Změna hormonální antikoncepce

Anonymní
15.5.20 12:13

Přestup antikoncepce

Dobrý den, brala jsem 9 měsíců antikoncepci Stylia, v lékárně mi ale řekli že prášky proste nejsou tak mi dali Bonadea. Jak mám postupovat? Po jaké době bude účinkovat? Děkuji za odpověď

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32531
15.5.20 12:15

Tak oni to většinou vyměňují za podobný typ, takže normálně pokračovat, jak kdyby to byly tytéž tabletky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
15.5.20 12:39

Pribalovy leták v krabicce není? V lékárně ses na to nezeptala proč? Zavolat svému gynekologovi taky nic?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
15.5.20 13:11

@JancaS84 ptám se tady skrz vlastní zkušenost. Doktorovi se dovolat nemohu a v letáku to není.

• Citovat
  • Nahlásit
20287
15.5.20 13:20
@Anonymní píše:
@JancaS84 ptám se tady skrz vlastní zkušenost. Doktorovi se dovolat nemohu a v letáku to není.

Tak to chtělo ptát se v lékárně. Když ti nabídli alternativu, tak by měli vědět přesně. A nebo se stavit v jiné lékárně a nebo objednat to, co normálně bereš. Můžeš tam zkusit zavolat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32531
15.5.20 14:02
@P4ja píše:
Tak to chtělo ptát se v lékárně. Když ti nabídli alternativu, tak by měli vědět přesně. A nebo se stavit v jiné lékárně a nebo objednat to, co normálně bereš. Můžeš tam zkusit zavolat.

Někdy to objednat nejde, nedávno měla jedna antikoncepce výpadek přes půl roku, nebyla prostě nikde. Ale v lékárnách dávají podobné složení, takže se prostě normálně pokračuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
55
15.5.20 14:57

Nelži, že to v příbalovém letáku není, stačilo by si přečíst alespoň oddíl dávkování a způsob podání… To by se ale muselo chtít, že…

"Přechod z jiného kombinovaného hormonálního kontraceptiva (kombinované perorální kontraceptivum/COC), vaginálního kroužku nebo transdermální náplasti

Žena má zahájit užívání přípravku Bonadea nejlépe hned následující den po užití poslední aktivní tablety (poslední tableta obsahující účinné látky) předchozího kombinovaného perorálního kontraceptiva. Nejpozději však v den následující po obvyklém intervalu bez užívání tablet, nebo po období užívání placebo tablet předchozího COC."

Nehledě na to, že složení obou HA je stejné, takže není co řešit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10798
15.5.20 19:25
@Anonymní píše:
@JancaS84 ptám se tady skrz vlastní zkušenost. Doktorovi se dovolat nemohu a v letáku to není.

Měla jsem za život asi jen 3 značky HA a v pribalaku to vždycky bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat