Reklama

výběr dětí do školky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

tonicka
Povídálka 15 příspěvků 02.12.08 16:08
výběr dětí do školky

Ahoj maminy, mam na vas, ktere mate deti ve skolce, i na ty, kterym deti nevzali,dotaz:jake pozadavky, otazky, testy delali pri prijimani do vasi skolky? Co dite muselo umet nebo vase umelo a myslite si, ze mu to pomohlo? Predpokladam, ze vsude se prijima ve dvou dnech, kdy prijde zakonny zastupce s ditetem a tam si ho prislusna pani nejak „očíhne“. Dle jakych (pedagogickych ci jinych)kriterii berou? Nejak se mi vnucuje predstava, ze si pani dle sveho pocitu subjektivne vyberou sympaticke deti (ne, ze by nas synacek nebyl:-)), pak jeste mrknou do papiru na vek a je vybrano.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 16:14

Nevím, u nás se teda vybírá takto:

# Děti, které dovrší od 1. 9. do 31. 8. následujícího roku šesti let a děti s odloženou školní docházkou # Děti s trvalým bydlištěm v městské části
1. Děti osamělých rodičů, kteří jsou zaměstnaní.
2. Děti rodičů, kteří jsou oba zaměstnaní.
3. Děti starší čtyř let, jejichž sourozenec navštěvuje mateřskou školu.
4. Děti starší čtyř let, kdy jeden z rodičů pobírá rodičovský příspěvek na další dítě.
5. Děti starší čtyř let, kdy je matka v domácnosti.
6. Děti mladší čtyř let k celodenní pravidelné docházce.
7. Děti mladší čtyř let na 4 hodiny denně (zákon č. 204/2005 Sb.)

# Děti s trvalým bydlištěm v jiných městských částech a obcích dle postupu uvedeného v bodech 2.1. - 2.7

Klára a dva raraši

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.12.08 16:32

Dle sympatií to určitě není, ani tam nikdo tvé dítko nebude nijak testovat, co mají děti umět je taková běžná sebeobsluha přiměřená věku, navíc do školky půjde až za třičtvrtě roku, a do té doby takhle malé dítě udělá velký pokrok. Kritéria platí všude přibližně stejná jako jsou v předchozím příspěvku. A to už teď bude zápis? U nás Zlínský kraj bývá v květnu, což mi příjde logičtější. Martina

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 02.12.08 16:45

U nás se do školky žádný přijímačky nedělají, požadavek je aby dítě bylo bez plen, a umělo se samo najíst ale u 3l dětí to asi všichni zvládají, takže mi to spíš řekly proto že sem malou hlásila do školky ve 2l. Kritéria sou všude stejná, je to ze zákona, takže největší přednost mají 4l, pak děti 3l kdy jejich rodiče jdou do práce a nakonec děti podle trvalýho pobytu. Když sem malou hlásila v těch 2l tak sme měly splněný jen to trvalý bydliště a vzaly mi ji.

Inge
Extra třída :D 10917 příspěvků 02.12.08 17:07

Konkrétní kriteria si určuje zřizovatel školky a můžou se tedy lišit. Nejjednodušší by bylo zavolat do vaší školky a zeptat se. U nás se rozhodně děti netestovali, zápis probíhal v dubnu a to je do září ještě strašně dlouhá doba a děti se toho spoustu naučí.

Judycum
Kelišová 5009 příspěvků 02.12.08 17:36

No, já jsem docela překvapená, měla jsem za to, že do klasické státní školky se žádný zápis nekoná, přihlášky se dávají v průběhu roku, podle toho, kdy dítě dovrší potřebný věk.A nevím ani o tom, že by se děti zkoušely z nějakých dovedností. 8O Zápis, kde děti proklepnou, je do školy, to ano…Ve školce je třeba jen doložit potvrzení od lékaře, že dítě smí do kolektivu a na školce záleží, jestli může z kapacitních důvodů přijmout.Ale že by státní školka nevzala dítě, protože něco neumí, to se mi jeví nesmyslné.Ale třeba se pletu… :?:

Lendula
Stálice 99 příspěvků 02.12.08 21:46

Při přijímání dětí do školky (tedy při zápisu) se opravdu nedělají žádné „dovednostní“ zkoušky, děti se přijímají podle kritérií, o kterých píše Klára ve druhém příspěvku.
U nás třeba byl zápis v únoru a to je do září hodně dlouhá doba, do té doby děti udělají hodně velké pokroky, takže se na to ohled nebere.
Jen mě napadlo, že třeba v naší školce bylo předpokladem pro přijetí dítěte, aby bylo bez plen, aby se samo najedlo, aby se samo svléklo i obléklo… Ale to je asi vše.

Zdenik
Ukecaná baba ;) 1652 příspěvků 02.12.08 22:15

Toničko,

neznám tady u nás jedinou státní školku kde by dítě z něčeho přezkušovali, hodnotili při zápisu do školky..

prostě se donese paní ředitelce vyplněný formulář + potvrzení od dr (donesla jsem sama, paní ředitelka ani holky před přijetím neviděla) a pokud splňujete kriteria dané zřizovatelem - jak někdo psal viz výše…každá školka může mít jiné - ale jak jsem koukla, nebude se to moc lišit, možná pořadí bodů..;-). To zjistíš ve školce kam se hlásíte.

co dítěti pobyt ve školce rozhodně zpříjemní je samostatnost v jídle, oblékání, umět si říct na záchod a tak..ale i s tím vším učitelky pomůžou..

tak držím palce ať místo ve školce dostanete.

Zdenik

tonicka
Povídálka 15 příspěvků 02.12.08 23:27
Anonymni píše:
Nevím, u nás se teda vybírá takto:

# Děti, které dovrší od 1. 9. do 31. 8. následujícího roku šesti let a děti s odloženou školní docházkou # Děti s trvalým bydlištěm v městské části
1. Děti osamělých rodičů, kteří jsou zaměstnaní.
2. Děti rodičů, kteří jsou oba zaměstnaní.
3. Děti starší čtyř let, jejichž sourozenec navštěvuje mateřskou školu.
4. Děti starší čtyř let, kdy jeden z rodičů pobírá rodičovský příspěvek na další dítě.
5. Děti starší čtyř let, kdy je matka v domácnosti.
6. Děti mladší čtyř let k celodenní pravidelné docházce.
7. Děti mladší čtyř let na 4 hodiny denně (zákon č. 204/2005 Sb.)

# Děti s trvalým bydlištěm v jiných městských částech a obcích dle postupu uvedeného v bodech 2.1. - 2.7

Klára a dva raraši

Devcata, diky za vase prispevky.
Klaro, ten bod 2 se tykal taky deti starsich 4 let?
Konkretne jsem z Hradc Kralove, tady je doost det, cili u tech 3 letych to v tom sk. roce 2008-9 bude asi problem, soude dle ne/prijatych deti maminek z lonska, resp. letoska, a porodnosti v letech 2006.
Takze uvidime.
Proste mi vrtalo hlavou, jak se vybere 5 z napr. 10 stejne starych deti rodicu, kteri oba pracuji…

Anonymni 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.12.08 09:03

U nás - Kroměříž - to probíhalo tak, že spousta mamin dala přihlášky ve více školkách, tak se sešli ředitelkyˇvšech MŠ, probraly ty přihlášky, zohlednily kritéria pro přijetí a vážně všechny i ty malé děti byly ve školkách umístěny. Myslím, že při rozumné dohodě jde všechno, pokud nastupuješ do práce, tak ti určitě výjdou maximálně vstříc.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 06.12.08 11:31
tonicka píše:
Anonymni píše:2. Děti rodičů, kteří jsou oba zaměstnaní.
Klaro, ten bod 2 se tykal taky deti starsich 4 let? …
Proste mi vrtalo hlavou, jak se vybere 5 z napr. 10 stejne starych deti rodicu, kteri oba pracuji…

Jak už bylo psáno, různé školky mají různá kritéria, četla jsem třeba rozhovor s ředitelkou, která tvrdila, že oni (školka) tam nejsou pro rodiče, ale pro děti, takže je nezajímá, jestli rodiče pracují nebo nepracují, ale přijímají postupně od nejstarších po nejmladší.

Jinak v naší školce ano, bod dvě platí pro všechny děti vyjma předškoláků (ti mají výjimku ze zákona, že musí být přijati). Když se u nás sejde víc dětí splňujících kritéria, než je volného místa, tak se berou podle pořadí u zápisu (ředitelka zapisuje do archu, kde každé dítě má své pořadové číslo). Kritéria máme trochu jiná, trvalé bydliště je samozřejmostí, a dál tam jsou na prvním místě předškoláci (ze zákona) a krom dětí zaměstnaných rodičů se upřednostňují i děti přestupující z jeslí. A jestli jsou dítěti 4 roky nebo míň, to u nás nehraje roli, stejně jako se nezjišťuje pobírání rodičovského příspěvku.

Jo, a „přijímačky“ se u nás nedělají, očekává se taková ta běžná sebeobsluha, kdy dítě aspoň spolupracuje při oblékání a je schopno se aspoň samo najíst lžící.

tonicka
Povídálka 15 příspěvků 06.12.08 14:36
rodicak

Jetse jeden dotaz odjinud - ja myslela, ze rodicak je jak si ho kdo urciil po naroizeni - bud 2,3 nebo 4 roky, a aby byl, tak muze chodit do skolky dite pod 3 roky jen 5 dni v mesici nebo jen na 4h, nebo se mylim? Cili celodenni skolka se s rodicakem, pokud ho nemate na dalsi dite, vylucuje, ne?

Sany
Ukecaná baba ;) 2114 příspěvků 06.12.08 16:37

To není pod 3r ale do 4l, já pobírám rodičák a malá smí jen 5dní v měsíci nebo 4h denně. Jakmile bych todle překročila rodičák mi vemou.

tonicka
Povídálka 15 příspěvků 06.12.08 23:10

SAny, ale mluvis tady o variante predem zvolene do 4 let, tedy za 3800 mesicne, ne? Pokud jsem zvolila 3 roky za 7600, tak ten 4. rok je to nula, at je skolka, ci neni, ne? POkud mas odkaz na nejaky pravni predpis tykajici se teto situace, prosim posli, nikde jsem to nenasla.Diky moc.

Les2311
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 07.12.08 09:55

Toničko, moc jsem nepochopila tvůj dotaz :oops:

Pokud na dítě pobíráš rodičovský příspěvek, tak smí docházet do jeslí/školky/ob­dobného zařízení maximálně 5 dní v měsíci, pokud je mladší tří let. Anebo buď 5 dní v měsíci nebo 4 hodiny denně, pokud je v rozmezí 3-4 let.

Druhá věc je ta, že některé školky na 4 hodinovou docházku nepřijímají, takže se dítě přihlásí do plného provozu, platí za plný provoz, školka na dítě dostává nepokrácenou dotaci, ale fakticky dochází jenom 5 dní v měsíci/4 hodiny denně a tím nárok na RP zůstává zachován.

Ještě - pokud jsi zvolila variantu RP do 3 let, tak poté už ti samozřejmě nenáleží, ptž už na něj nemáš nárok. Jestli po skončení pobírání RP dítě chodí či nechodí do školky tudíž není důvod sledovat.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Uzel útočí na Me Too: Rýpu se ženám všude, ale za ramena je vzít nemůžu!

Je tomu přibližně rok, co v Americe odstartovala kampaň Me Too. Za oběť jí... číst dále >

Syn Špinarové: Chci novou sochu, ve hře je právník. Úřad: Sochař peníze vracet nebude

Sochař David Moješčík možná pro Ostravu udělal velkou kulturní službu, když... číst dále >

Články z Ona Dnes

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >

Potraviny, které vám na podzim pomohou s hubnutím i posílením imunity

Když chcete zhubnout, je právě podzim ideálním obdobím pro začátek diety.... číst dále >