Předškoláčci a bojové sporty

18308
8.1.12 19:18

Předškoláčci a bojové sporty

Dobrý večer,
teď jsem trochu na rozpacích, trochu taky v šoku… Jistá organizace v Brně hledá lektora, který bude docházet do mateřských školek několikrát týdně a bude děti učit bojové sporty! Tak to hledím a přemýšlím, co mně ještě uteklo, co ještě neznám..... Co vy na to? Hodí se toto do mateřské školky?
(Ptám se mimo jiné i proto, že jsem jako začátečník - řekněme to tak - dělal judo i karate…)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1853
8.1.12 19:25

nevím jestli je to zrovna vhodné pro předškoláky ,ale zrovna včera jsem přemýšlela nad tím ,že by sebeobrana a prevence napadení mohla být součástí školní výuky třeba v tělocviku.Všude kolem nás samé nástrahy a vůbec se neumíme bránit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3803
8.1.12 19:26

moje dcera chodí od 3let a judo a spíš si tam hrajou než aby dělali bojový sport. Hrozně ji to baví a vyřádí se tam, naučí kolektivu a celkově se pohybovat, protože má hodně energie. Pokud je to vedeno touto formou tak jen doporučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20529
8.1.12 19:36

Nevidím na tom nic špatného… ovšem za předpokladu, že trenér bude rozumný, výuku přizpůsobí dětěm, vysvětlí jim i etiku (přiměřeně věku) a nebude to jen slepé bušení do sebe navzájem.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12980
8.1.12 19:38

Myslím, že je to sport jako každý jiný..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
8.1.12 19:44
Jura007 píše:
Dobrý večer,
teď jsem trochu na rozpacích, trochu taky v šoku… Jistá organizace v Brně hledá lektora, který bude docházet do mateřských školek několikrát týdně a bude děti učit bojové sporty! Tak to hledím a přemýšlím, co mně ještě uteklo, co ještě neznám..... Co vy na to? Hodí se toto do mateřské školky?
(Ptám se mimo jiné i proto, že jsem jako začátečník - řekněme to tak - dělal judo i karate…)

Kamarádi mají nežravého (tudíž velmi vychrtlého) chlapečka s problematickou motorikou a držením těla. Na rehabilitaci jim byl doporučeno právě karate jako ideální sport. Také ho už dva roky dělá (je mu osm) a je fakt, že mu neuvěřitelně pomohl. Ale zrovna tenhle chlapeček, ač nevypadá, je opravdu velmi šikovný na sporty, snad i díky tomu karate :)

Vím, že jsme se tomu všichni divili, ale právě karate nezvyšuje agresi, spíš pomáhá s motorikou, držením těla a celkovým zpevněním těla.

Juro, za mě se nedivím, ale jako nepoučený rodič bych možná měla jiný názor.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2511
8.1.12 19:49

Ahoj Juro, tak tahle otázka mě překvapila letos v září- přihlašovali jsme našeho osmiletého syna na karate a měli tam věkové skupiny od 4-8let, od 8-12let a dále.
Docela mě to zarazilo, ale zase, možná kdybychom nad tím přemýšleli už ve školce, nemuseli bychom řešit teď karate jako obranu proti šikaně.
Byli jsme se podívat na zkusné hodině a pro ta mrňata byl ten trénink udělaný hodně formou hry a protahování, takže bych to jako problém neviděla.
Navíc máme super trenéry, kteří preferují právě to cvičení tělíčka a etiky, max případnou sebeobranu a zatím po skoro půl roce chození na karate jsem se u svého syna nesetkala s takovými těmi namachrovanými řečmi ani pohyby, což oceňuju.
Takže za mne- pokud je rozumný trenér, proč ne i prťata.
:mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.1.12 19:52

No právě ta etika mně u předškolních dítek vrtá hlavou. Přímočará sdělení typu „zabíjej nebo tě zabijou“ asi dětská hlavička pobere spíš než takové to „karate má sloužit k obraně, ne k útoku…“
Takže z toho pramení moje obava, jak to předškolní děti přijímají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
8.1.12 19:57
Jura007 píše:
No právě ta etika mně u předškolních dítek vrtá hlavou. Přímočará sdělení typu „zabíjej nebo tě zabijou“ asi dětská hlavička pobere spíš než takové to „karate má sloužit k obraně, ne k útoku…“
Takže z toho pramení moje obava, jak to předškolní děti přijímají.

Pokud vím, tak prťata nebojují, spíš bezkontaktně nacvičují správné pohyby. Tudíž není třeba řešit „zabíjej nebo tě zabijou“ :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
48575
8.1.12 20:03

Juro vidíš a já marně shánim v plzni už rok něco jako karate nebo judo pro mého syna a marně.Bud je plno nebo pro větší.Co bych za to dala takovej kroužek v okolí pro malého mít.

Kvuli motorice,kvuli sebeobraně a to že by je tam učili zabij nebo budeš zabit to mě pobavilo :mrgreen: To fakt tak není ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.1.12 20:04

Lesi to vím :) … Já to myslím v kontextu k tomu, co se na ně třeba „valí“ od divočejších vrstevníků. Děti holt mají sklon napodobovat a přejímat vzory chování.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9868
8.1.12 20:09
Jura007 píše:
Lesi to vím :) … Já to myslím v kontextu k tomu, co se na ně třeba „valí“ od divočejších vrstevníků. Děti holt mají sklon napodobovat a přejímat vzory chování.

Víš, divocí vrstevníci v této věkové kategorii (první stupeň ZŠ) ještě nejsou takovou hrozbou. Buď jsou opravdu nezvladatelní a tam připomínají spíš zaseklý buchar (to eliminují dospěláci) nebo jsou sprostí. Případně ječí a koušou - ale děti jsou ještě hodně pod dozorem rodičů či jiných dospělých, takže na nejhorší dojde málokdy…

Taková ta rafinovaná zloba bývá až na druhém stupni - ale osobní zkušenost naštěstí nemám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2393
8.1.12 20:23

zalezi na trenerovi - pokud je rozumny, s malochy se ve vsech sportech stejne nejdriv dela vseobecna pruprava, no a z upolu pak tak max. pretahy, pretlaky a upol. hry, ne zadne chvaty!

za me rozhodne ano! (pokud dobre vedene) jsou super pro celkovy rozvoj motoriky a o to v tomhle veku jde!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2573
8.1.12 20:27

Já čekám až mi A. doroste do 6ti let a bude moct tady u nás začít s judem :D Byli jsme se kouknout na trenink nejmladších a už teď by chtěla chodit, ale přijímají od těch šesti let. Za mě určitě, jak pro sebeobranu (nikdy nevíš) a za druhé je tam učí nepoužívat násilí zbytečně ale jen k obraně atd. Navíc se tam vyblbne a nebude mi doma dělat kotrmelce letmo z jedné postele na druhou (snad :P ). Nic jiného než judo u nás v nejbližším okolí není, ale vím ,že mají dobré vedení a i se jim daří jako oddílu na závodech, v létě a v zimě jezdí na tábory. Takže se už nemůžu dočkat :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18308
8.1.12 20:28

Jé nazdar „těhotná magistro“ :lol: (jak tě titulovaly ostatní…) Jo, kris - když já mám s oněma dětma trochu jinou zkušenost - a to byl „jenom“ zálesák a „jenom“ hu-tu-tu…
No něco bude na tom, co píše Lesina… Ale už ve třetí třídě tam vykrystalizoval „čtyřlístek“, který si vytkl za hlavní cíl rozvrátit celou organizaci schůzky a popřít autoritu vedoucího… No krotili jsme je čtyři dospěláci současně. Tak možná i z toho pramení moje obavy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama