Přestal sám usínat

133
7.6.13 07:30

Přestal sám usínat

Ahoj, pomozte už nevim co s tim, jsem unavená a hnusná už i sama obě… Syn odnarození večer usínal sám úplně normálně, teĎ má 8 měsíců a jako když utne. Přes den spal v lehátku když jsem ho houpala ale protože už mu bylo těsnější tak jsme ho naučili spát v naší posteli a byla jsem nadšená protože se jeho spaní ohromě zlepšilo, spal dvakrát denně na dvě až tři hodiny a večer usínal sám ve svojí postýlce úplně normálně, budil se jen jednou. Je to týden co se v noci vbudí a usne při kojení u nás v posteli když usnu i já tak tam spí do rána a když ho přendám do jeho tak vstává. Na konec přestal usínat i večer jak měl ve zvyku, v postely si stoupne a je strašná sranda, když si ho nevšímám tak si chvilku pochoduje ale když už je hodně unavenej začne kňourat. První dva dny jsem ho chodila ukládat a dávat dudlík občas uhoupala. Ale teď usne jen když jsem u něho. Nemáte nějakej trik? Nevyspim se vůbec páč vstáváme kolem4 ráno a dnes neusnul už ani u nás a abych s nim večer ležela a pak ho přenášela do postele se mi taky nelíbí, vyřvání taky nefunguje je z toho akorát nerudnej… Prosím o jakoukoliv radu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
11132
7.6.13 07:35

Neporadim, ale pridavam se. Do 9m celkem pohoda, usinal sam v postylce pres den i v noci. Nekdy tam chvili knoural, ale parkrat jsem tam zasla a usnul.
Ted konec - seda si, lozi, po nejake dobe se zacne vztekat, to prejde v uplne hystericky plac - slzy, zalykani, kasel. :roll:
Zacinaji mi tect nervy…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
64457
7.6.13 07:52

Neporadim, kluk mi začal dělat to samé - začaly mu růst tesáky a od té doby jak když utne.. Sám neusnul ani omylem, pořád se budil… :zed: pomohlo jen zatnout zuby a vydržet..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
430
7.6.13 07:56

Pokračovala bych dále v režimu, který fungoval, tj. syn byl při něm dle Vašeho popisu spokojený. Společně s ním bych usínala. Za několik měsíců, až bude spávat přes den jen jednou, se jeho potřeby pravděpodobně zase změní. Pak bych vymýšlela, jak režim k oboustranné spokojenosti přenastavit.
Držím pěsti, ať se Vám podaří nastavit si takový režim usínání, který bude vyhovat Vašemu synovi i Vám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
954
7.6.13 08:06

Tak u nás to samé, do 10m usínání večer v pohodě (někdy jsme museli zajít pohladit, ale jen výjmečně) a teď u něj musíme být, jinak stojí v postýlce, řve a hypnotizuje dveře, dokud někdo z nás nepřijde. Funguje akorát, když je opravdu hodně unavený a usne hned, nebo si sám pustí kolotoč a usne u hudby. Přes den ho uspávám v náruči nebo v kočárku :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
7.6.13 08:35

Pred par dny jsme to resily v jine diskuzi. Moje mala (11 mes) uz asi mesic totez. Nikdy tedy neusinala uplne sama, ale driv stacilo 10 minut podrzet za ruku a bylo. Ted v postylce stoji, skace, kdyz odejdu, rev jak blazen. V posteli ji uspavam i pres hodinu, lozi po me, hrozna prca.
Myslim, ze to je kombinace separacni uzkosti a rozsireni moznosti pohybu :lol: Proste jsou nadseni, ze umi stat, poskakovat apod.
Nemam radu, jak to vyresit, ale muj zpusob, jak se nezblaznit a nezabit malou: okoupem, dame kasicku a nechavam v obyvaku s nami. Cca hodinu ma neskutecne energie, ale zabavi se sama, tak si hraje. Kolem devate se zacne mrvit a lozit po me, tak vezmu, v posteli dame cajik a vetsinou behem 20min usina. Nekdy i ja 8)
Nemam na to ji nechat rvat a potrebuju si nejak setrit nervy, takze zatim jedem v tomto modu. Az nebude fungovat toto, zkusim metodu, kterou nasla jina emiminacka - hodim sem link na diskuzi, kde o tom pise.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1716
7.6.13 08:38
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8286
7.6.13 08:42

Ahoj a so mu zkusit mu tam dát nějaké hračky na zabavení? tak jsem to dělala já on si hrál a pak usnul

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
133
7.6.13 08:51

@zanetka2712 zkoušela jsem a dvě hračky tam má do teď ale neche si hrát jen křičí…
@petulatko děkuji zkusím taky :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1797
7.6.13 08:52

U nás to funguje tak, že sedím u postýlky a čekám než usne. pokud se začne obracet na břicho nebo stoupat, vrátím do polohy na záda - i několikrát. pak to pochopí a usne..:-)
joo a nemluvim na něho, prostě je večer, tak se jde spát:-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
7.6.13 08:55

Podle mého je vyspinkaný přes den, přeci jen spinká přes den dost a už je zase o něco starší a chce spinkat až dýl
Potýkala sem se ted s tím samým a posunula jsem o hodinu malému večerní spánek a usnul zase krásně-týden to bylo hrozný, klidně dvě hodiny jsem nosila a houpala :zed:
Je pravda, že mu roste čtvrtej zoubek a měl šestou nemoc…
A já k němu vstávám i pětkrát za noc, což je šílené, ale je taky ted ten poslední týden a věřím, že i tohle se během pár dní upraví :nevim:
Každopádně už jsem si ho dala k sobě do postele ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11132
7.6.13 08:56

@evulkanov
u nas kdyz ho tak potreti polozim zpatky na zada, tak chytne hystericky zachvat, jako ze mu branim v jeho aktivitach… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
524
17.6.13 15:30

Měla jsem to samé, poprvé kolem 8m a pak kolem 13m, prostě když jsem ho dala do postýlky, tak do něj vjela energie a dělala kraviny a musela jsem sedět u postýlky dokud neusnul, což někdy bylo i hodinu a půl. Takže za mě stopro paltí Estevillova metoda, dvákrát jsem zkusila, a dvakrát zabralo, první den řval malý snad hodinu a čtvrt, fakt byl chudinka úplně zpocený, druhý den pět minut a od třetího dne prostě uložím, zazpívám, pohladím, řeknu dobrou noc a odcházím, malý krásně usne sám, někdy si i chvíli povídá, ale už mě nevyžaduje abych mu asistovala. :palec: A to jsem jak debil pořád hledala důvody že je vyspaný, že mu rostou zuby, něco ho bolí, prdlajs, malé potvůrky to jsou, jen prostě nechtějí abyste šly pryč!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
31744
18.6.13 09:39

@švestka
estevil není pro každého, já tu metodu třeba nemám ráda… Tak hold překonám určité období a za pár let budu s láskou vzpomínat na to, jak mě potřeboval ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat