Předvánoční tipy

1083
4.11.08 14:00

Předvánoční tipy

Ahoj holky, už se nám zase blíží doba předvánočního shonu, pečení a úklidu, co se podělit se svými vychytávkami v domácnosti, kterými si ulehčujete toho „klidné“ období :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

16316
4.11.08 14:05

Ahoj,
dobré téma, ovšem já žádný předvánoční úklid ani shon neznám, takže u mě je to období klidné bez uvozovek.

Dárky nakupuju už teď. Jen cukroví peču až v prosinci :o) Peču s dětma, hodně druhů, ale menší množství. Vždycky si udělám tak 3 těsta najednou, dám je do lednice a jak máme chuť a náladu, tvarujeme a pečeme. Už se moc těším.

Máš na mysli nějaké konkrétní vychytávky?
Jiřina

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16316
4.11.08 14:11

Pardon, poslala jsem to 2×

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8297
4.11.08 15:05

Ahoj,
no jo, už se to blíží. Mě se osvědčilo si naplánovat, co kdo udělá. Vánoce slavíme dohromady s našima, takže si rozdělíme úkoly, co se jídla týká (já dělám brsalát, máma smaží řízky a dělá polévku. Táta vězšinou zdobí stromek. A já se ještě pokouším péct.

Žádné velké úklidy nedělám, bych se z toho zhroutila. A osvědčilo se mi koupit trvanlivé věci (potraviny) a dárky v listopadu, protože pak jen dokupujeme ty kazivé a omezíme pobyt v supermarketu přecaným lidma na minimum. A nejen ty na sváteční jídlo, ale vše, co normálně potřebujeme, sice je to děsná pálka najednou, ale pak už člověk vždy jen jde, koupí pět deset věcí, zaplatí u přednostní pokladny a tradá pryč z toho šílenství.

A využíváme otvíracích dob v noci, pokud je nějaký hypermarket má.

A hlavně se nenechat ztrhnout tím pocitem, že pořád něco není hotové. Ať si ostatní šílí, když musí, ale my se tomu přece nemusíme poddávat.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5100
4.11.08 15:11

Jo, v podstatě mám stejnou taktiku jako čičnka. Cukroví pečeme s mamkou napůl a pak měníme. Letos chci začít koncem listopadu, nějak to jde teď všechno pomaleji…
Vánoční úklid neprovozuju, jenom ten běžný, nedostatky zakryju výzdobou. Dárky nakupuju průběžně od října po předchozím průzkumu co kde chce.
Nákupy zásob taky zavčasu a pak už jen akutní věci.

Vánoce miluju, už se na ně těším a dokonce jsem je naučila milovat i manžela, kterej byl z neznámých důvodů původně dost otrávenej. Jakoby se ho to předvánoční ženský šílenství nějak týkalo… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2349
4.11.08 18:50

já také žádný vánoční úklid neplánuju, když se to stihne, tak bude, když ne tak ne. Nezblázním se z toho, manžel mi s ničím nepomůže, nemá čas. Pro nás má jen jeden den v týdnu, večery nepočítám, to malý už chrní, když dorazí domů z práce.
Takže si to užijeme v rodinné pohodě, bez stresu a shonu.
Rybu koupíme už vykuchanou,naporcovanou, salát dělám já, moooc dobrý. Polévka možná nebude, jestli se mi do ní bude chtít tak bude :P :P :P :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
4.11.08 20:11

Já se snažím úklid rozplánovat od listopadu do prosince, postupně a v klídku, mezitím nazdobit postupně jednotlivý místnosti, trochu napect cukroví, aby se prostor provoněl a maximum dárků objednat po netu tak, aby nebylo třeba chodit do přeplněných krámů a mačkat se tam :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7572
4.11.08 22:29

Ahoj,uklízím od října důkladněji,rozplánuju si jednotlivé místnosti a jedu.Máme docela dost místností,takže začínám brzo.Nejdříve celá špajz,lékárnička,kuchyňská linka a pak postupně všechny skříně- a že jich v baráku je…,z každé skříně vyletí tak pytel oblečení,které není in.Pak je to už jen taková brnkačka.Pak beru místnost po místnosti a do konce listopadu se snažím mít uklizeno vše,včetně lustrů,radiátorů a dveří.V prosinci pečeme perníčky,pak nějaké cukrovíčko.
2 dny před Štědrým dnem udělám klasický úklid,den před Ježuchem br. salát,večer upeču vánočku.Ráno uvařím čočkovku,manžel obalí kapra,a jdeme ven,koukáme na bednu a po obídku,kdy malá spí,zdobíme stromek,chystáme dárky do verandy.
No,a pak hurá je to tady,docela se těším malá už bude z toho mít rozum,tak to bude jiné.
No,teď tak přemýšlím,na stará kolena jsem se dala na VŠ,takže odpadají perníčky,cukroví objednám a úklid? :lol: :lol: :lol:
Ale to nejhlavnější - dárky už mám!Zlatý internet!!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10054
4.11.08 22:40

Ná vánoce žádný extra úklid nedělám. Většinou právě o vánocích se nadělá nejvíc nepořádku, takže u nás je velký uklid první týden v lednu :wink:
Cukroví peču poslední víkend před Štědrým dnem, dárky objednávám už teď přes net.
Trvanlivé jídlo nakoupím koncem listopadu, zbytek přiveze kamarád z Makra někdy kolem 20. prosince. Zeleninu kupuju u dalšího kámoše ve velkoskladu. :wink:
Takže u nás na vánoce i před vánoci je těžká pohodička :wink:
Jediný co mi fakt leze na nervy je, že ze všech časopisů na mě řvou titulky: Jak se poprat s vánočním stresem? Nechápu o co go :D :D :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
4.11.08 23:40

mňo vzhledem k tomu že jsem se opět zapojila do pracovního procesu, na nějaký šílení kolem vánoc prdím ;).
Super úklid nemá cenu, bo bych se musela honit denně, možná jen na ty okna se dostane aby se neřeklo ;). Cukroví si budu muset rozplánovat, asi začnu už příští týden kdymám dovču a bude … ¨Dárky nemám, ty jsou teprva na ředě, ale třeba loni jsme už touhle dobou měli a pak jsem dokupovala jen co mě dfo nosu cvrnklo - jen maličkosti ;).

Potápko - a nepíšou tam taky jak se má s vánočním stresem vyrovnat zaměstnanec obchodu?? Mě nestresujou vánoce jako takový, ale ty nervní hnusní zákazníci kterých bude s přibližujícími se vánocemi )je to dobře česky?) přibývat :roll: :evil: Ještě že ty koledy nám tam hrát nebudou 8)

• Nahlásit
  • Citovat
10054
5.11.08 13:27

Andelo - ty prodáváš? Tak to ti teda fakt nezávidím. :D Vím jak dokážou být někteří nakupující protivný. No ono i prodavačky jsou někdy na zabití že? :roll:
Ale jednu radu mám: usmívej se a mysli si něco o pr…i. :D U mě to funguje 100%. Nebo když je prodavačka hodně nepříjemná, tak já jí to klidně řeknu. Horší že prodavačka asi nemůže říct zákazníkovi, že se chová jako hovado co? :wink:
Jo a víte co ještě nechápu? Ty přetékající košíky s jídlem (myslím před vánoci). Kolikrát si říkám, že to ti lidi v životě nemůžou sníst :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9367
18.11.11 09:49

pekna diskuzu, skoda,ze uz je stara.

treba se jeste nekdo prida

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...