přestal chodit na velkou:(

alfie
27.12.08 10:19

přestal chodit na velkou:(

Chci Vás poprosit o radu, mýmu synkovi byly před 14 dny 3 roky, občas se mu podařilo říct si, že chce kakat, čůrat už chodí taky sám, ale před právě cca těmi 14 dny se najednou objevují v slipíkách „kolečka“ a umí se i pěkně pokadit. Nejhorší je, že mu to vůbec nevadí, běhá v tom klidně dál a teprve až když se ho zeptám, jestli se pokakal, tak řekne, že ano a jdeme se umýt. Nepoznám to na něm, poněvadž on je kapku hyperatkivní a pořád sebou šije, takže poznat přesně každý den, kdy tlačí je nemožné. Pořád se hoptám, zda nechce kakat, vždycky že ne. Taky mi 25. řekl, že nechce a pak se pokakal, sebrala jsem mu z autodráhy, co dostal od Ježíška autíčka a řekla, že se ježíšek zlobí a že mu je vrátí, až se nebude pokakávat. No nevydržela jsem to, vrátila mu je dřív, protože jsem si uvědomila, že bych v něm mohla vypěstovat komplex z Vánoc a ježíška, tak se teď uchyluju k tomu, že mu je seberu já sama. Je zajímavý, že venku, v obchodech, na procházkách.. se nikdy nepokaká. Jen doma, nebo u babičky.
5.1 máme nástup do školky po krátké zvykačce a jestli se mi tam pokakaá, vrátí mi ho zpátky, moc příjemné učitelky tam nejsou.:(
Prosím o radu. Děkuji.Krásný víkend
Alfie

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3156
28.12.08 10:32

To chápu,pokud to nedělá venku, myslím si, že je to o jeho pohodlnosti, malá dělala totéž s čuráním, pak mi někdo poradil nevšímat si toho nechat ji v tom tak dlouho jak vydrží ať to studí atd, po čase jí to začalo samo vadit a počůrávat se přestala. Zkusit to stylem, ne ty jsi pokakaný zůstaň si sedět a hrát, na televizi te´d nemůžeš, zašpiníš sedačku, nedostaneš čokoládu, protože z ní kakáš…
A s tou školkou je to pravda, může se stát, že to semtam uteče, ale u nás je to to stejné, pokud se dítě pokadí tak 1× týdně, bude vráceno domů. A to máme super učitelky, ono není moc příjemné umývat cizí dítko. :D
Držím pěsti ať se toho co nejdříve zbavíte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
16.1.09 08:51

Ahoj, nedávno jsem někam do diskuze psala na stejné téma. Máš asi stejně starého synka jako já. Našemu byly před Vánocemi 3 roky. Bez plen je přes den už od jara, na čůrání si spolehlivě říkal, nebo č§ral úplně sám, ale kakal pořád do kalhot. Už jsem z toho byla vyřízená. Nikdy jsem nevěděla, kdy se mi někde pokaká, plínu jsem mu vrátit nechtěla, i když ji zpočátku vyžadoval. Na záchodě ani na nočníku sedět nechtěl, hrozně řval. Odborníci říkají, že je to v hlavě, že se to nedá naučit, musí si to sám uvědomit. Od ledna měl jít do školky, mám ještě mladší dítě, takže jsem to zatím odložila. Chodili jsme tam jen na zvykání. Asi před 3 týdny se vykakal do nočníku, to byly ovace! Pak se třeba dvakrát pokakal do kalhot a pak šel zas na nočník. Asi před 14 dny se mi pokakal když byl už umytý a v čistém pyžamu. To už jsem mu vynadala, řekla jsem mu, že vím, že na nočníku kakat umí a jestli tam nebude chodit, nepůjde do školky. Dost už jsem na něj hartusila. Od té doby chodí kakat sám na nočník. Někdy na něm vidím, jak se mu chce, ale zadržuje to do poslední chvíle. Ale nakonec sám jde, ani nám třeba nic neřekne a jde se po:,–(it na nočník, který má na záchodě. Ještě ho chvíli nechám, aby se mu to víc zažilo a pak ho dám do školky, bude tam chodit zatím na půl dne. Tam mají ale jen záchody a tak doufám, že si zvykne a zvykne si říkat i paní učitelce, že se mu chce. Takže vydrž, určitě se to zlepší. Mě tady v diskuzi vyděsila jedna paní, když psala, že jí to kluk dělal do 3,5 let. Když jsem o tom říkala doktorce na tříleté prohlídce, řekla jenom, že to je kluk a ti jsou prostě pohodlnější. Přeju hodně zdaru. AlexaP

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama