Přestup na gymnázium

Anonymní
14.4.23 18:37

Přestup na gymnazium

Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu :? :oops:

  • Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
30991
14.4.23 18:41

Myslíš, ze při současném nedostatku míst nebudou brát do plné kapacity? A hlavně, neudělala prijmacky, za rok se ty nůžky lehčí/těžší škola rozevřou ještě víc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
14.4.23 18:42

Tak musí tam být prvně volné místo. Což ti nikdo nezaručí.

Na jakou VS chce jít z gymplu?

Příspěvek upraven 14.04.23 v 18:44

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
15814
14.4.23 18:43
@Anonymní píše:
Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu :? :oops:

tak teoreticky jistě. prakticky je otázkou, jestli se při současném návalu na gymplu v průběhu prváku uvolní místo, aby ředitel mohl řešit přestupy neúspěšných uchazečů :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
6429
14.4.23 18:43

Je otázka jestli se dostane na veterinu, tam je taky velký zájem. Ale přestoupit snad jedině v případě, že by bylo volné místo, ale to by někdo musel odejít, dalšího studenta nad přijatý počet nevezmou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1338
14.4.23 18:51

Takhle to fakt nefunguje, neříkám, že ta možnost není vůbec nikdy, ale zrovna u gymplů, kde je „narváno“ je to pouze teoretická možnost. / a to i v případě přestěhování- čili přesun z gymplu na jiný gympl- natož z jiné školy/

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
188
14.4.23 18:51

To si teda myslim, ze by opravdu nebylo fer a doufam, ze to neni tak jednoduche…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42580
14.4.23 18:52

Úplně nechápu, proč má druhou školu takovou, kam moc nechce. Na přestup v prváku moc nevěřím - musel by někdo odejít a musela by udělat rozdílovky ze všech předmětů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
846
14.4.23 18:56

Může se rok připravovat a pak to zkusit znovu, samozřejmě při tom studovat tu veterinu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8876
14.4.23 18:57

Velmi pochybuju. Být Vámi, začnu obvolávat soukromá gymnázia až přijdou výsledky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
53518
14.4.23 19:00
@Anonymní píše:
Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu :? :oops:

Pokud se na gympl nedostala, jak tam bude studovat?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20926
14.4.23 19:01
@Russet píše:
Pokud se na gympl nedostala, jak tam bude studovat?

Nebude :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
42580
14.4.23 19:03

Jinak, na veterinu v HK je těžší se dostat než na místní gympl. :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
188
14.4.23 19:04

Navic pochybuji, ze by si na gymplu nedohledali, ze nesplnila ani povinny limit pro prijeti…ten napr. u nas na gymplu byl 25 z M i Cj, ovsem pouze iluzorne, kdyz posledni prijati meli pres 90 bodu..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1144
14.4.23 19:41
@Malina001 píše:
Navic pochybuji, ze by si na gymplu nedohledali, ze nesplnila ani povinny limit pro prijeti…ten napr. u nas na gymplu byl 25 z M i Cj, ovsem pouze iluzorne, kdyz posledni prijati meli pres 90 bodu..

Ale to měli včetně bodů za vysvědčení ne? Nebo opravdu jen za testy? Syn napsal testy na 88 bodů a přišlo mi to jako slušný.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mateřské školy na eMiminu

Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?

Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.

Pracovní listy k vytisknutí na eMiminu

PDF ke stažení a tisku zdarma.

Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.

Poradna dětského psychologa

Ikona - Václav Mertin

PhDr. Václav Mertin