Přeměna pokojíčku

12
30.3.21 18:38

přeměna pokojíčku

Ahoj, potřebuji poradit!
Nedávno mě napadlo předělat trochu náš pokoj (jen předělat nějaký nábytek a rozdělit pokoj aspoň nějakou záclonkou), protože ho mám společný se svou o 4 roky mladší sestrou a už my bude 14. Všechny moje kamarádky jsou buď sami nebo mají vlastní pokoj. Se sestrou se pořád hádáme a to hlavně kvůli jejímu nepořádku. Potřebovala bych aspoň kousek pokoje jenom pro sebe, ale bojím se názoru rodičů. U táty by to možná prošlo, ale máma je přísná a navíc mě vůbec nechápe. Co má dělat?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
25092
30.3.21 18:42

Možná se douč češtinu a mamka povolí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
30.3.21 18:59
@lleennttiillkkaa píše:
Možná se douč češtinu a mamka povolí.
:roll:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
30.3.21 19:01
@monča1me píše:
Ahoj, potřebuji poradit!
Nedávno mě napadlo předělat trochu náš pokoj (jen předělat nějaký nábytek a rozdělit pokoj aspoň nějakou záclonkou), protože ho mám společný se svou o 4 roky mladší sestrou a už my bude 14. Všechny moje kamarádky jsou buď sami nebo mají vlastní pokoj. Se sestrou se pořád hádáme a to hlavně kvůli jejímu nepořádku. Potřebovala bych aspoň kousek pokoje jenom pro sebe, ale bojím se názoru rodičů. U táty by to možná prošlo, ale máma je přísná a navíc mě vůbec nechápe. Co má dělat?

Já bych to zkusila. najdi si na internetu nějaké nápady. Rodiče často tyhle problémy nevidí, nechchtějí vidět. Jsou líní s tím něco dělat, dávat do toho prachy.

Naši odmítali cokoliv a na roky nám to se sestrou brutálně pokazilo vztah. :,( :,( :,(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
30.3.21 19:02

Domluv se s rodiči, rozdělila bych to nábytkem. Záleží, kolik je oken, jak je široký pokoj. Mělo by do obou částí jít denní světlo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
905
30.3.21 19:03

Zkus sem dát nějaký základní plánek pokoje s rozměry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
30.3.21 19:23
@Bábrdl píše: :roll:

A ty se nauč taktu a lidi tě možná budou mít rádi :jazyk:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
307
30.3.21 19:25
@Psylocke píše:
A ty se nauč taktu a lidi tě možná budou mít rádi :jazyk:

Jejda.To nepatřilo vám. Ale uživatelce Lentilka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30289
30.3.21 19:33
@monča1me píše:
Ahoj, potřebuji poradit!
Nedávno mě napadlo předělat trochu náš pokoj (jen předělat nějaký nábytek a rozdělit pokoj aspoň nějakou záclonkou), protože ho mám společný se svou o 4 roky mladší sestrou a už my bude 14. Všechny moje kamarádky jsou buď sami nebo mají vlastní pokoj. Se sestrou se pořád hádáme a to hlavně kvůli jejímu nepořádku. Potřebovala bych aspoň kousek pokoje jenom pro sebe, ale bojím se názoru rodičů. U táty by to možná prošlo, ale máma je přísná a navíc mě vůbec nechápe. Co má dělat?
Řekni to mamce tak, jak to píšeš zde. Sama jsem žila do 18 let se sestrou v jednom pokoji bez záclonky.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
30.3.21 19:38
@Russet píše: Řekni to mamce tak, jak to píšeš zde. Sama jsem žila do 18 let se sestrou v jednom pokoji bez záclonky.

Já taky a zničilo nám to vztah na deset dalších let. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30289
30.3.21 19:40
@Bábrdl píše:
Já taky a zničilo nám to vztah na deset dalších let. :nevim:

Sestra se po 18. roce odstěhovala napůl ke svému klukovi a teď spolu normálně vycházíme. Ono ve 3+1 nešlo nic moc vymyslet, aby měla každá svůj extra prostor. Leda zrušit obývák.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
30.3.21 19:42

Jo, my jsme tak byli do mých 18 ve třech (já, Ségra, Brácha) a bylo to peklo. Naši to absolutně nechápali, nezajímalo je to, fakt hrůza. Odstěhovala jsem se hned v těch osmnácti a bracha taky zdrhnul poměrně rychle. Uz teda žiju jinde 10 let a čekáme druhé. Rekonstruujeme barák, máme dva pokojíčky a navíc jeden pro hosty, který by případně mohl být pro třetí dítě. Oni to nechápou, řeknou že my jsme taky měli jeden a žijeme. Takže ti přeju hodně štěstí a naprosto tě chápu jak se cítíš! Bohužel jak vidíš, někteří rodiče jsou tak zabednění, že jim to nedojde ani po delší době.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
30994
30.3.21 19:49
@BeNiPe píše:
Jo, my jsme tak byli do mých 18 ve třech (já, Ségra, Brácha) a bylo to peklo. Naši to absolutně nechápali, nezajímalo je to, fakt hrůza. Odstěhovala jsem se hned v těch osmnácti a bracha taky zdrhnul poměrně rychle. Uz teda žiju jinde 10 let a čekáme druhé. Rekonstruujeme barák, máme dva pokojíčky a navíc jeden pro hosty, který by případně mohl být pro třetí dítě. Oni to nechápou, řeknou že my jsme taky měli jeden a žijeme. Takže ti přeju hodně štěstí a naprosto tě chápu jak se cítíš! Bohužel jak vidíš, někteří rodiče jsou tak zabednění, že jim to nedojde ani po delší době.

Našim to po čase došlo, ale to už bylo dost pozdě  :,(

U nás byla ta situace komplikovanější i o to, že já i sestra jsme studovaly VŠ. Takže jsme byly doma dlouho.

Já bych byla bývala ochotná obětovat dovolené, dárky, cokoliv…kdybych měla svůj malý prostor, malé soukromí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
496
30.3.21 19:55
@Bábrdl píše:
Našim to po čase došlo, ale to už bylo dost pozdě :,(

U nás byla ta situace komplikovanější i o to, že já i sestra jsme studovaly VŠ. Takže jsme byly doma dlouho.

Já bych byla bývala ochotná obětovat dovolené, dárky, cokoliv…kdybych měla svůj malý prostor, malé soukromí.

Přesně! Já bych tenkrát byla ráda klidně za mini pokoj ve sklepě.
Na VŠ jsem sice nešla ale na maturu už jsem byla pryč, to se fakt nedalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10503
30.3.21 20:12

Nejdriv se domluv s tatou a pak i s mamou. Bez toho se nehnes.
Akorat zaclonky jsou ti k nicemu, ale udelat jednoduchou provizorni pricku treba z lamina by tata urcite zvladl. Proste tam das desku az ke stropu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat