Přeplněné školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

VeronikaVerdule
Nováček 2 příspěvky 30.01.18 13:18
Přeplněné školky

Milé maminky,
mám na Vás dotaz, ohledně přeplněných školek / školiček / klubu pro děti.
Zda je u Vás či v blízkém okolí vysoká přeplněnost školek a co proto děláte ( Dětské kluby, chůva, babičky)
NEJLÉPE OKOLÍ PRAHY, PRAHA A STŘEDOČESKÝ KRAJ
Jde mi o to, že mám možnost otevřít dětskou školičku nebo klubík a tak hledám v jakém okolí / kraji bude nejlepší místo a tím pádem pomoc pro Vás :)
S tím samozřejmě souvisí, co by se Vám ve školce líbilo ( aktivity, kroužky, jazyky atd..)
Všechny nápady a rady mi moc pomůžou.
Děkuji Všem! :srdce: :)

Příspěvek upraven 30.01.18 v 13:21

Reklama

Reakce:

VeronikaVerdule
Nováček 2 příspěvky 30.01.18 13:19
@VeronikaVerdule píše:
Milé maminky,
mám na Vás dotaz, ohledně přeplněných školek / školiček / klubu pro děti.
Zda je u Vás či v blízkém okolí vysoká přeplněnost školek a co proto děláte ( Dětské kluby, chůva, babičky)
Jde mi o to, že mám možnost otevřít dětskou školičku nebo klubík a tak hledám v jakém okolí / kraji bude nejlepší místo a tím pádem pomoc pro Vás :)
NEJLÉPE V OKOLÍ PRAHY A STŘEDOČESKÉHO KRAJE
S tím samozřejmě souvisí, co by se Vám ve školce líbilo ( aktivity, kroužky, jazyky atd..)
Všechny nápady a rady mi moc pomůžou.
Děkuji Všem! :srdce: :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 13:33

@VeronikaVerdule
Syna vzali do školky až ve čtyřech letech. Pritom školka kam chodí má 7tříd po 25dětech. Ve městě jsou další 3 školky (to ale nevím po kolika třídách) a jedna soukromá školka, pro děti od 1,5 roku do 6 let. Ale chodí tam děti jen mladší, tak do 4let max. Přesně ten převis mezi tím než dítě vezmou do školky. Syna jsem tam dávala, aby byl v kolektivu. Nechodil však na celý týden. Jen na 3 dopoledne týdně. Moc mi to vyhovovalo, protože jsem např. stihla v klidu nakoupit. Dojít si k lékaři a na úřady. V tomto soukromém centru nabízejí i aktivity pro rodiče s dětmi a i nějaké kurzy pro dospělé jako joga nebo jednorázové přednášky. Jsem s touto formou velmi spokojená, ale kapacita školky není schopná uspokojit poptávku. Druhé dítě už mám rok přihlášené v pořadníku, abych ho mohla od prázdnin také dávat do školky.
Uvítala bych i další takové zařízení ve městě.
Jsem z Kralup nad Vltavou (anonym, nechci spojovat bydliště s přezdívkou. Děkuji)

kytkalenka
Zasloužilá kecalka 545 příspěvků 30.01.18 13:40

Nedávno jsem na toto téma dělala výzkum: Zatímco ve školním roce 2005/06 bylo neúspěšně vyřízeno 6 810 žádostí, ve školním roce 2015/16 to již bylo 41 041 žádostí. Projekce obyvatelstva ČR do roku 2065 počítá v následujících letech s postupným poklesem počtu narozených dětí, kdy v roce 2020 by mělo dojít k poklesu počtu narozených dětí přibližně na úroveň roku 2005.
Jak to sleduji v praxi, tak už tento rok nebyl takový nával ve školkách a už to bude jenom lepší, proto také bude možné umístit děti již od 2 let věku. Vznikla také spousta podporovaných dětských skupin, které se postupně transformují na péči o děti místo družiny, protože už začínají mít nedostatek dětí. Na první stupni ZŠ jsou teď momentálně tyto silné ročníky a je problém se kapacitou školní družiny. Další zajímavou skupinou jsou také dětské jesle, které už jako pilotní projekty byly podpořeny dotací.

Aries6
Generální žvanilka 21873 příspěvků 2 inzeráty 30.01.18 13:42

@VeronikaVerdule Já nevím, ale teď mi říkala známá, co dělá ve školce, že počty klesají. Je to teda Vysočina, ale myslím, že to v celé ČR bude zhruba stejné.

Run
Generální žvanilka 20479 příspěvků 30.01.18 13:47

U nás tedy nic přeplněného není, berou z naší MČ všechny tříleté - a to dokonce i ty narozené do 31.10 a pak nabírají dál, takže jsou tam i zimní děti. V okolí je velká spousta soukromých školiček pro mladší.. U nás by se tedy už další určitě neuchytila. Leda by měla fakt výhodné, levné ceny. Západní kraj Prahy ;) Nicméně o MČ vedle je situace úplně jiná.

Slečna Ferka
Echt Kelišová 9912 příspěvků 30.01.18 13:48

@VeronikaVerdule Tak mě se to netýká, dcera už je prvňák, ale když jí byly tři, taky hrozilo, že se nedostane.

Tehdy jsem se koukala po školičce taky, a měla jsem teda dva problémy.
1. Že končila moc brzy: školička 8 - 16 prostě neřeší můj problém. Měla by být alespoň 6 - 17:30.
2. Že se u školky nedalo parkovat + nebyla dobrá dostupnost. Ideální pro mě je školička u metra, kam dovezu dítě, nechám tam vůz a pěšky zahučím do dopravy a jedu do práce. Uznávám, že to je náročná kombinace, ale takovou školku bych byla hledala.

Jinak mluvím samozřejmě o Praze, v mém případě přicházela v úvahu „velká“ Praha 10, 4. Pokud by to bylo u metra, mohlo by to být atraktivní i pro dojíždějící mimopražské.

Jinak pokud jde o náplň, nejsem dobrý zdroj: mě zajímalo jen to, jestli se tam dceři líbí. Angličtinu od roka a půl, aby dítě umělo pěstovat kytičky a upéct štrůdl pro mě nebylo nijak podstatné. Ocenila bych asi plavání (pokud byste si troufli), nějaké tanečky (i když ty by mohly být i integrované ve výuce, žádnej profi balet) apod.

Ale teda jsem ta naprd matka, co by dala dítě pryč, jen by ho vzali do státní - loajalita do 6 let ze mě nekouká. I když do školičky, kam dcera chodila ve 2 - 3 letech, i teď chodíme na akce (dětský den, Mikuláš apod.) a jezdíme na příměšťáky.

Hadumi
Extra třída :D 13172 příspěvků 30.01.18 13:58

U nás tedy plno je a přijde mi, že je to rok od roku horší. Jsou tu 3 státní MŠ a 2 soukromé MŠ - jedna z nich je spíš hlídárna a na druhou si lidé stěžují. Já bych určitě školku uvítala, protože syna do státní MŠ přijmou až v jeho skoro 4 letech. Takže nyní řeším možnosti, kam bude chodit, na podzim se vracím do práce. Bydlím ve větším okresním městě.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.18 14:44

U nás vidím že teď není takový nával jako v šk. roce 2014/2015, kdy jsem potřebovala umístit tříletou v únoru 2015. V jedné školce jsme byli 40. pod čarou. Letos je dcera předškolák a mají ve školce volná místa ve třídách. I jiné maminky říkaly, že už není takový nával jako před cca 3-4 lety. Máme tu nové soukromé školky, nemocnice, univerzita i největší fabrika ve městě si zřídily vlastní školky pro zaměstnance.

Sofie2013
Ukecaná baba ;) 2129 příspěvků 30.01.18 15:06

@VeronikaVerdule Je to asi jak kde, my jsme ze Zlina a tady berou i 2,5 lete deti do statni skolky, takze tady je to ted v pohode.

NNNikol
Kecalka 246 příspěvků 30.01.18 21:06

U nás se minulý rok dostali dokonce i některé dvouleté (menší město, moravskoslezsky kraj) Snad se letos dostane i naše dcerka :D

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aktovky do školy pro prvňáčky i ostřílené školáky

Prázdniny se pomalu chýlí ke konci a s blížícím se počátkem září nastává i... číst dále >

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Články z Expres.cz

Pomeje zavolal do redakce Expresu kvůli milenci své ženy. Co vám chce říct?

Jak jsme vás jako první informovali, Andrea Pomeje již není sama. Po jejím... číst dále >

Try and buy Kiu Cee'd? Šprtka, které nejde konkurovat. Ale budete ji mít rádi?

O Kie se ví, že dělá dobrá spolehlivá auta, a o Kie Cee'd se ví, že když si... číst dále >

Články z Ona Dnes

Soutěž Léto v plavkách: o vítězi hlasujte až do pondělí

Plavky jsou pro nás nepostradatelnou součástí léta. Na pláži u moře, u... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama