Přestala jsem brát antikoncepci

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 30.01.19 19:02
přestala jsem brát antiko

Ahoj. Po více než 10 letech (je mi 27) jsem se rozhodla přestat brát antikoncepci. Dítě neplánuji, teď vlastně ani není s kým, ale říkala jsem si, že 10 let je dlouhá doba, ačkoliv dr. říká, že to ničemu nevadí. Zatím mě docela dost začely bolet prsa (ms mám dostat za 20 dní) a mám docela chuť na sex - což předtím jsem byla královna frigidity :-D, jinak žádné výrazné změny nepozoruji. V 17 letech jsem byla hlavně ráda z takových těch povrchních věcí, jako že se mi zlepšila pleť i vlasy. Zajímalo by mě, zda máte některá tuto zkušenost, jestli naznaly u vás znatelné změny a nebo to mám prostě jenom v hlavě? Četla jsem různé články, tělo se údajně čistit nepotřebuje od hormonů, jednou bych dítě chtěla a vnímám to jako fajn příležitost už přestat. Hádám, že takových diskuzí tu bylo dost, i tak díky za vyjádření :-) 8o :nevim:

Reakce:
Modesta
Ukecaná baba ;) 2124 příspěvků 30.01.19 19:06

Ahoj, po vysazení antika jsem to měla podobné (já ji teda nebrala tak dlouho). Zvedla se mi hlavně nálada, odešla únava a byla jsem překvapená, jak se zvýšila chuť na sex (manžel byl velmi rád :lol: ). Po téhle změně jsme se rozhodli, že takovou srágoru do sebe už nikdy ládovat nebudu.

Paola21
Závislačka 3675 příspěvků 30.01.19 19:07

HA potlačuje chuť na sex, takže je to normální, že se ti pomalu vrací. Je dobře, že ses hormonů zbavila.

Kriss Tina
Echt Kelišová 7506 příspěvků 30.01.19 19:09

Osobní zkušenost nemám, ale je to pro tělo změna, klidně můžeš mít rozhozený cyklus, ta chuť na sex s tím souvisí, spousta antikoncepcí ji potlačí. Každý reaguje nějak jinak no a taky neznamená že všechny změny musí nutně přijít hned po vysazení.

Karleon
Kelišová 5510 příspěvků 30.01.19 19:10

Já brala antikoncepci 3 roky - od druháku do maturity. V době užívání jsem měla chuť na sex jen v sedmidenní pauze, od vysazení jedu krásně na hormonálních vlnách, užívám si premenstruační tenzi, menstruační tenzi, intermenstruační tenzi a dvakrát jsem si užila těhotenství, už mi zbývá jen klimalterium (slova jednoho lékaře z dob studia na fakultě, dodnes mu musím dávat za pravdu).

Ale upřímně. Už se k HA nikdy nechci vrátit. Jsem bez ní skoro 13 let a jsem šťastná.

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 19:16

No HA vygumuje přirozený cyklus, takže se potom tělo rovná. Ale je to individuální. Stejně tak jako otěhotnění a úprava cyklu po vysazení.

Brala jsem dlouho. Problémy jsem neměla. Sex v pohodě. Otěhotněla po dvou měsících. Ale za mě už nikdy.

Medičkaa
Kecalka 263 příspěvků 11 inzerátů 30.01.19 19:22

Po vysazení se mi také zvýšila chuť na sex. Najednou jsem byla doma já ta co pořád „otravovala“ se sexem :D

lachtanice86
Kelišová 7130 příspěvků 30.01.19 19:37

Po vysazení jsem u sebe žádnou změnu nepozorovala. A to jsem ji brala 8let v kuse. Teď začnu zase.

Pínečka
Kecalka 131 příspěvků 30.01.19 19:42

HA jsem brala cca 6 let. Vysadila jsem ji před 3 lety, doktor na mě tehdy dost tlačil, ať to nedělám. Po vysazení jsem byla půl roku nateklá, přibrala jsem skoro 10 kilo, vypadala mi půlka vlasů. Ale zase se mi zvýšilo libido a po tom půl roce, když se hormony daly dohromady, tak mi najednou bylo mnohem lépe, žádné splíny. Už bych HA nikdy nebrala :roll:

kve-tinka
Závislačka 4652 příspěvků 5 inzerátů 30.01.19 19:58

Prvni vysazeni si nejak nepamatuji…ted druhe, zhorsila se mi teda plet, (ne)chut na sex stejna. Po prvnim vysezeni jsem cekala pul roku na menstruaci, za dalsi pul rok otehotnela. Po druhem vysazeni jsem otehotnela po 3m snazeni. Do budoucna uvazuji o telisku nebo znovu prasky.

NInaL.
Kecalka 169 příspěvků 30.01.19 20:08

Ja se priznam ze to hrozne snizuje mou duveru v lekare, kdyz porad velka cast nuti HA, nechteji vysazovat, shazuji jine metody. Vzdyt tech zenskych co jim na tom neni dobre je tolik. To to nikdo nezkouma, neni to nikomu divne? To je fakt z pohledu lekare tak strasny experiment vysadit a zkusit, jestli mi nebude lip? Nemelo by se spis zkusit, jestli HA sedne a pak se kdyztak zaradovat a brat navzdy, nez dopredu predpokladat, ze to bude dobre skoro pro vsechny?
Protoze teda byt frigidni neni normalni ani trochu…

P4ja
Echt Kelišová 7683 příspěvků 1 inzerát 30.01.19 21:53

@NInaL. To máš jednoduché. Je to výhodné pro všechny. Doktor nemusí řešit, jestli potřebuješ další vyvolávačku, Utz nebo co ti vlastně je. Dealeři se můžou přetrhnout. Ty v klidu zobeš pilulky, což je jednoduché, žádné výkyvy nálad, krvácení kdy potřebuješ, a ne kdy si tělo usmyslí. Chlap je taky v sedmém nebi, žádná guma, zodpovědnost. A všichni výrobci si mnou ruce. Co na tom, že hormony dělají paseku i v přírodě.

A tak je nějaké nepohodlí vlastně nežádoucí ne? A spousta žen ani neví, co ta pilulka dělá
Budou ti tvrdit, že mají ovulaci, MS a skvělý a pravidelný cyklus. Ale nedochází jim, že za svoje pohodlí platí vedlejšími účinky a dobrovolně se zbavují ženství. Já to taky tak.mela. sice jsem neměla žádné problémy, ale pak mně došlo, že na jednu stranu chci být napojená na vlastní tělo a ne druhou jsem vymazala vlastní cyklus a ženu v sobě.

No a většině to nedojde ani po vysazení. Doktoři je zase cpou hormony, což je pohodlnější než začít cvičit, uvědomovat si vlastní tělo. A někdo třeba začne s Gynexem aj.bylinkami.

Já neshazuju hormony jako takové. Určitě je pro jejich nasazení oprávněný lékařský důvod. V určitých případech si dovedu představit i oprávněné užívání HA. A někdo určitě namítne, že bez HA by bylo spousta nechtěných těhotenství dětí, a dětí v DD. ale dokud bude poptávka po snadném a účinném řešení tak tady hA bude. I když se už začíná mluvit o její škodlivosti.

Jagwa
Kecalka 298 příspěvků 30.01.19 22:14

No chuť na sex byla úplně stejná, akorát mi začal růst knírek 8)

hanullllka
Kecalka 127 příspěvků 30.01.19 22:20

Já ji brala šest let s jednou půlroční pauzou. Měla jsem jednu z těch nejslabších, ale i tak jsem pozorovala, že mám čím dál slabší a kratší cyklus. Na konci jsem už jen dva dny špinila, což mě dost vyděsilo, kór když jsme chtěli v blízké době se snažit o miminko. Po vysazení se mi první menstruace vrátila do původního stavu a další už nepřišla, protože jsem byla těhotná. Ale třeba kamarádka přestala mít měsíčky úplně a naběhly ji až po roce. Takže vliv na tělo to určitě má.

Váš příspěvek

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Absurdistán jménem Most!: Tohle je reálný Luďan, zatím si vystačí bez dotací

Vidí tvůrci seriálu Most! do budoucnosti? Zdá se, že ano. V seriálem... číst dále >

Okázalý život vévodkyň je Britům trnem v oku: Drahé róby za naše peníze!

Královská rodina s příchodem vévodkyň Kate a později Meghan pořádně ožila!... číst dále >

Články z Ona Dnes

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >

Sedm tipů, jak vyřešit manželské neshody

Pokud spolu lidé umějí komunikovat, nemusí rozpory končit házením talířů nebo... číst dále >