Předmenopauza ve 39

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 07:47
Predmenopauza ve 39

Ahoj, je mi teprve 39 a uz mam zrejme tenhle stav pred menopauzou. Za posledni ctvrtrok uz podruhe driv menstruace. Vcera dokonce o tyden. Do toho strasne navaly horka a ja, ktera v noci vzdy mrznu, jsem musela spat naha a jeste jsem se potila. O psychice uz radsi ani nemluvim, protoze tenhle rok je pro me zkratka naprosto hrozny. Do toho se mi od jara tahnou ruzne se stridajci zdravotni problemy a vcera mi diky tem navalum doslo, ze uz je to asi pomalu tady. Jsou tu urcite i starsi zensky a tak se chci zeptat, mate nekdo podobne zkusenosti nebo treba z rodiny? Za jak dlouho muzu cekat doopravdickou menopauzu? Co s tim, jak to zmirnit, oddalit? A co hlavne s tou psychikou? Mam dve odrostle deti a jeste ctyrletou holcicku a priznam se, ze posledni dobou bych nejradeji od vsech povinnosti utekla a zila si jen sama a uplne jiny zivot nez ziji a zkratka se vubec nepoznavam, chci mit jen od vseho pokoj a delat si co chci.Mam proste pocit, ze jsem naprosto vyhorela. Porad mam sevreny zaludek a pocit strachu. Co s tim?
Omlouvam se za anonym

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
gina76
Ukecaná baba ;) 1337 příspěvků 02.10.14 07:57

To nebude neboj :kytka: mě je 38 a na něco takoveho se nechystam určitě hodně dlouho…já trpíme návaly už asi 5let obzvlast před MS

ka2ka
Extra třída :D 14233 příspěvků 02.10.14 08:00

Já myslím, že to není ono návaly horka, únava, vyčerpanost to může být spousty jiných věcí být tebou tak si dojdu dr ať máš klid a né se tím trápit doma

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 02.10.14 08:11

Tak může a nemusí. Mamče začala menopauza v 38letech. 8o 8o Taky tomu nechtěla věřit. :nevim: Její maminka cca 39-40 letech.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 08:17

Může to být a nemusí… Bohužel, já jsem zrovna ta, co podle výsledků z krve a i dalších příznaků má menopauzu před 40. Šíleně mě to štve, ale nejde s tím nic dělat. Od návalů mi pomáhá pít gynex.

WERISKA
Vesmírná mluvilka 33162 příspěvků 02.10.14 08:20
@Anonymní píše:
Může to být a nemusí… Bohužel, já jsem zrovna ta, co podle výsledků z krve a i dalších příznaků má menopauzu před 40. Šíleně mě to štve, ale nejde s tím nic dělat. Od návalů mi pomáhá pít gynex.

Je to fakt síla. Pokud v tom hraje roli dědičnost, jako že ano. Tak se mám na co těšit. :zed:

mmaarrcceellaa
Ukecaná baba ;) 1133 příspěvků 02.10.14 08:21

Zakladatelko, zajdi si k doktorovi. takhle ti tezko nekdo rekne, to je hadani z kristalove koule.nech si udelat krevni rozbor na hormony stitne zlazy, presne tohle totiz muzou byt priznaky zvysene nebo i snizene fukce šž. ale taky muzes mit rozhozene hormony, zvyseny prolaktin a nebo zacinajici depresi a s tim bych si byt tebou nezahravala.Mam v okoli dva pripady kdy holky obe nakonec skoncily v lecebne s tezkyma depresema protoze nesly k doktorovi tak to pak bylo drama…ale fakt, byt tebou tak zdravotni problemy neresim na netu ale u doktora. podle me jsi na prechod sakra mlada a i kdyby to byly nejake znamky tak dneska uz si doktori poradi i s tim a davaji snad i hormony. me to fakt prijde ze by to mohla byt za stitna zlaza, hlavne se u doktora nenechat odbyt a nechat si udelat vsechny rozbory. drzim palce :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 08:25

Zakladatelko, víš jak se to zjistí? Dojdi ke gynekologovi a nech si udělat hormonální profil. Odběr krve, za 14 dní výsledky a hned budeš vědět, na čem jsi.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 08:46

Diky za vsechny rady, jenze ja ziju v UK a to tady neni zas tak jednoduchy. Od jara litam po doktorech, nejdriv ledviny a ted me zas boli pod pravym zebrem a mam strach, ze mam kameny ve zlucniku. Pristi tyden jdu soukrome na sono.
Ty rozbory krve se musim podivat zda tu jdou zaplatit soukrome, protoze normalne bych zas cekala kdovijak dlouho.Je fakt, ze jeste donedavna jsem mela i hroznou unavu, hlavne tu ranni. Dost jsem zmenila stravovani k lepsimu a hlavne jsem si udelala navstevu do CR a videla po dlouhe dobe pratele a to bylo, jak znovuzrozeni.
Ta stitna zlaza me taky napadla, protoze na jare me trapily zanety mocaku a nasli mi rozsireny mocovod, vypadalo to na kamen, ale spravilo se to. No a to jsem prave vycetla, ze ty kameny by mohli souviset s tou stitnou zlazou

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 09:15
@Anonymní píše:
Ahoj, je mi teprve 39 a uz mam zrejme tenhle stav pred menopauzou. Za posledni ctvrtrok uz podruhe driv menstruace. Vcera dokonce o tyden. Do toho strasne navaly horka a ja, ktera v noci vzdy mrznu, jsem musela spat naha a jeste jsem se potila. O psychice uz radsi ani nemluvim, protoze tenhle rok je pro me zkratka naprosto hrozny. Do toho se mi od jara tahnou ruzne se stridajci zdravotni problemy a vcera mi diky tem navalum doslo, ze uz je to asi pomalu tady. Jsou tu urcite i starsi zensky a tak se chci zeptat, mate nekdo podobne zkusenosti nebo treba z rodiny? Za jak dlouho muzu cekat doopravdickou menopauzu? Co s tim, jak to zmirnit, oddalit? A co hlavne s tou psychikou? Mam dve odrostle deti a jeste ctyrletou holcicku a priznam se, ze posledni dobou bych nejradeji od vsech povinnosti utekla a zila si jen sama a uplne jiny zivot nez ziji a zkratka se vubec nepoznavam, chci mit jen od vseho pokoj a delat si co chci.Mam proste pocit, ze jsem naprosto vyhorela. Porad mam sevreny zaludek a pocit strachu. Co s tim?
Omlouvam se za anonym

jen mas rozhozene telo…to jsi vcera cetla na novinkach ne? nesmis vsechno tak zrat..potom bych mela i ja premenopoauzu uz od 35 :lol:a tezko, uz jsem od te doby byla trikrat tehotna…doporucji zdravou stravu, B komplex, hlavne B6,B3 magnesium, A POHYB! A nech si skontrolovat stitnou zlazu ;) Treba potrebuje zrychlit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 09:30

@KackaDoup tak na novinky nechodim, jsem si normalne zakazala cist zpravy :mrgreen: B a magnesium jsem zacala brat, protoze moje kartarka mi rekla, ze je to vse v me hlave a ze mam prave brat horcik a B, ted jsem ho asi tri mesice nebrala, ale zas zacnu, pohyb mi taky moc pomaha, hlavne v prirode. Uz jsem si tady nasla, kde si nechat udelat ten test na stitnou zlazu, tak tam hned naklusu a asi i na ten hormonalni profil. Ale co ta menzes o tyden driv??Ja ji mela vzdy pravidelnou

mahdalka
Neúnavná pisatelka 16559 příspěvků 02.10.14 09:47

Já mám menopauzu od 27 let :oops: :zed: a taky jsem zažívala co popisuješ. nejhorší byly ty návaly, bušení srdce, nedostávala jsem MS, rozhozená psychika…a do toho snížená funkce štítné žlázy. Na štítku beru letrox, na přechod abych vůbec měla MS hormony - zjistili mi to právě z hormonálního profilu takže ten si nech určitě zkontrolovat

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 10:09
@Anonymní píše:
@KackaDoup tak na novinky nechodim, jsem si normalne zakazala cist zpravy :mrgreen: B a magnesium jsem zacala brat, protoze moje kartarka mi rekla, ze je to vse v me hlave a ze mam prave brat horcik a B, ted jsem ho asi tri mesice nebrala, ale zas zacnu, pohyb mi taky moc pomaha, hlavne v prirode. Uz jsem si tady nasla, kde si nechat udelat ten test na stitnou zlazu, tak tam hned naklusu a asi i na ten hormonalni profil. Ale co ta menzes o tyden driv??Ja ji mela vzdy pravidelnou

to se obcas stava…uvidis ;) :kytka:

KackaDoup
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.10.14 10:10

Holky na vsechno neni potreba leku…ale to je tezky.

yourlady
Ukecaná baba ;) 1309 příspěvků 02.10.14 11:59
@Anonymní píše:
Omlouvam se za anonym

lekar mi rekl, ze dnes uz tyhle stavy maji zeny dokonce i kolem 30,35…menopauza zacina i driv.zkus cinskou medicinu, treba sanbao.cz

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Konečně za dámu! Simona Babčáková uchvátila Lvy svou ženskostí

Herečka Simona Babčáková (46) vždycky bývala taková neslaná nemastná. Asi i... číst dále >

Zadaná Anna Polívková přistižena s jiným! Herečka u něj strávila noc

Herečka Anna Polívková (40) přišla na České Lvi za dámu, ale odcházela skoro... číst dále >