Předčasný porod 29+5

71
3.10.20 10:13

Předčasný porod 29+5

Ahoj holky,
Jsem ke dnešku ve 29+5 týdnu. Miminko se má dobře. Jen mně se začalo co 3 minuty tvrdnout břicho a začalo se mi otevírat děložní hrdlo. Ale do dělohy je díky bohu zavřeno. Ale hlenová Zátka je pryč a čípek má 23.5 mm což není nic hrozného. Jsem od čtvrtka hospitalizovaná. Už máme za sebou 4 dávky kortikosteroidů, už mi kape poslední kapačka na zastavení kontrakcí a přesuneme se pak na magnezium. Dostávám Utrogestan a ATB kdybych náhodou měla dole infekci. Bříško mi za včerejšek ztvrdlo asi 15× což je krásné protože ve čtvrtek to bylo skoro 50×. :,(
Hrozně se bojím. Nemáte některá zkušenosti? :,( Předem děkuji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4701
3.10.20 10:15

Hlavně se nestresuj, chce to aspoň ten měsíc ještě vydržet.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 10:21

@mackA159 Já jsem docela v klidu. Ale každý lékař na vizitě říká něco jiného. A kontrolovat mě budou až ve čtvrtek. Takže do té doby nikdo nic pořádně neví. 😕 také bych ráda vydržela ten měsíc. A snad to tak i bude..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
3.10.20 10:34

Ahoj, mně začalo tvrdnout břicho a zkracovat se čípek někdy ve 24tt. Dostala jsem utrogestan a magnézko a klidový režim. Čípek se udržel na 25mm a já nakonec 5 dní přenášela :mrgreen: Přeji hodně štěstí ať ještě pár týdnů vydržíš :kytka:

• Citovat
  • Nahlásit
18515
3.10.20 10:37

Mne bricho tvrdlo, cca od 20tt a to nepocitanekrat, na padesati jsem byla během dopoledne. Vsechno bylo ok, porod vyvolavany.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 10:44

@Eemii Kéžbych to tak měla. Ale mně asi začaly kontrakce a jsem otevřená na prst. 😕

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16
3.10.20 10:51

Ahoj, neboj se :kytka:
Mela jsem to také tak. Od 27tt hospitalizována, čípek 11mm, tvrdnutí břicha nepočítaně. Vydržela jsem krásně az do termínu. Zkus se nestresovat (ikdyz je to těžké) mysli na každý další den, kdy miminko roste a sílí :srdce:
Drzim palec

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 11:05

@Pinguska Moc ti děkuji za hezká slova! Jsem moc vděčná za každý den kdy jsme ještě 2v1. Ale zatím na tom ještě nejsem tak špatně protože mě nepřevezli do fakultky do HK. Tak uvidíme. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
193
3.10.20 11:07
@martikkk píše:
… Ale mně asi začaly kontrakce a jsem otevřená na prst. 😕

Asi ve 30/31tt sem mela to same. V te dobe sem zila v zahranici. Dostala sem pouze 2 davky kortikoidu a atb na 5 dnu, vse v tabletach. Otevrena tez na prst. Tamni dr mi rekla, ze to je pro ten tyden normalni :nevim: porod posleze v 41tt. Jinak jsi 29+, skoro dokonceny 30tt, to je uz pomerne krasny tyden… ver, ze vim o cem mluvim. Nestresovala bych. :srdce:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 11:25

@h-o-p-e Jsi zlatá. 😊 mně řekla, že čípek je jak ve 36tt. Ale moc děkuji, hezky se to čte :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
286
3.10.20 12:28

Neboj, měla jsem to taky tak. Břicho mi tvrdlo od půlky těhu, asi od 26tt to bylo nespocitatelny. No musela jsem lezet a po pár dnech klidu se to srovnalo na pár ztvrdnuti za den, většinou mi tvrdlo akorát když jsem šla na wc nebo seděla při jídle, takže ta ‚námaha‘ na to měla fakt vliv. No bylo to na palici, ale vydržela jsem do 36+3, ale to jsem rodila kvůli úplně jiným komplikacím, takze jinak bych držela určo dyl. Každý Dr na to má i jiný názor, já vůbec nevěděla co si o tom myslet a jestli je to s nama špatný nebo ne. Věděla jsem že nejdůležitější je pro dítě psychicka pohoda matky, tak jsem se v tom radši moc nestourala, koukala na filmy, četla a spala :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 12:31

@Tarlin Také se snažím zaměstnat. Ale je na prd jak jsou zrušené i návštěvy, tak to vůbec neutíká. Musíme hold doufat, že v bříšku zůstane co nejdéle. A kdyby ne, tak doufám, že bychom to zvládli. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
3.10.20 13:57

@martikkk Odpocivej, dodrzuj opravdu přísný klidovy režim, i když ti možna někdo napíše, že nějaký doktor klidovy režim nedoporučuje :roll: Ja to mela úplně to samé na konci 28tt, akorát že s dvojcaty. Dostala jsem vsechny možné hadicky s atb, kortokoidy apod., suma sumárum jsem rodila planovanym cs v 36+1 (právě kvůli dvojkam) a od 32tt už jsem lezela v nemocnici a čekalo se, kdy mi praskne voda. Nikdy nepraskla :) Cipek máš ještě krásný, hlavně klid, aby ti nepraskla voda a určitě vydržíš ještě více než měsíc :) Až tě pustí domu, at se o tebe hezky starají ;) Nech se hýčkat, pak to bude masakr :lol: :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
71
3.10.20 14:04

@suzka1 moc děkuji za dodání sil! :srdce:
Snad se domů ještě podívám. :) Můžu jen na záchod a do sprchy. Takže ležím furt až mě bolí záda. :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1609
3.10.20 14:08

@martikkk Řekni někomu, at ti přinese tvuj polštář z domova, bude to lepší ;) Žádné prudké pohyby a odpocivej. Přečti si všechny knížky, co potrebujes a zkoukni všechny filmy, uteče to ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama