Předhazuje mi, kdo je lepší

76
12.1.21 00:41

Předhazuje mi kdo je lepší

Ahojky děvčata… Mám o 10 let starší sestru (já 22let) a v loni se mi narodil chlapeček a jí skoro o 4 měsíce dřív holčička.. Mám ségru ráda ale už mě začíná štvát neustále mi předhazuje už skoro rok že její holčička je lepší a že můj prďola je prostě prý ve všem pomalí 😏… malí od 1 měsíce už držel hlavičku ve 3,5 měsících se začal otáčet a ona už mi prostě od začátku říká jak malá už umí to a to.. Malá se něco naučila a hned už mi to předhazovala jestli už to malí umí taky…Prostě malí je skoro o 4 měsíce mladší než ona tak je jasné že to nebude umět dřív než ona a já už nevím jak ji to říct aby si to uvědomila.. A nebo že její malá má malinke nožičky a že malej má velké 🤦‍♀️ jasně když má 2 vrstvy teplých ponožek a ještě je to kluk 🤦‍♀️ 😂 Já můžu říct že malej už začíná chodit a udělá víc jak 10 kroků, zatím co malá jen stojí 🤷‍♀️.. Ktomu mi furt říká jak a co mám dělat atd 😂.. Já prostě automaticky vím co mám dělat, mě nemusí nikdo radit… Všechno jsem se naučila sama a taky jsem jí to už několikrát říkala ať stím přestane ale to je marné :? Dokonce už si toho všímají i ostatní… Měl to někdo podobně? Co stim :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
621
12.1.21 05:06

Já řešila se známou podobně. Měla druhého syna narozeného o 4 dny dříve než já syna. Tak vždy. Jestli kojim, na prohlídce kolik váží atd. S přikrmy jak jsme začali jak ji, a co dělá atd..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
47586
12.1.21 05:14

Nepřijde mi, že by ti něco předhazovala. Prostě normální konverzace o dětech. Chce se podělit o to, co už se její dítě naučilo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1346
12.1.21 06:13

Neres to tak, soutezivost matek, zvlast prvorozenych deti, je az neuveritelna a mnohdy docela sofistikovana :lol:. Takze nejspis ti tva intuice rika spravne, ze di na tobe tva segra tak trochu honi triko. Ber to s nadhledem, jinak bude myslim docela tezke zachovat dobre vztahy. Me kdyz takto jedna pribuzna, kterou mam ale hodne rada, peruje, tak ji cas od casu setru a ona vi, ze ja vim a je klid :lol:, aspon na chvilu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
12.1.21 07:55

Některé matky jsou strašně trapné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18919
12.1.21 07:59

Pomalý, malý… a jinak nesrovnávat nesrovnatelné!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1470
12.1.21 08:06

Neres to, ja mam kamaradku, co tohle dela, mam skoro stejne stare deti…me s tim taky leze na nervy, mam pocit, ze se ani normalne uz nebavime, jen chce furt srovnavat deti..rikam si, ze to prejde, az budou starsi :nevim: proste se s ni do tech konverzaci nepoustim..vzdycky ta nase umi to a to a bla bla, tak ja to odkejvu, ze je sikovna a konec…,a kdyz se nahodou zepta, jestli ta nase to dela taky, tak bud reknu jo nebo ne a jdu od toho

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
12.1.21 08:29

@Kikirep Některý ženský narozením dítěte prostě zblbnou :roll: když mi tohle někdo předhazoval jestli můj syn už umí tohle a tamto že ten jejich už to umí…Tak jsem řekla že tohle srovnávání nesnáším. No a byl klid :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
322
12.1.21 08:29

Podle mě jsou dvě možnosti. Buď za tohle chlubení a srovnávání schovává jen vlastní nejistotu. Nebo je jedna z těch, co jsou z vlastního dítěte posr*né, myslí si, že je nejdokonalejší na světě a strašně nutně potřebuje, aby to všichni věděli. V obou případech by mi to lezli na nervy, porovnávat děti je prostě blbost.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23427
12.1.21 08:42
@Kikirep píše:
Ahojky děvčata… Mám o 10 let starší sestru (já 22let) a v loni se mi narodil chlapeček a jí skoro o 4 měsíce dřív holčička.. Mám ségru ráda ale už mě začíná štvát neustále mi předhazuje už skoro rok že její holčička je lepší a že můj prďola je prostě prý ve všem pomalí 😏… malí od 1 měsíce už držel hlavičku ve 3,5 měsících se začal otáčet a ona už mi prostě od začátku říká jak malá už umí to a to.. Malá se něco naučila a hned už mi to předhazovala jestli už to malí umí taky…Prostě malí je skoro o 4 měsíce mladší než ona tak je jasné že to nebude umět dřív než ona a já už nevím jak ji to říct aby si to uvědomila.. A nebo že její malá má malinke nožičky a že malej má velké 🤦‍♀️ jasně když má 2 vrstvy teplých ponožek a ještě je to kluk 🤦‍♀️ 😂 Já můžu říct že malej už začíná chodit a udělá víc jak 10 kroků, zatím co malá jen stojí 🤷‍♀️.. Ktomu mi furt říká jak a co mám dělat atd 😂.. Já prostě automaticky vím co mám dělat, mě nemusí nikdo radit… Všechno jsem se naučila sama a taky jsem jí to už několikrát říkala ať stím přestane ale to je marné :? Dokonce už si toho všímají i ostatní… Měl to někdo podobně? Co stim :nevim:

To je jak v mateřský školce:malý už chodí a malá jenom stojí, malej má velký nohy, malá má malý nohy…Doufám, že ve škole tvůj malý(mladý) bude dávat větší pozor, protože to je daleko důležitější, než kdo první zvedl hlavu. A ty na tom taky zapracuj, třeba nebudeš mít čas řešit tyhle dementní srovnávací soutěže.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
12.1.21 08:50

Týjo, to je blbá situace, když je to vlastní sestra. Napsala bych ti přenes se přes to, ale je mi jasné, že tě to štve a mrzí zároveň. Ony se ty rozdíly pak setřou, jak děti poporostou, ale v miminkovském věku je jasné, že 4 měsíce je velký věkový rozdíl. Asi bych vždycky prohodila něco ve stylu- no jo, vždyť je taky starší, tak je jasné že už umí to a to, vždyť je to princezna, tak nemůže mít nohu jako chlap. :mrgreen: ona se ještě bude divit, jak princezničce naroste nožka :mrgreen: moje puberťácká dcera už má o číslo větší, než já :lol: A ty rady… odpověď universální- my to máme, děláme tak a vyhovuje nám to.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11530
12.1.21 09:08

Sourozenci bych s klidem řekla, ať so svoje rady strčí za klobouk. Od toho jsme sorozenci, abychom se mohli poslat do háje a pak se zase normálně bavii

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
65
12.1.21 09:20

To je úplně normální, nic si z toho nedělej. Já jsem si vyslechla u první holky. Nechtělo se jí mluvit, začala až po třetím roce a pořád jsem poslouchala, že sousedovic dítko je o rok mladší a už krásně umí básničky a nepochybne všechny samohlásky včetně R a Ř a naše neumí nic. :roll: Všechno se dorovná, nemůžou být všechny děti stejne :) Segre to odkyvej a myslí si svoje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
107
12.1.21 09:21
@lucenka píše:
Nepřijde mi, že by ti něco předhazovala. Prostě normální konverzace o dětech. Chce se podělit o to, co už se její dítě naučilo.

Souhlasím, byť já osobně toto tlachání o dětech úplně nesnáším…spousta maminek ráda konverzuje na toto téma klidně i 2 hodiny.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8160
12.1.21 10:01

@Májovka1234 A spousta maminek předhání jedna druhou co jejich mini umí a soutěží spolu :roll:.Měla jsem známou mela syna o 4m mladšího než byl můj syn…syn ještě neseděl a jejiho syna v kočárku dávala sedat i když děcko se v kočárku klatilo a neudrželo se :roll: a mě řekla…A tvůj malej ještě nesedí? No některý ženský jsou hrozný

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat