, cely ten porod sa rozbehol strasne rychlo, takze plucka este stale teraz nema poriadne vyvinute, ma velmi nezrele dychanie, dycha za nu pristroj, ale niekedy sa viac menej snazi sama.
okrem toho je strasne aktivna, keby mohla, tak si vsetky hadicky povybera sama a odkraca prec :D a to niekedy vadi tej naordinovanej liecbe, takze ju utlmuju nejakymi liekmi.
Pocas tych dvoch tyzdnov jej vaha celkom dost kolisala, ale to je asi celkom normalne. Teraz dosiahla svoju porodnu vahu, ma 1100g a pribera kazdy den.
Vcera stravila aj dalsi 1ml materskeho mliecka, takze zaludok a crievka su hadam v poriadku a budu ju moct krmit mojim mlieckom, ktore tam poctivo nosim.
Dakujem vam vsetkym za povzbudenie,
Mariska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2793
6.3.06 09:26

Marisko,
moc vám držíme palečky,ať je holčička brzy v pořádku,pěkně roste,je zdravá a můžete jít domů.
Je dobře,že bude mít mlíčko od tebe,na nezralou imunitu je to skoro jako lék.
Piš nám dál,jak se jí daří,budeme s tebou sdílet každou radost :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1311
6.3.06 09:30

Mariško,

teda to jsi mě zaskočila, když jsem četla zprávu od tebe v deníčku. Držím palečky, Anička to zvládne- je to šikulka.
Hlavně jen pozitivní myšlenky.

R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
860
6.3.06 09:30

Ahoj Marisko,
chci te taky podporit, urcite vse bude dobre, je o ni dobre postarano, neboj se.
Syn meho bratra se narodil ve 26 tt s vahou 780g, zhubl na 560g a dneska je to zdravej 3 letej kluk!

Radka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
472
6.3.06 10:05

Marisko,
gratuluju k takovému šikovnému uzlíčku štěstí jako je tvoje holčička. Holčičky jsou opravdu silnější a schopnější miminka, takže to všechno půjde jen k lepšímu a tvoje mlíčko jí hezky nastartuje imunitní systém a trávení, takže budeš mít za chvilku pocit, že tě sní :wink:

Přeju hodně štěstí za celý náš kolektiv a doufám, že to dotáhneme co nejdál :lol:

Cami + 2prcci (23tt)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1009
6.3.06 17:34

Marisko,

držím palce a přeji hodně trpělivosti a optimismu. Moje babička (narozena 1921) při narození vážila také 1100g a tehdy nebyly ani inkubátory. Doktor ji nedával šanci, maminka ji doslova dopékala ve vyhřáté troubě - a vyrostla z ní chytrá a čiperná holčička. Určitě to zvládnete!
Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
172
7.3.06 09:06

Dnes ma Anna prave dva tyzdne. Takto pred dvoma tyzdnami sa rozhodovali prave co so mnou urobia, najprv som chcela ist domov, ved mi nic nebolo. Az lekar po ultrazvuku zistil, ze krcok uz je uplne spotrebovany, ze sa zacinam otvarat a ze babetko nalieha a tlaci sa von. Dal mi na vyber, pokusia sa ma zasit, ale riziko je tam velmi velke, ze sa obaly roztrhnu a pridem aj o babetko, alebo ma prevezu do inej nemocnice a tam sa moze babetko narodit, lebo tam maju na to techniku, aby ho zachranili. O 12,00 bol naplanovany cisarsky rez a nas pokladik sa narodil 12,15, teda ho narodili, lebo ja som pri tom bola len velmi pasivne. Anna mala pri narodeni apagar skore 1min po porode 5 a po 5min 7.
Dnes uz travi mliecko, takze jej cvicne davaju uz 2ml, len sa celkom nesnazi pri tom dychani, spolieha sa na pristroj.

pekny den prajem
Mariska

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama