Poradna dětského psychologa
PhDr. Václav Mertin
Myslíš, ze při současném nedostatku míst nebudou brát do plné kapacity? A hlavně, neudělala prijmacky, za rok se ty nůžky lehčí/těžší škola rozevřou ještě víc.
Tak musí tam být prvně volné místo. Což ti nikdo nezaručí.
Na jakou VS chce jít z gymplu?
Příspěvek upraven 14.04.23 v 18:44
@Anonymní píše:
Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu![]()
tak teoreticky jistě. prakticky je otázkou, jestli se při současném návalu na gymplu v průběhu prváku uvolní místo, aby ředitel mohl řešit přestupy neúspěšných uchazečů ![]()
Je otázka jestli se dostane na veterinu, tam je taky velký zájem. Ale přestoupit snad jedině v případě, že by bylo volné místo, ale to by někdo musel odejít, dalšího studenta nad přijatý počet nevezmou.
Takhle to fakt nefunguje, neříkám, že ta možnost není vůbec nikdy, ale zrovna u gymplů, kde je „narváno“ je to pouze teoretická možnost. / a to i v případě přestěhování- čili přesun z gymplu na jiný gympl- natož z jiné školy/
To si teda myslim, ze by opravdu nebylo fer a doufam, ze to neni tak jednoduche…
Úplně nechápu, proč má druhou školu takovou, kam moc nechce. Na přestup v prváku moc nevěřím - musel by někdo odejít a musela by udělat rozdílovky ze všech předmětů.
Může se rok připravovat a pak to zkusit znovu, samozřejmě při tom studovat tu veterinu.
Velmi pochybuju. Být Vámi, začnu obvolávat soukromá gymnázia až přijdou výsledky.
@Anonymní píše:
Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu![]()
Pokud se na gympl nedostala, jak tam bude studovat?
@Russet píše:
Pokud se na gympl nedostala, jak tam bude studovat?
Nebude ![]()
Jinak, na veterinu v HK je těžší se dostat než na místní gympl. ![]()
Navic pochybuji, ze by si na gymplu nedohledali, ze nesplnila ani povinny limit pro prijeti…ten napr. u nas na gymplu byl 25 z M i Cj, ovsem pouze iluzorne, kdyz posledni prijati meli pres 90 bodu..
@Malina001 píše:
Navic pochybuji, ze by si na gymplu nedohledali, ze nesplnila ani povinny limit pro prijeti…ten napr. u nas na gymplu byl 25 z M i Cj, ovsem pouze iluzorne, kdyz posledni prijati meli pres 90 bodu..
Ale to měli včetně bodů za vysvědčení ne? Nebo opravdu jen za testy? Syn napsal testy na 88 bodů a přišlo mi to jako slušný.
Máte doma předškoláka nebo prvňáčka?
Přidejte recenzi své školce, sdílejte zkušenosti a pomozte ostatním rodičům s výběrem.
PDF ke stažení a tisku zdarma.
Omalovánky, spojovačky, doplňovačky a další. Trénink zrakového vnímání i logického myšlení pro vaše dítě.
Dobry den, dcera psala prijmacky tento rok na veterinu a na vysneny gympl, bohuzel se moc nezadarilo a na gympl nejspis nesplnila ani minimalni bodove hodnoce pro prijeti.. zbyva tedy veterina kam se snad dostane, jenze tam moc nechce a na ucnak ji davat nechci.. Myslite si ze by mohla v 1. rocniku prestoupit na to gymnazium? Delaly by se nejake rozdilove zkousky nebo jak to chodi? Moc se v tomhle nevyznam, budem radi za kazdou radu
